Samuel Petrás piros lapot kapott a lefújás után.

97'

Lassan helyreáll a rend.

97'

Hej, ha a meccsen lettek volna ilyen hevesek és lelkesek, ha ott harcoltak volna ilyen elszántan!

97'

A pályán dulakodás a két csapat között, de ez lassan már verekedés.

97

A hazai drukkerek nem örülnek.

96'
VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

95'

Edomwonyi bal oldali beadása Bitrié.

95'

Jurek ad be jobbról egy csel után, Albion megelőzi a támadókat.

93

MECCSLABDA? Jurek bal oldali, ballábas szögletét az ötösről kapura fejeli Szatmári, a vele felugró Szépe fejéről a jobb sarok mellé megy a labda. Kirúgás.

90'

Szatmári jobb oldali beadása Boldoré. Holdampfot ellöki, szabadrúgás középről, 32-ről.

90'

Öt perc a ráadás!

88'

A pályán mezőnyharc.

87'
Sárga lap

Zseljko Gavrics kap sárga lapot időhúzásért. Gera megpróbálta leterelni őt a pályáról, a szélső erre elesett.

86
CSERE

Matija Krivokapic be, Gavrics le.

83'

Jurek bal oldali szögletét kissé jobbról, 10-ről a léc fölé fejeli Fekete.

82
Sárga lap

Elton Acolatse odatalpal Szahlinak, sárga lap és ápolás.

80'
Fotó: Török Attila

79'
CSERE

Daniel Stefulj be, Vianna le, védőcsere. Posztra.

78'

Az ETO mindkét házon kívüli találkozóját 2–1-re bukta el úgy, kétgólos hátrány után a hajrában szépített: a Szpari ellen a 78., Kecskeméten a 90. percben.

77'

Holdampf körömpassza után Gera ballal 16-ról a léc fölé lő.

76'

A DVTK eddigi otthoni meccsein mindhárom eredménytípus – sorrendben döntetlen, vereség, győzelem – egyszer fordult elő, miközben egálban a második legtöbb gólt kapta a mezőnyben, négyet.

76'

Az újonc ETO FC Győr az egyetlen gárda az élvonalban, amely még nem szerzett pontot. Legutóbb 2019-ben a Kaposvár és a Bp. Honvéd állt hasonlóan, négy forduló után pont nélkül. A győriekkel előzőleg 2006 novembere és 2007 februárja között esett meg a legfelső osztályban, hogy zsinórban legalább 4 bajnokit veszítsenek el.

76'

Fekete 20-ról Szadhiba lő.

75'
CSERE

Fekete Vince be, Rarszalla le.

75'
CSERE

Holdampf Gergő be, Vallejo le.

74'

A szlovák középpályásnak ez az 5. meccse a DVTK ellen, háromszor nyertek, egyszer kikaptak csapatai, van egy gólpassza a Diósgyőr ellen.

72
CSERE

Michal Skvarka be, Anton le.

67'

Jurek bal oldali szögletét öt méterről kapura fejeli Edomwonyi, de középre céloz, a lepattanó labdát kitolja a léc alól Petrás.

66'

Acolatse megindul a jobb szélen Klimovics emelésével, de les.

66'

Kampecisz: 1 meccsen 29 perc, kanadai pont nélkül. Az előző idénybe a görög légiós 21 meccsen 1 kanadai pontot szerzett, egy gólpasszt.

65'

Gluscsevics még nem lépett pályára.

64'

Acolatse: 3 meccs, 1 találat.

64'

Edomwonyi: 6 meccs az idényben, 1 góllal.

63'

Diarra balról ballal 12-ről az oldalhálóba lő az egyszemélyes kontra végén.

62'

Acolatse a 16-os bal sarkáról feladja a labdát a kapusnak.

62'
CSERE

Jurek Gábor be, Vancas nem villogott ma.

61'
CSERE

Vlagyiszlav Klimovics be, Franchu le, motorcsere.

61'

LÉC! A beadás veszélytelen, de a kapusa elől Szatmárihoz fejeli a labdát Tóth, a jobb sarok elől, Szatmári meg kissé balról, 3 méterről a lécre fejeli a labdát.

59'

Bogár elmagyarázza a helyzetet Antonnak.

59'
Sárga lap

Bright Edomwonyi megússza sárga lappal.

58'
VAR

Lesz piros lap? NEM!

57'

Edomwonyi odakönyököl az őt ellökő Boldornak, ápolás. Sárga lapok nincsenek.

56'

A Diósgyőr egyike annak a 3 csapatnak, amelyik az előző két bajnokiját megnyerte, ráadásul mind a kétszer kapott gól nélkül, 1–0-ra.

