Még egy szabadrúgás a végére, Bese nem megy előre.

92'

Pinte jobb oldali beadását Baki jobbal a bal alsó mellé tolja jobbal, de másfél méterrel.

91'

FÖLÉ! Bassey indítja Makreckist, aki jobbról jobbal remekül ad be laposan, az ötösről, középről jobbal a léc fölé lő Zachariassen. Meccslabda volt?

89'

Kesztyűs 22-ről jócskán a léc fölé lő.

89'

8 perc a ráadás!

88'
CSERE

Fortune Bassey be, Gruber le.

88

De nagy védés! Beke beadása után Pinte kissé balról, négyről félmagasan a jobb, azaz a rövid sarokba lőne, de hatalmasat véd Dibusz!

86'
Sárga lap

Ranko Jokics reklamált, neki is sárga lap.

85'
Fotó: Török Attila

84
Sárga lap

Baki Ákos kap sárga lapot Kady felrúgásáért.

82'

Babicsot kétszer is az utolsó pillanatban szereli a 16-oson Gustavo.

81'

És majdnem gólt lő, jobbal a jobb alsó mellé rúgja kissé jobbról, 8-ról Kesztyűs passzát.

80'

Pinte Attila fia is a pályán tehát.

80'
CSERE

Pinte Patrik be, Kovácsréti be.

80'
Sárga lap

Kristoffer Zachariassen kap sárga lapot lerántásért. Leoni került földre.

78'
Sárga lap

Dibusz Dénes kap sárga lapot időhúzásért. Ez sokat elmond a hajráról.

77'

Kovácsréti nagyapja és nagybátyja is játszott a Fradiban.

77'

MELLÉ! Nagy remek beadását Babics a bal sarok mellé tolja, nagy pepecselés után... de les volt.

76'

Traoré ismét megindul, most a másik oldalon, Leoni azonnal szereli, Kovácsréti ballal 25-ről Dibusz elé lő.

75'

Navrátil harciasan szerel, Kovácsrétit indítja, rossz a beadás. Navrátil visszaszerzi, Kovácsréti beadása Gusrtavóé. Baki segít, labdát szerez, ez az emelés meg Gartenmanné.

74'

Veszélytelenül passzolgat a Fradi, főleg oldalra, ez nem tetszik a drukkereknek.

73'
CSERE

Cebrail Makreckis be, Botka le.

73'
CSERE

Isaac Pappoe be, Maiga le.

73'

Gruber megindulna, de egyedül van, Kesztyűs ellöki.

72'

Ivószünet.

71'
CSERE

Matheus Leoni be, Keita le. Szűrőcsere. Keita hasznosan futballozott!

70
CSERE

A párszor megvillanó Gresó le, Szlobodan Babics be, szélső helyett csatár.

67'

Kady 35 méteres lövése Beséé.

66'

Maiga rossz passzát a cserecsatár Beke középről, a 16-osról okosan jobbra teszi, Kovácsréti pedig jobbal a jobb alsóba lő estében, 12-ről. Az első gól, amit ebben az idényben kapott a címvédő az élvonalban.

65
GÓL

SZÉPÍT A NYÍREGYHÁZA, KOVÁCSRÉTI MÁRK BETALÁL! 2–1!

63'
CSERE

Beke Péter be, Eppel le, csere posztra.

63'
CSERE

Tosin Kehinde váltja Bem Romdant.

62'

Gresó beadása most Gartenmanné.

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

62
CSERE

Adama Traoré be, Varga le.

61

Gresó ad be jobbról nagyon jó, Eppel elől fejjel ment az ötösön Gustavo, de les.

60'

A Szpari mindhárom eddigi házon kívüli NB I-es találkozóját elbukta – igaz, egyre kisebb különbségekkel – és utolsó a vendégtabellán.

60'

A Fer

encváros mindkét hazai bajnokiját 1–0-ra nyerte meg – igaz, az Újpestnek csak a 92. percben talált be Tosin Kehinde. A zöld-fehérek otthon legutóbb május 5-én a Lokitól kaptak gólt (5–1).

59
11-es

VARGA BARNABÁS a jobb alsó sarokba lő, Bese balra el. 2–0!

57

BÜNTETŐ! Egy jobb oldali beadást az ötös bal sarkáról Zachariassen az előtte felugró Alaxai nyújtott kezére fejel.

56'

Zachariassen jobb oldali beadását Varga jobbal jócskán a bal sarok mellé sodorja, hatról.

55

A Nyíregyháza a vasárnapi stadionavatóján fordulatos 3–3-at játszott a Fehérvárral, így zsinórban 3 vereség után tudott újra pontot szerezni. A Szpari kapta eddig a legtöbb gólt a mezőnyben, 13-at.

