1
Zalaegerszegi TE

90+9'
VÉGE

Vége a meccsnek, a Debrecen a második félidőben fordította a maga javára a találkozót. 3–1

90+6'
GÓL

GÓÓÓÓL! ELDŐLT! Ment előre a ZTE, és kapott egy gólt. Dzsudzsák szerzett labdát a saját tizenhatosa közelében, indította a bal oldalon meglóduló Dominguest, aki elfutott egészen a vendégek tizenhatosáig, kicselezte Kiss Bencét, majd az ötös bal sarka közeléből a hosszú sarokba lőtt. 3–1

90+3'

Nem tud helyzetbe kerülni a ZTE, sőt inkább a vendégek térfelén zajlik a játék.

90'

Hét perc a hosszabbítás.

90'
CSERE

Szuhodovszki helyett Sagojan a pályán.

90'
CSERE

Szűcs helyett Braga a DVSC-ben.

89'

Zalaegerszegi helyzet. Németh Dániel lőtt 12 méterről, jobbról, a hosszú sarkot nem találta el, sőt a bemozduló Spoljaric sem érte el a labdát.

88'
Sárga lap

Evangelu dühöngött egy sort, ezért kapott sárgát.

86'
CSERE

Szécsi helyett Domingues a hazaiaknál.

81'
CSERE

Bárány helyett Silue folytatja a hazaiaknál.

80'
CSERE

Sajbán helyére érkezett Spoljaric.

80'

Dzsudzsák beadását Bárány fejelte közelről mellé.

79'

Szuhodovszki 16 méteres lövése Várkonyiról pattant mellé.

75'

Folyamatosan támad a Debrecen, a ZTE csak pillanatokra tudja megtartani a labdát.

74'

A Zalaegerszeg a legutóbbi 9 idegenbeli találkozóján mindig kapott gólt, de 8-szor be is talált. Ebben az idényben Felcsúton a 91. percben beszedett góllal veszített, majd a Vidi a 94. percben egyenlített ellene.

72'
CSERE

A ZTE gólszerzője, Dénes jött le a pályáról, Nyíri Vince állt be a helyére.

71'

Ivószünet.

65'
GÓL

GÓÓÓÓL! MÁR A DEBRECEN VEZET! Dzsudzsák adott nagy passzt a bal oldalon beinduló Ferenczinek, aki az ötös bal sarkáról nagy erővel a rövid sarokba lőtt. 2–1

63'
Sárga lap

Pellumbi kapott sárgát, mert szabálytalanul akasztotta meg a zalai kontrát.

61'
Sárga lap

Szécsi játszotta el, hogy szabálytalankodott vele Szendrei, a bíró kiszúrta, sárgát adott a debreceninek.

58'
CSERE

Bakti helyett Németh Dániel jött.

58'
CSERE

Szafronov helyett Evangelu.

57'

Szafronov megsérült, le kell cserélni.

57'

A ZTE évtizedeken át többnyire kikapni járt Debrecenbe, eddig 25-ször tért haza pont nélkül, 7-szer ikszelt és csak 3-szor tudott nyerni Hajdú-Biharban. Ilyen először a 2002-es (1–6), majd a 2020-as (0–3) és 2021-es (1–2) nagyerdei találkozón fordult elő.

56'

Bárány tette vissza a labdát az érkező Szűcs elé, ő azonban fél méterrel a bal alsó mellé lőtt.

55'

Kiss Bence próbálta a debreceni tizenhatos bal sarka közeléből bevenni a hosszú sarkot, de elméretezte, nem lett belőle gól.

54'
11-es

GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A DEBRECEN! A tizenegyest Dzsudzsák végezte el, és nagy erővel a bal felsőbe lőtt. 1–1

52'

Bent volt, jöhet a büntető.

51
Sárga lap

TIZENEGYEST KAPOTT A DEBRECEN! Szafronov rántotta le Bárányt a tizenhatos oldalvonalánál. Vajon bent volt az eset, vagy kint?

49'

KAPUFA! Várkonyi fejelt ki középre egy labdát, Lagator 22-ről azonnal rápörkölte, és a bal kapufáról pattant ki a labda.