55

2021 és 2023 között négyszer meccseltek az NB II-ben, ott viszont a miskolciak voltak az eredményesebbek: 3 diadal mellett – mindegyik legalább kétgólos volt egy találkozót ikszre hoztak.

52'

A hivatalos nézőszám: 5503.

51'

Sanicanin a földön, a hasa fáj, ápolás.

50'
VAR

Nem 11-es.

50'

Acolatse beadását Edomwonyi átveszi az ötös előtt lövés helyett, eléállnak a bekkek, jön a kapus.

49'

Anton jobbról középre ad, jobbal Szépen feladja a labdát a kapusnak 14-ről.

49'

Diarra emelését Szahli jobbal Lundba rúgja... nincs 11-es.

48'

Francu 16-os előtti szabadrúgása magasan elhasít a léc fölött.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'
CSERE

Elton Acolatse be, Varga le.

46'

A DVTK pályaválasztása mellett elég kiegyenlített a mérleg: 16-szor született hazai diadal, 14 döntetlen és 13 győri siker mellett. A borsodi vármegyeszékhelyen mostanáig utoljára 2006 júniusában ikszeltek (1–1): azóta 3-szor győzött a Diósgyőr, 5-ször pedig a vendég ETO.

46'

Az előző 7 NB I-es találkozójukból négyet nyertek meg a győriek és csak egyet a borsodiak, éppen a legutolsót, 2015. május 17-én 4–1-re. Holtversenyben ez a piros-fehérek legnagyobb győzelme ebben a párharcban, bár tegyük hozzá, hogy közel egy félidőt emberelőnyben voltak.

46'

55 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 5-ször lőttek kapura, 2-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 4/1.

46'

46

MINDEN SOROZAT megszakad egyszer, Győrben is abban reménykednek, hogy előbb-utóbb véget ér NB I-es vereségsorozatuk. Szerintem még nem most, a Diósgyőr lendületből átgázol rajtuk. A tippem: 2–0. BODNÁR
Zalán a mérkőzés előtt.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44
Sárga lap

Tóth Rajmund kap egy sárga lapot Franchu ellökéséért.

44

Egy perc a ráadás.

44'
VAR

Nem ér a gól!

43
VAR

Ha nem volt lökés. De volt, ellökte Boldort a 16-oson az ék.

43

BRIGHT EDOMWONYI a jobb alsó sarokba lő ballal 10-ről, középről, Franchu bal oldali beadása és a teljes vendégvédelem csődje után. 1–0! 1–0?

39

Petrás emelése Senticé.

30'

Diarra passzol balra Viannának, a ballábas beadása a jobb sarok mellé rúgja Szahi és Szatmári közös erővel, két méterről, kissé balról.

29'

Edomwonyi beadása után Varga fejese a 16-os előteréből egyáltalán nem veszélyes.

28'

Varga jobb oldali beadását rosszul sarkazza kapura az ötösön Rarszalla.

28'

Az ETO rosszul rajtolt, az első négy találkozóján nem szerzett pontot. Kétszer játszott otthon és kétszer vendégként, utóbbiból egyszer valójában semleges pályán (mlsz.hu).

28'

A DVTK mérlege javult az elmúlt időszakban, miután a legutóbbi két fordulóban hat pontot gyűjtött. Az első fordulóban hét pontot szerzett. Otthon három meccsen van túl, egy döntetlen, egy vereség, egy győzelem a mérleg.

27'

Gera odarúg a bal szélen Gavricsnak, sárga lap nincs.

26'

Bitri jobbról középre ad, kifejeli a labdát Lund, távolról a bal sarok mellé lő Bitri.

26'

Boldor ballal a léc fölé lő 19-ről, középről.

25'

Edomwonyi kifejeli Anton bal oldali szögletét.

24'

Mellé ez is! Gavrics kiugratja Diarrát, aki az ötös bal sarka elől ballal milliméterekkel lő a bal, azaz a túlsó felső sarok mellé! Kis híján gyönyörű gól született.

23'

Egy légiós a vendégkispadon.

23'

Négy légiós a hazai kispadon az edzők között.

22'

14 légiós a hazai keretben, 18 légiós a vendégeknél.

21

MELLÉ!!!! Varga passzol Gerához, aki jobbról jobbal éles szögből középre ad, Edomwonyi öt méterről az üresen tátongó kapu bal alsó saroka mellé lő.

13'

Varga jobbról ballal beadna, de blokkol Vianna, kontra, balról ballal Gavrics passzát éles szögből a léc fölé vágja Szahli. Nem is sokkal, de biztosított Sentic.

12'

Vancas ad jobbról Edomwonyi felé középre, de jön Petrás.

11'

Sentic lép ki Diarra elé szépen, de les.

9'

Franchu beadása igen rossz.