51

Szpari-helyzet! Gresó bal oldali beadását hatról, középről Kovácsréti a középen álló Dibuszba fejeli!

50'

Timár mester nem hisz a szemének.

49'

Mezőnyharccal.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46

Az Európa-liga főtáblájára a bosnyák Borac Banja Luka elleni tizenegyespárbaj megnyerésével feljutott FTC az NB I-ben még százszázalékos, sőt, gólt sem kapott – igaz, a halasztások miatt még csak három mérkőzésen van túl. Bármilyen hihetetlen, de eddig a zöld-fehérek találkozóin esett átlagban a legkevesebb gól:1.33/mérkőzés.

46

46

46

A 2006–2007-es idényben az NB II-ben mindkétszer döntetlenre végeztek, a legfrissebb találkozójuk pedig idén áprilisban a Magyar Kupa elődöntőjében volt, amit Balmazújvárosban Edgar Szevikjan 89. perces góljával, hátrányból nyertek meg 2–1-re a zöld-fehérek.

46

Amikor az FTC volt a házigazda, még sosem tudott győzni a Nyíregyháza, sőt, 11-ből is csak egyszer, 2010 márciusában tudott elvinni egy pontot (0–0). A fővárosban legutóbb 2014 augusztusában meccseltek és 3–1-es hazai siker született – az volt a zöld-fehérek első bajnokija a vadonatúj Groupama Arénában.

46

54 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 9-szer lőttek kapura, 3-szor annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 7/2.

46

A BAJNOK csütörtökön hosszabbításos meccset játszott, utazott, és amúgy rég nem tapasztalt gyenge futballt produkált, kizárólag a továbbjutásnak örülhetett. Kihasználja-e mindezt a Spartacus? A bajnokság más, ha nem is könnyen, de győz a Ferencváros. SOMOGYI Zsolt a mérkőzés előtt.

45+5
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44

Nagy elesik, Zachariassennel ütközött, és a combját fogja fájdalmas arccal.

44

Maiga dettó.

44

Négy perc a ráadás!

42'

Ben Romdane jó 36-ról lő a léc fölé.

41'

Kady szabadrúgását 10-ről a kapushoz fejeli Gustavo.

40'

Baki ellöki a bal szélen Ben Romdant, aki jelzi, a sokadik szabálytalansága volt ez a bekknek.

40'

Baki odalép Vargának, sárga lap nincs. Keita megindulna, Gruber azonnal ellöki őt, még a vendégtérfélen.

40

Baki labdát szerez a hazai 16-os előtt, Gresó jobbal 18-ról, középről milliméterekkel lő félmagasan a bal sarok mellé!

38'

Denny Landzaat magyaráz a hazai mesternek. Ő nem akárki, 38-szoros holland válogatott középpályás volt, az Ajaxban és a Feyenoordban is játszott.

37'

Jokics 34-ről a léc fölé lő.

37'

Először 1980-ban találkoztak a felek, de az első siker csak a tizennegyedik próbálkozásra, 2000-ben jött össze a Szparinak, a következő kettő pedig 2005-ben és 2009-ben, valamennyi a szabolcsi városban. A legutóbbi 3 élvonalbeli mérkőzésükből –két 0–0 mellett – csak egyet tudott megnyerni a Fradi.

36'

Navrátil jobb oldali beadását jobbal Eppel félmagasan kapura teszi középről, 12-ről, de véd Dibusz, vetődnie sem kell ehhez.

36'
Sárga lap

Botka Endre kap sárgát utólag Kesztyűs megrúgásáért.

36'

Kovácsréti gondol egyet, és ballal félmagasan a jobb sarokba tekerné a labdát a 16-os jobb sarkáról, de a levegőben úszva hatalmasat véd Dibusz.

36'
Sárga lap

Kovácsréti Márk megrúgja Raul Gustavót, sárga lap a talpalásért. Minimum.

34'

Hosszas ápolás a pályán, mert volt közben egy kis könyökös is.

32'

Kady egy csel után 25-ről a léc fölé lő.

32'
Sárga lap

Alaxai Áron odakönyököl Gartenmann-nak, sárga lap.

31'

Nagy ballal az ötös bal sarkáról félmagasan Dibusz ölébe lő.

29
Sárga lap

Aboubakar Keita odarúg a felező körül Zachariassennek, sárga lap.

26'

Az újonc Nyíregyháza a pályaválasztóként játszott két mérkőzésén (az elsőt Mezőkövesden játszotta) négy pontot gyűjtött, a három idegenbelit elveszítette. Bár a Nyíregyháza újonc, a két csapat a 2023–2024-es idényben is játszott már egymással tétmérkőzést, a Magyar Kupa elődöntőjében. Balmazújvárosban a 85. percben Kovácsréti Márk góljával még a nyíregyháza állt továbbjutásra, de az utolsó öt percben a fővárosi zöld-fehérek Cissé és Szevikjan egy-egy góljával fordítottak és továbbjutottak (mlsz.hu).

