Ljujics odalép Májernek, szabadrúgás balról, az utolsó esély.

Márciusban nyert ezt megelőzően idegenben az NB I-ben az Újpest.

És ismét! A hazai drukkerek nem örülnek.

87'

Katona L. is hazaad a felezőről.

87'

Nagy jobb oldali szabadrúgása Onovóé, Nkitischer duplázása Gergényié, Ljujics takarít. Zeke meg az ellenfél térfeléről hazafelé dobja a labdát a kapusának.

86'
CSERE

Dénes Adrián be, Brodic le, ékcsere.

85'
CSERE

Fiola Attila be, Tamás le.

85'

Brodic 27 méteres emelése kapuscsemege.

84'
Sárga lap

Joao Nunes kap sárga lapot Vattay lerántásáért.

83'

Újabb újoncavatás az Újpestben. Nem NB I-es, természetesen, hanem újpesti újonc: Fiola Attila.

82'
CSERE

Vattay Márton be, Pálinkás le.

81
CSERE

Nagy Krisztián váltja Szabót.

78'

Brodic ballal kapura lő most az ötös bal sarka elől, Onovo mesteri emelése után, Varga bal lábbal hatalmasat véd!

77'

Néhány hazai néző a lábával szavaz a hajrára...

76
GÓL

SAKK-MATT! Egy remek csel után Horváth indítja Brodicot, aki nem lő ballal az  ötös bal sarka elől, hanem okosan középre ad, ballal kissé jobbról, 11-ről a jobb, azaz a túlsó alsóba lő MATIJA LJUJICS! 1–3!

75'

A fővárosiak legutóbb egy hosszabbításban kapott góllal 1–0-ra alulmaradtak az FTC otthonában, ezzel házon kívül már sorozatban az ötödik bajnokijukat bukták el. Vendégként legutóbb március végén Pakson tudtak nyerni (2–1).

75'

Onovo ebben az idényben még csak 6 percet játszott.

74
CSERE

Vincent Onovo be, Geiger le.

70'

Tamás beadását Ljujics ballal 10-ről Szabóba vágja. De les.

69'

A Kecskemét eddig valamennyi pontját otthon szerezte, a Vidi és a Loki elleni iksz mellett egyedül az utolsó helyen álló ETO-t tudta legyőzni (2–1). Odahaza 6 találkozó óta veretlen (3 diadal, 3 iksz), legutóbb április 7-én a Puskás Akadémiától kapott ki (1–2).

69'

Az Újpest a március 16-i Mezőkövesd elleni hazai 2–2 óta nem ikszelt, ebben az idényben 2 háromgólos győzelem és 3 egygólos vereség áll a neve mellett, viszont a legtöbb gólt (9) szerezte a mezőnyben.

68'

2022-es feljutása óta az első 5 bajnokiján most gyűjtötte a legkevesebb pontot (5) a KTE. Tavaly és tavalyelőtt is már 9 pontnál járt ilyenkor Szabó István együttese.

68'

Ivószünet.

68'

Brodic: 5 meccs az idényben, 4 kanadai ponttal.

67'

16 meccsen 4 kanadai pontja van az Újpest ellen.

67'

Zsótér: 4 meccs az idényben, 0 kanadai ponttal.

66'
CSERE

Mihajlo Meszhi be, Zsótér le.

66'
GÓL

FRAN BRODIC betalál! Lacoux passzol Tamáshoz, aki balról középre ad, Horváth jobbra tolja a labdát, az ék meg jobbal 12-ről, középről a jobb alsóba lő. 1–2!

65'

Itt is a büntetés...

64

MELLÉ!!! Nikitscher passzol Katona Leventéhez, aki balról ballal remekül ad be, kissé jobbról, 4 méterről a bal alsó mellé fejeli a labdát Pálinkás.

62'

Zsótér jobb oldali kornere Piscitellié.

59'

Katona B. csele jó, az emelése 28-ról a kapusé.

59'

Ketten is visszatértek Kecskemére...

59'
CSERE

Újoncavatás az Újpestnél: Horváth Krisztofer be, Mucsányi le.

58
CSERE

Katona Bálint be, Lukács le.

55'
Fotó: Török Attila

54'

Gergényi balról ballal remekül ad be, Mucsányi kissé balról, 6-ról ballal a bal sarokba lőne, de Varga hatalmasat véd!

53

Gergényi passzát Geiger a 16-os bal sarkáról ballal a jobb sarokba rúgná, de véd Varga.

49'

Lukács jobb oldali beadását nagy ívben Piscitelli elé fejeli Belényesi.

49'
VAR

A VAR szerint is az.

49'

Zeke elhúz a bal szélen és Nunes mellett, a légiós szereli, kis karharcban... tovább. Nincs 11-es. Jó döntés.

48'

Geiger jobb oldali beadását Ljujics kapura fejeli nyolról, véd szépen a léc alatt Varga. Középre tartott a labda.

