96'
VÉGE

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, GRADISAR FEJES GÓLJÁVAL 1–0-RA NYERT A FEHÉRVÁR.

95'

Kocsis beadása Melnik lábáról kis híján a saját kapujába pattant, majd Kocsis fejese találta telibe a kapufát, de Dala rajta volt a labdán.

93'

Egy lecsorgó labda Polievka elé pattant, akinek 11 méteres, sarokra tartó lövését fogta meg bravúrral Dala.

90'

Minimum hat per lesz a hosszabbítás.

90'

Egy vendégszöglet után Kocsis rövid sarokra tartó fejesét ütötte ki bravúrral Dala.

89'

Polievka lövésszerű beadása Csongvairól került szögletree.

86'
Sárga lap

Molnár Ádin utánrúgásért sárgát kapott.

84'

Christensen lesről lőtt a hálóba, marad az 1–0.

83'
CSERE

Katona Mátyás le, Berki be a fehérváriaknál.

83'

Hazai szögletekkel telik az idő.

82'
CSERE

Kettős csere a Vidinél: Stefanelli helyére Simut állt be.

81'

Stefanelli görcsöt kapott, megint áll a játék.

79'

Egymás után második meccsét veszti el 1–0-ra az MTK?

76'
CSERE

Kovács Mátyást Christensen váltotta a hazaiaknál.

76'

Gradisar le, Kovács Patrik be a Vidinél.

76'

Spandler elcsúszva cipőorral mentett szögletre.

71'
CSERE

Kosznovszky le, Molnár Ádin be az MTK-ban.

70'
CSERE

Kovács Patrikot Antonov váltja.

70'

Ivószünet.

70'

Támad, támadgat az MTK, de meddő a fölénye.

68'

A fővárosi kék-fehér együttes az egyetlen a bajnokságban, amely már 2 idegenbeli győzelmet tud felmutatni – 1–0 Zalaegerszegen, majd 2–1 Győrben –, és vezeti a vendégtabellát.

66'

Katona 30 méteres, csavart szabadrúgását tornázta ki a bal alsó sarokból Demjén.

64'

Folytatódik a mérkőzés.

63'

Jurina csúsztatott egy beadást mellé, majd Szerafimovot kell ápolni, áll a játék.

62'

Kovács lekészítette a labdát, Bedinek, akinek  a 16 méteres lövése Katát érintve Demjén kezében halt el.

58'

A Fehérvár hazai pályán még veretlen: 3–1-re verte meg a DVTK-t, majd a 94. percben mentett meg egy pontot a ZTE ellen (1–1).

57'
CSERE

Pető le, Bedi be a Vidinél.

56'

A Vidi 2024-ben házigazdaként csupán az FTC-től kapott ki, március 10-én 2–0-ra. Azóta a 6 otthoni bajnokiján felváltva nyert, illetve ikszelt, ha a sorozat folytatódik, most győznie kellene.

54'
CSERE

Molnárt Jurina váltotta az MTK-nál.

53'

Stefanelli balról beadott, ez csemege volt Demjénnek.

51'

Az MTK remekül, 3 győzelemmel kezdte az idényt, legutóbb azonban 1–0-ra alulmaradt az éllovas Puskás Akadémia vendégeként.

49'

Stefanelli átadását Katona éles szögből az oldalhálóba bombázta.

47'

Stefanelli kapott egy mélységi indítást, de mellel hosszan tette maga elé a labdát, és így Demjén felszedte.

47'
Szünet

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. EGY GÓLLAL VEZET A FEHÉRVÁR.

46'

3014 a hivatalos nézőszám.

46'

A szünetben egyik csapat sem cserélt.

46'
Második félidő

ELINDULT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

46'

A Vidi játszotta eddig a legtöbb döntetlent a mezőnyben, hármat.

46'

Gradisarnak ez a második gólja ebben a bajnokságban.

46'
GÓL

GÓÓÓL! Vezet a Vidi. Stefanelli jobbról középre ívelt, Gradisar pedig Beriasvilit megelőzve az ötösről a hosszú, jobb felső sarokba fejelt. 1–0

45'

Két perc lesz a ráadás.