26'

A Ferencváros 120 perces csatát vívott az Európa-ligában csütörtök este, tizenegyespárbajban lépett tovább, s jutott a főtáblára. Az OTP Bank Ligában eddig csupán három mérkőzést vívott a 2024–2025-ös idényben, azokon hibátlan maradt a mérlege.

25

Ivószünet.

24'

70 százalékban a Fradinál a labda.

23'

Nagy elfut a bal oldalon, szereli őt Botka, de szöglet.

21

Gruber estében a kapu fölé emel kissé balról, a 16-os elől. Ballal.

18
GÓL

EZ ÁM A DEBÜTÁLÁS! Kady jobb oldali szögletét a rövid oldali ötössarkon megcsúsztatja fejjel Maiga, kissé balról, hatról a jobb felső sarokba fejeli a labdát STEFAN GARTENMANN, csuka mozdulattal. Szépségdíjas góllal 1–0!

15'

Kady ballábas, 19 méteres szabadrúgását menti a sorfalban fejjel Alaxai.

15'

Jova játszott a Szpariban is.

14'

De Holman Dávid, Iyinbor Patrick és Jova Levente ügynöke is Paunoch Péter, írja a Transfermarkt.

13'

A VIP-ben feltűnik Szalai Gábor, mellette ügynöke, Paunoch Péter, aki a Transfermarkt szerint Varga Barnabás, Varga Ádám és Almássy Levente ügynöke is.

12'

Zachariassen labdát szerez a 16-oson, de két csel közben hosszan szökteti magát.

12'

Eppel ellöki a mellette meginduló Kadyt, aki gyakran visszalép labdáért a saját térfelére.

11'

A  Midtjyllandtól a nyáron 640 ezer euróért megvett Gartenmann-nak ez az első meccse a Fradiban.

10

Zachariassen megindul balról, Keita nekimegy, Jokics meg elrúgja a labdát.

3'

Ben Romdan szereli a felezőnél Eppelt.

Szalai, Owusu, Szevikjan, Gojak, Tóth Alex, Loncar és Esiti sincs a hazai keretben.

3'

A bajnok és az újonc, de igazából két bajnokcsapat a pályán, az NB I-é és az NB II-é.

3'

A pályán közben mezőnyharc, a Szpari egyenrangú fele a Fradinak.

2'

Keita: 4 bajnoki az idényben, 2 csapattal, és 2 hete játszott itt az Újpest színeiben.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
A hazaiak zöld-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek kék-piros mezben és kék nadrágban.

„Extra nagy terhelést kapott a csapat, hiszen a tizenegyesekig jutottunk egy európai kupameccsen, ezt tudnunk kell kezelni a következő napokban. Ugyanakkor óriási lökést adott a csapatnak, hogy ott lehetünk az UEFA Európa Liga főtábláján. Ezt a lendületet kell meglovagolnunk a hazai porondon is, le akarjuk győzni a Nyíregyházát” – mondta Pascal Jansen a fradi.hu-n.

A friss igazolás már kezd is!

Egy kis örökmérleg! Huszonkétszer csaptak össze az élvonalban, a zöld-fehérek fölénye elsöprő: 15 ferencvárosi győzelem, 4 döntetlen és mindössze 3 nyíregyházi diadal.

1980, Szepessy László

Eltiltott: a hazai Abu Fani (piros lap).

A hazaiaktól Ramírez (bokaszalag-húzódás) sérült, a vendégektől Géresi (gerincműtét után), Nagy D. (bokaszalag-húzódás) és Ramos (combizomhúzódás) maródi.

– Vasárnap a Ferencváros vendégei lesznek, vélhetően még úgy sem lesz könnyű dolguk, hogy ellenfelük csütörtökön Európa-liga-selejtezőt játszik Bosznia-Hercegovinában.
– Abban bízhatunk, hogy a Ferencvárosnál ezen a héten egyelőre a nemzetközi kupamérkőzés van fókuszban, de pontosan tudjuk, milyen erős a Fradi kerete, rengeteg jó játékosa van. Vélhetően remek hangulat lesz a Groupama Arénában, mindenki várja a meccset, én is régen játszottam abban a stadionban, sokan pedig még sohasem léptek ott pályára. Örömjátékként kell felfognunk, meglátjuk, mi sül ki belőle.