46

A Széktói Stadionban NB I-es találkozón még sosem győztek a fővárosiak, hiszen mostanáig 5 kecskeméti diadal mellett 4 döntetlen született. Az újpestiek csupán egyszer nem kaptak gólt, amikor 2012 májusában 0–0-t értek el. Tavaly tavasszal úgy lett 2–2 a vége, hogy a duplázó Tóth Barna révén 0–2-ről a 95. percben egyenlített a KTE, majd idén februárban Lukács Dániel korai találata döntött a kecskemétiek javára, az Újpest pedig büntetőt hibázott (1–0).

46

Az előző bajnokságban előbb 5–3-ra diadalmaskodott az Újpest, majd két KTE-győzelem következett. Májusban a Szusza-stadionban úgy nyert 3–0-ra a Kecskemét, hogy a második gólját a héten éppen Újpestre szerződött Horváth Krisztofer lőtte.

46

42 százalékban volt a labda a hazaiaknál ma, 6-szor lőttek kapura, 3-szor annak felületére, a másik oldalon ez az arány 6/2.

46

A CSAPBÓL IS AZ FOLYIK, milyen jól igazol az Újpest. Én is úgy vélem, az átigazolási időszak utolsó heteiben  sikerült az előzetes várakozásoknak megfelelően megerősíteni a keretet, ütőképes csapat állhat össze – idővel. A Kecskemét kellemetlen stílusával nem lesz  egyszerű megbirkózniuk az újpestieknek, így a csapat 2–2-es döntetlennel utazik vissza Budapestre. BORSOS László a mérkőzés előtt.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44

Tamás bal oldali beadását elméri Zeke, Bese meg az ötös jobb sarkáról a rövid sarok mellé fejeli a labdát. Oldalháló.

44'

Kettő perc a ráadás.

43

Zsótér passza után Nunes szereli becsúszva a 16-oson Lukácsot!

40

4743 a hivatalos nézőszám.

40

Tajti bal oldali beadása Vargáé.

37'

Pálinkás passzát Májer 28-ról jobbal kapura teszi, a jobb alsó előtt vetődve véd Piscitelli.

36'

Ljujics passzát a bal alsó mellé fejeli Bese az ötös előteréből.

36'

Az Újpest eddig csak a Megyei úton szerzett pontot a bajnokságban, a Fehérvárt és a DVSC-t legyőzve. Idegenben a legutóbbi öt bajnoki mérkőzésén nem szerzett pontot (mlsz.hu).

36'

A KTE öt forduló alatt öt pontot gyűjtött eddig. A Széktői Stadionban két döntetlen és az újonc Győr elleni győzelem a mérlege. Otthon április 7. óta veretlen az OTP Bank Ligában.

35'

Nyílt napot tartott a hazai védelem is.

34
GÓL

EGYENLŐ, Katona után MUCSÁNYI MÁRK is megszerzi elsp NB I-es gólját, Geiger remek, lapos passzát 11-ről, picit balról ballal a jobb alsóba vágja. 1–1!

31'

Lukács jobb oldali beadását csak nézi Piscitelli, Duarte ballal elrúgja a labdát a gólvonalról!

30
GÓL

VEZET A KECSKEMÉT! A bal oldali Lukács-szögletet kissé jobbról, hatról a jobb alsóba fejeli KATONA LEVENTE! Bese mellől. 1–0!

29'

Szabó beadását elpaskolja a jobb felső elől Piscitelli.

28'

Zsótér anno 101 meccsen 13 gólt lőtt az Újpest színeiben, volt 19 gólpassza is.

27'

Bese labdát szerez, Brodic indítása rossz Mucsányi felé. Aki aztán ellöki magától a földön ülve Katona segítő kezét.

26'

Letámad az Újpest a felezőnél, ez nem ízlik a hazaiaknak.

26'

Bese passzol Ljujicshoz, a 21 méteres lövés kapuscsemege. Kontra, Pálinkást fejjel szereli a 16-os előtt Piscitelli.

25'

Ivószünet.

24'
VAR

Nincs 11-es, nem lökött Tamás.

24'

Katona elesik Májer beadása után az ötösön, de tovább.

22
Sárga lap

Lukács indítja Zsótért a jobb szélen, akit ellök a felezőnél Gergényi Bence. Sárga lap és ápolás.

17'

Lukács ballal kissé jobbról a jobb felső mellé lő, másfél méterrel.

16

Gergényi-bedobás... de kicsi. Tajti meg egyből oldalra cselez, és oldalra passzol.

14'

Bese jobb oldali beadása Lukácsé.

14'

Szabó mesteri emelését csak nézi Piscitelli, de megússza, balról ballal ötről Zsótér estében a kapushoz rúgja a labdát.

13'

Nunes emelése kapuscsemege. Távolról. De távolról sem volt veszélyes.

13'

Bese indítja Mucsányit a jobb szélen, de közbelép Katona.