45'

A Fehérvár 3 forduló óta nyeretlen (2 iksz, 1 vereség), legutóbb a nyíregyházi stadionavatón kétgólos hátrányból fordított, de a hazaiak a 88. percben egyenlítettek (3–3).

42'
Sárga lap

Varju visszahúzta Petőt, jogos a sárga lap-

41'

Demjén nem értette meg magát Kocsissal, Katona középre pöckölte a labdát, de ott Varju kirúgta oldalra Gradisar elől.

38'

Melnik bombázott a 16-os jobb sarkától jócskán fölé.

36'

Ezekben a percekben az MTK áll közelebb a vezetés megszerzéséhez.

35'

Spandler előbb kifejelt egy beadást, majd blokkolta Horváth Artúr életerős. veszélyes lövését.

33'
VAR

Azt vizsgálta a videobíró, hogy Molnár lövése előtt Szerafimov szándékosan ért-e kézzel a labdához. A döntés: nincs 11-es!

32'

Újabb Dala-védés! Molnár Rajmund 11 méteres löketét ütötte ki,

32'

A Vidi pályaválasztása mellett 30 találkozó zárult hazai sikerrel, 13-szor győzött a fővárosi együttes, 11-szer pedig ikszeltek – bár ez utóbbira a 2003. szeptemberi 1–1 óta egyszer sem volt példa kettejük között. Érdekesség, hogy az MTK középső védőjét, Kádár Tamást az előző két alkalommal nagyon hamar kiállították a Sóstói Stadionban: tavaly októberben a 20., idén májusban már a 10. percben. Az előbbi találkozó 43. percében ráadásul Khaly Thiam is piros lapot kapott a fővárosiaktól.

31'

Az előző bajnokságban a Fehérvár volt az egyetlen csapat a mezőnyben, amely ellen még gólt sem tudtak szerezni a kék-fehérek (0–3 és 0–4 idegenben, közte 0–2 otthon).

26'

Folytatódik a játék.

25'

Ivószünet.

23'

Dala öklözött ki egy MTK-szögletet, majd Bognárt szerelték, így felszabadult a hazai kapu,

21'

Az MTK legutóbb három és fél éve, 2021 februárjában, idegenben tudott nyerni a piros-kékek ellen (2–1), a két hónappal azutáni, fővárosi Magyar Kupa-elődöntőt viszont elvesztette (1–2).

19'

Csongvai fejjel Polievkát "ugratta ki", akinek 12 méteres lövését a most debütáló kapus, Dala ütötte szögletre.

17'

Mi maradt ki! Kovács Mátyás érkezett Milicsevics bal oldali beadására, de három méterről jobbal nem találta el a kaput...

12'
CSERE

Kényszerű csere a vendégeknél: Hej helyére Horváth Artúr érkezik.

4'

Egy felugrásnál Spandler véletlenül belekönyökölt Hej arcába, akit ápolni kell.

2'

A 109. összecsapásuk jön az NB I-ben, az előző 7 bajnokijukból 6-ot a fehérváriak nyertek meg, és pont ennyivel állnak jobban a párharcban: 46-szor győzött a Vidi, 40-szer az MTK, a döntetlenek száma 22.

1'
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

Az MTK-nál a védelemből Bobál Dávid és Kádár Tamás, elölről pedig Németh Krisztián és Stieber Zoltán hiányzik sérülés miatt.

A Vidinél Kalmár Zsolt, Lirim Kastrati, és Ominger Gergő van a sérültek listáján, – mindhárman térdműtét után lábadoznak –, de a cserepadon ülő Christensen és Bedi sem egészséges. Holender Filip nek gyermeke született, ő ezért a keretben sincs.

A Fehérvár eladta Angliába válogatott kapusát, Tóth Balázst, így a hazaiaknál Dala Martin áll a kapuban, a 20 éves játékos az előző szezonban 17 mérkőzésen védett az NB II-ben élen végzett Nyíregyházában, az élvonalban pedig most mutatkozik be.

A mérkőzést a 34 éves Kovács Imre vezeti, akinek ez lesz az első NB I-es mérkőzése. A budapesti születésű játékvezető eddig 57 NB II-es találkozón dirigált, az élvonalban pedig többször volt már VAR operátor, többe között a két héttel ezelőtti Ferencváros-Újpest derbin.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Fehérvár–MTK Budapest mérkőzés élő közvetítésében!