46'

Miután a DVSC az előző két bajnokiját nullára vesztette el, a klub a hét elején közös megegyezéssel megvált Szrdjan Blagojevics vezetőedzőtől. A ZTE ellen megbízott szakvezetőként az 50 esztendős Dombi Tibor irányítja a Lokit, aki játékosként hét bajnokságot és öt Magyar Kupát nyert a klubbal. Asszisztensedzőként 2020 nyarától összesen 156 tétmérkőzésen ült a kispadon, miközben hat szakvezető munkáját segítette. 2022 szeptemberében 2 NB I-es mérkőzésen már volt megbízott vezetőedző, akkor egy Fehérvár elleni 1–0-s hazai győzelmet és egy paksi vereséget (0–1) könyvelhetett el.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

45+4'
Szünet

Vége az első félidőnek, vezet a Zalaegerszeg. 0–1

45'

Négy perc a ráadás.

45"

Sajbán indult meg előre egy kontrával, utolérték, elesett, a bíró szerint nem történt szabálytalanság.

40'

Dzsudzsák nagy bedobása után Ferenczi lőtt 17 méterről, de magasan fölé.

40'

Az utóbbi percekben nagyon nyom a Debrecen, a Zalaegerszeg pedig védekezésre kényszerül.

39'

Szécsi lőtt 14 méterről, a labda be is fért volna a bal felsőbe, ha Gundel-Takács nem véd kiválóan.

38'

A zalaiak legutóbb 2022 augusztusának végén tudtak nyerni a piros-fehérek ellen (4–2), a portugál szakvezető, Joao Janeiro azután távozott a DVSC kispadjáról. A Loki azóta 5-ös győzelmi szériában van a Zalaegerszeggel szemben, ráadásul úgy, hogy közben 3-szor gólt sem kapott.

37'

Bal oldali debreceni szöglet után Batik fejelt 7 méterről, a vetődő Gundel-Takács elcsípte a labdát.

30'

A szöglet a vendégek zsákmánya lett.

30'

Bárány került helyzetbe az ötös jobb sarka közelében, a bevetődő Várkonyi viszont szögletre szerelt.

29'

Debreceni helyzet! Dzsudzsák 20 méteres lövése kijött a kapusról, Szűcs nem tudta rálőni, inkább középre passzolt, ahol Szafranov közbeugrott, és a legjobb pillanatban szabadított fel.

28'

Kavarodás a zalaegerszegi tizenhatoson belül, Bárány, Sztojkovics és Szuhodovszki is szívesen lőtt volna, de a védők mindannyiszor közbeléptek.

22'

Meleg van, jöhet az ivószünet.

21'
Sárga lap

Szankovics kapott sárga lapot, mert visszarántotta Bárányt.

19'

Bal oldali debreceni szögletet röviden fejelte ki a védelem, Szűcs kapásból rálőtte 17 méterről, csakhogy gyengén, Gundel-Takács könnyen fogta a labdát.

17'

Lagator tört be szép cselekkel a zalai tizenhatoson belülre, de idővel csak szerelni tudták őt a védők.

14'

Miközben az első 33 találkozójukból 11 lett iksz, a következő 34-ből már csak kettő, 2011-ben (1–1) és 2022-ben (0–0).

13'

Medgyes bal oldali beadását Dénes fejelte el Ferenczi mellől, és 6 méterről alig ment el a labda a bal alsó mellett.

12'

Egy eladott labda után Sajbán iramodhatott meg a debreceni kapu felé, Pellumbi azonban utolérte, és elrúgta előle a labdát.

9'

A gól óta többnyire a Debrecennél van a labda, helyzetbe azonban nem kerültek a hazaiak.

5'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A ZALAEGERSZEG! Bal oldali szöglet utáni kombinációból jött egy beadás, Szendrei belefejelt, éppen a jól beinduló Dénes elé, aki 5 méterről, balról, éles szögből a léc alá varrta a labdát. 0–1

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a Debrecen tiszta pirosban, a ZTE tiszta fehérben játszik.

Hatvanhétszer találkoztak a legfelső osztályban, a debreceniek hatalmas fölényét jelzi, hogy pontosan kétszer annyi győzelmet (36) arattak ebben a párharcban, mint a zalaiak (18), míg a döntetlenjeik száma 13.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!