13'

Mezőnyharc, sok rossz passzal.

11'

Bese passzát Tajti beadás címén Zekéhez emeli.

7

Pálinkás harcol meg a jobb oldalon egy labdáért, a beadás is jó... de nem érkezik társ. Nem bíztak benne.

3'

Zsótér kornere a védőké, kontra, de közbelép szépen Katona.

3'

Zsótér ballal egy védőbe lő 17-ről, középről.

2'

A KTE-nevelés Geiger indítása a kapuban Kersákot váltó Vargáé.

2'

Lila-fehér rangadó a ragyogó napfényben.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta lilában, a vendégek tiszta fehérben.

Mint ismert, a Fehérvár FC-től az Újpest FC-hez igazolt az 59-szeres magyar válogatott labdarúgó, Fiola Attila, aki nyolc évet töltött el előző klubjánál, de az M4 Sportnak elmondta, nem kapott egy köszönömöt sem a fehérvári vezetőségi tagoktól, mégis jó szívvel gondol vissza az ott töltött időszakra.

Egy kis örökmérleg! 2008 óta kereken 20 alkalommal rendezték meg a lila-fehér rangadót az NB I-ben, eddig 7-szer a kecskemétiek nyertek, 4-szer játszottak döntetlent, az újpestiek pedig a 10. győzelmüket arathatják most ebben a párharcban.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Banó-Szabó (térdműtét előtt), Papp M. (combizomhúzódás), Kovács B., Pálfi és Helmich sérült, a vendégektől Ganea (térdműtét után) maródi.

A KTE honlapján Helmich Pál méltatta az Újpestet, a középpályás szerint a Fehérvár (4–1) és a DVSC (3–0) legyőzése jelzi a csapat erejét.

„Volt időnk felfrissülni a diósgyőri meccsünk után, felkészültünk az Újpestből – mondta a futballista. – Hazai pályán mindenki ellen van esélyünk, sokat jelent a szurkolóink támogatása. A vendégeket is sokan elkísérik mindig, a hangulat biztosan remek lesz.”

A futballista elmondta: a KTE mindig kellemetlen ellenfél, vasárnap is az lesz.

„Sok párharc lesz, döntő lehet, ezekből melyik fél nyer meg többet – folytatta a 23-szoros válogatott. – Nagyszerű lenne egymást követő két győzelem után kisebb pihenőt tartani a válogatott szünetben, de az is igaz, hogy az út elején járunk. Azt érzem a visszajelzésekből, hogy a szurkolók is látják ezt, mert türelmesek, mellettünk, mögöttünk állnak. Egyetlen csendes pillanata sincs a meccseinknek, akármi az eredmény, a drukkerek folyamatosan biztatnak bennünket, ez rengeteg erőt ad. Kecskeméten is ott lesznek velünk, szeretnénk örömet szerezni nekik. Küzdelmes, hajtós meccs lesz, mi mindent kiadunk magunkból, hogy megszerezzük mindhárom pontot.”

„Nagy öröm volt góllal hozzájárulni a Loki elleni sikerhez – mondta lapunknak Bese Barnabás. – Természetesen mindenki nagyon csalódott volt a Ferencváros otthonában elszenvedett vereség miatt, a hosszabbításban kapott gól miatt nem tudtunk pontot szerezni. Ám a következő napokban az edzőnk, Bartosz Grzelak is hangsúlyozta, amit magunk is éreztünk: kikaptunk a szurkolóknak oly fontos meccsen, de a teljesítményünk, a hozzáállásunk, a szervezettségünk nagyon is rendben volt. Ez nem olyan kudarc volt, hogy mindent ki kell dobni a kukába! Nem, arra a felfogásra tudtunk építeni, ez érződött a debreceniek ellen: a szervezettség, a mentalitásunk megint rendben volt, a letámadásban előreléptünk, kapura veszélyesebbek voltunk, ennek is volt köszönhető a győzelem.”

Főszereplő lehet az Újpest nyáron megszerzett védője, Bese Barnabás, aki a DVSC ellen nemcsak szép, hanem fontos gólt is szerzett, ráadásul tizenegyest is kiharcolt, így rengeteget tett a 3–0-s sikerért.

Horváth Krisztofer bemutatkozik újpesti mezben?

Ez is fontos kérdése lehet a bajnoki mérkőzésnek, és az a tippünk, ha nem is kezdőként, de csereként pályára léphet a válogatott támadó új klubjában – és milyen a futballélet: éppen régi egyesülete ellen. Horváth Krisztofer negyvenhét élvonalbeli bajnokin tizenhét góllal segítette a Kecskemétet, nem kétséges, ha pályára lép, hiába lesz vasárnap már ellenfél, a hazai publikum vastapssal fogja köszönteni.

Lila-fehér csapatok nagy csatája várható Kecskeméten, vasárnap délután az egyre erősödő Újpest lesz a KTE ellenfele.