– Újoncként öt forduló után négy ponttal áll a Nyíregyháza. Elégedett?
– A mutatott játék alapján reális ez a pontmennyiség, mert a Győr és a Fehérvár elleni bajnokit leszámítva nem találtuk önmagunkat. A közeljövőben találkozunk azokkal a csapatokkal, amelyek alighanem a közvetlen riválisaink lesznek, ellenük kell minél több pontot szereznünk.

– Kettő nullára vezettek, majd fordított a Vidi, később egyenlítettek, a végén pedig a lécet találta el. Mindent egybevetve elégedett az egy ponttal?
– Nem, mert a Fehérvár elleni meccs előtti három bajnokin nem szereztünk pontot, kötelező lett volna a győzelem. Ám ha azt nézzük, hogy nem sokkal a vége előtt vezetett az ellenfél, és onnan sikerült kiegyenlítenünk, jó eredmény a döntetlen. Összességében mi irányítottunk, többet támadtunk és lőttünk, három pontot kellett volna szereznünk.

– Őrült mérkőzést játszottak a Fehérvárral vasárnap a nyíregyházi stadionavatón. Hogyan emlékszik vissza rá?
– Még vasárnap este visszanéztem, a televízió előtt ülve is azt éreztem, jó meccs volt – mondta lapunknak Kovácsréti Márk, a Nyíregyháza 23 éves támadója. – Elkerülhető gólokat kaptunk, többször hibáztunk védekezésben, ám a helyzeteink alapján így is nyerhettünk volna.

Kovácsréti Márk jól futballozott a Fehérvár ellen 3–3-ra végződő találkozón, amelynek a legjobbjává is megválasztották, ám úgy véli, a hibák számát a jövőben csökkenteni kell. A hétvégén az Üllői úton vendégszerepel a Szparival.

A Nyíregyháza a múlt hétvégi stadionavatón remek mérkőzésen 3–3-as döntetlent játszott a Fehérvárral, a tréner az akkori energikus futballal most is kiegyezne.

„A Győr elleni győzelemmel jól indítottuk a bajnokságot, majd megtorpantunk, jött néhány vereség. A stadion­avató mérkőzésen azonban úgy éreztem, átszakadt a gát, újra bátrak, energikusak voltak a futballisták. Az egyéni hibákat kell kiküszöbölnünk, és akkor jönnek majd a győzelmek.”

Nem játszunk bunkerfutballt a Fradi ellen sem! A bajnokcsapat otthonában is megpróbáljuk a saját stílusunkat erőltetni. Ettől még biztos lesznek olyan periódusai a találkozónak, amikor a Fradi ránk erőlteti az akaratát, de egyes időszakokban mi is szeretnénk dominálni. Na persze meglátjuk, mennyire sikerül.”

„Nagy élmény lesz számunkra a Groupama Arénában játszani. Várjuk a mérkőzést! Ugyanazt a harci szellemet szeretném látni, mint a legutóbbi, Balmazújvárosban megvívott Magyar Kupa-találkozónkon, akkor alaposan megnehezítettük a Fradi dolgát. Azóta persze Pascal Jansen személyében új edzője van a csapatnak, és a keretben is voltak frissítések, de a stílus aligha változik, és nyilván hazai pályán szeretnék irányítani a játékot.”

A Ferencváros csütörtök este még az Európa-liga rájátszásában lépett pályára a Borac Banja Luka otthonában, és harcolta ki tizenegyesekkel a főtáblára jutást. Természetesen Tímár Krisztián is nézte az összecsapást, és tudja, mire számíthat a zöld-fehérektől.

„A mai napig bennem van, hogy az első mérkőzésen a Jászapátival játszottunk, úgy éreztem magam, mintha BL-összecsapáson léptünk volna pályára – emlékezett Tímár Krisztián. – Mindenhol lógtak a szurkolók, a kerítésen, a háztetőn. Óriási összefogás alakult ki, ami még inkább összerázta a Fradi-családot. Rossz emlék inkább az, hogy a csapat nem tudott egyből visszajutni az NB I-be, de addigra már Angliába igazoltam. Sok játékost már nem ismerek a mostani csapatból, de kár lenne tagadni, kötődöm a Fradihoz, ám ettől még edzőként semmi mást nem szeretnék jobban, mint azt, hogy győzzünk az Üllői úton.”

LASSAN HÚSZ ÉVE már, hogy a Ferencváros játékosa volt. Éppen abban az időszakban igazolt az Üllői útra, amikor kizárták a csapatot, és az NB II Keleti csoportjába száműzték, mégis csak a szépre és a jóra emlékszik. Tímár Krisztián most a Nyíregyháza vezetőedzőjeként tér vissza a IX. kerületbe.

Vasárnap az újonc Nyíregyházát fogadja a Ferencváros, a Szparit a zöld-fehérek egykori játékosa, Tímár Krisztián irányítja.