9'

Albion szereli a 16-oson belül, kissé balra Rarszallát, csak szöglet.

7'

Petrás középre üti Sanicanin bal oldali szabadrúgását, 13-ról, kicsit jobbról Varga pontatlanul emel középre.

6'

Edomwonyi labdát szerez az ellen 16-osán, visszagurít, de nagyon rossz Vancas beadása.

5
Sárga lap

Sinisa Sanicanin elvégezhet egy szabadrúgást, előtte reklamál, sárga lap.

2'

Tóth indítására kifut szépen Sentuc Gavrics elé, jó a kivetődés is.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek zöld-fehér mezben és zöld nadrágban.

Egy kis örökmérleg! A 85. találkozójuk következik az élvonalban, az örökmérleg jelentősen a vendégek felé billen: 20 diósgyőri győzelem, 21 iksz, 43 ETO-siker. A gólátlag elég magas, 3.1/mérkőzés.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Rakonjac, Bényei Á. (részleges combfeszítőizom-szakadás), Drezgics (térdműtét után), Komlósi (bokaszalag-húzódás) és Popadiuc (Achilles-ín-szakadás) sérült, a vendégektől Bumba (bokaszalag-szakadás) maródi.

Az újonc ETO-nak még nincs pontja a bajnokságban, mind a négy eddigi mérkőzését elveszítette, három szerzett góljára kilencet kapott.
„Még nem tudom, több játékpercet kapok-e, mint legutóbb. Az viszont biztos, hogy ismét fontos összecsapás vár ránk, mert az újabb sikerrel már három mérkőzésre tudjuk növelni a győzelmi  sorozatunkat. Szóval ismét nyerni akarunk, és mindent meg is teszünk érte az ETO ellen”.

A holland szélső támadó a Debrecen és a Kecskemét ellen is csereként állt be; előbbi meccsen még csak egy jó beadása volt a neki jutó néhány percben, egy hete a KTE ellen viszont győztes gólt szerzett.
„Azt gondolom, ez sokkal inkább a jó csapatmunkának köszönhető, semmint a visszatérésemnek – mondta Elton Acolatse a diósgyőri klub honlapjának. – Már az edzéseken is maximálisan a feladatra koncentráltunk mindannyian, a mérkőzéseken pedig a stabil
védekezésre alapozva mindent beleadtunk a győzelem érdekében. Ebben a szellemben kell folytatni is! Nagyon fontos számunkra, hogy megnyertük a legutóbbi két mérkőzést, mert az elején nehéz sorsolást kaptunk, sorra jöttek az erősebbnél erősebb ellenfelek. Ezzel a hat ponttal a zsebünkben viszont megerősített önbizalommal várjuk a következő találkozókat.”

CSUPÁN EGY PONTOT GYŰJTÖTT az első három fordulóban a DVTK az új bajnoki idényben, ám aztán a következő két meccsét megnyerte. Talán véletlen, talán nem, de azóta győznek a diósgyőriek, amióta visszatért sérüléséből Elton Acolatse.

Elton Acolatse visszatérése óta remekel a Diósgyőr, a holland szélsőre főszerep várhat az eddig pont nélkül álló újonc Győr ellen is.

Eközben az ETO 16 tehetsége, Prettenhoffer Márton a Serie A-ban szereplő Cagliari utánpótlásában folytatja a pályafutását. Az olasz klub már be is jelentette a védő szerződtetését.

Ő a 11. nyári szerzeménye az NB I-ben jelenleg még pont nélkül az utolsó helyen álló ETO-nak, mind a 11-en légiósok, és a sor még bővülhet a Nemzeti Sport értesülései szerint a győriek kiszemeltje a 19 éves, korosztályos ukrán válogatott szélső, Ramik Gadzsijev, aki legutóbb a megszűnt SK Dnipróban szerepelt, így jelenleg szabadon igazolható.

Vasárnap óta szinte minden nap igazol egy légióst az ETO FC Győr. A múlt hét végén a brazil Heitor érkezett, majd kedden a cseh Filip Kasa, szerdán pedig a horvát Daniel Stefulj volt a soros. Csütörtökön pedig a szaúdi másodosztályú al-Adalahtól távozó hatszoros togói válogatott középpályást, a Németországban született, ott nevelkedő, majd Horvátországban és Szlovákiában is szerepelt Samsindin Ourót szerződtette az NB I-be tavasszal visszajutó győri gárda. Ouro két évre írt alá.

Az ETO FC Győr bejelentette a hatszoros togói válogatott középpályás, Samsindin Ouro szerződtetését, miközben a klub 16 éves magyar tehetsége, Prettenhoffer Márton az olasz élvonalbeli Cagliari utánpótlásába szerződött.