Saldanha egy remek csel után kissé jobbról, 14-ről ballal a jobb felső mellé tekeri a labdát.

80'

Szerintünk ez a meccs eldőlt.

80
GÓL

MATHEUS SALDANHA betalál, a lecsorgót ballal 11-ről, középről a bal alsóba vágja. Varga jó ütemben mozdult el a labda elől: 1–3!

79'

Botka jobb oldali beadását Traoré ballal Kosznovszkyba vágja, 12-ről.

79'

Eldőlhetett volna a meccs.

78'

Varga passzol Saldanhának, jobbal kapura lő az ötös jobb sarkáról, Demjén véd jobb lábbal!

76'
CSERE

Eldar Civic be, Ramírez le.

76'
CSERE

Botka Endre fut be Makreckis helyére.

76'
CSERE

Stieber Zoltán be, Bognár elfáradt.

76
CSERE

Németh Krisztián be, Jurina le, ékcsere.

75'

Nem is a brazil, Makreckis az áldozat, ápolás a pályán.

74'

Hatalmas hazai mezőnyfölény, Varju jobb oldali beadása nem jó Jurinának, Gustavót meg lefejeli véletlenül Kosznovszky.

74'

Az FTC a bajnokságban még csak egyszer játszott idegenben: 2–0-ra győzött Diósgyőrben. 2024-ben a 9 házon kívüli bajnokijából 8-at megnyert, és egyedül a DVTK-tól kapott ki májusban (0–2), amikor már biztos aranyérmesként lépett pályára.

73

A fővárosi kék-fehéreknek még csak egy bajnokijuk volt házigazdaként, a 2. fordulóban 3–0-ra megverték az újonc Nyíregyházát. Előtte, az előző bajnokság utolsó 4 hazai bajnokiján viszont nem tudtak nyerni (2 iksz, 2 vereség).

69'

Fordít az MTK? Egyenlít? Egyelőre nem látszik ennek a nyoma a mérkőzésen.

69'
Fotó: Szabó Miklós

68'

Bognár jobbal Dibusz ölébe emeli a labdát, kissé jobbról, 20-ról.

67'
CSERE

Habib Maiga be, Ben Romdannak nem ment ma.

66
CSERE

Matheus Saldanha be, Kehinde le, visszavont ék helyett csatár.

63'

Bognár kissé jobbról, 21-ről jobbal a bal sarokba lőne egy szabadrúgást, félmagasan, Dibusz vetődve véd, az ötös jobb sarkán rosszul rúgja kapura a lecsorgó labdát Jurina!

62
CSERE

Nemanja Antonov be, Kovács le, ismét csere posztra.

61'

Már csak egyedül a Ferencváros hibátlan az NB I-ben, 4 győzelmével úgy is vezeti a táblázatot, hogy 2 bajnoki meccsét elhalasztották. A zöld-fehérek kapták a legkevesebb gólt az élvonalban – korábban csupán a nyíregyházi Kovácsréti Márk talált be nekik.

60

Az MTK 3 győzelemmel indította az idényt, az előző 2 bajnokiját viszont egyaránt 1–0-ra bukta el: előbb a Puskás Akadémia, majd a Fehérvár otthonában. Eddig mindössze 3-szor találtak be neki az ellenfelek – ezzel a második legjobb a mezőnyben.

53'

Polievka passzát Bognár sarokkal Gustavóhoz tolja a 16-osról.

52'

Fejben jobb a Fradi ma.

52'

51'

Pályaválasztóként mostanáig utoljára nyolc évvel ezelőtt, 2016 szeptemberében, Dunaújvárosban győzte le az MTK az FTC-t (2–1), a mindent eldöntő gólt akkor és a már említett 3–2-es budapesti találkozón is Torghelle Sándor szerezte.

50

Jurina megy hátra, és szereli Ramírezt.

49'

A két csapat bajnoki párharcának eddig 11 helyszíne volt, ezek közül a Hungária körúton még mindig az MTK felé billen a mérleg nyelve, 28 győzelem, 21 iksz, 25 vereség. A Ferencváros vendégként legutóbb 2014 márciusában kapott ki, még a régi Hidegkuti Nándor Stadionban (2–3), viszont az új létesítményben ez idáig veretlen a kék-fehérekkel szemben (5 győzelem, 3 iksz).

49'

Az FTC az előző bajnokságban mind a háromszor megverte az MTK-t, sőt, az első két alkalommal nagy különbséggel (6–1, 5–1 és 2–1), így az összesített gólkülönbség 13–3 lett. Olyan triplázásra legutóbb 1966 és 1967 között volt példa, hogy zsinórban 3 örökrangadón győzve a mostaninál jobb gólkülönbséget (14:1) hozzanak össze a ferencvárosiak. Akkor az MTK elleni egymást követő négy meccsükön összesen 15 gólt szereztek és csak egyet kaptak (1:0, 7:1, 2:0 és 5:0) a IX. kerületiek. Ha Varga Barnabáséknak pénteken este összejönne egy négygólos siker, beállítanák Albert Flóriánék közel 60 évvel ezelőtti fölényes győzelmi sorozatát.

49'

41 százalékban volt a labda a hazaiaknál, 3-szor lőttek kapura, 3-szor annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 10/3.

47'

Varju jobb oldali beadását Polievka jobbal a bal alsó mellé vágja 14-ről.

46
CSERE

Végh Bence be, Horváth le, itt is csere posztra.

46

AZ ÁRVÍZ MIATT nem könnyű a helyzet a fővárosban (sem), s péntek este a Hungária körúton sem lesz egyszerű közlekedni. Telt ház várható az örökrangadón, és persze már csak azért is érdemes kimenni a meccsre, mert az NB I legerősebb támadóegysége debütálhat, Varga Barnabással és a brazil Matheus Saldanhával. Két góllal győz a Fradi. BORBOLA Bence a mérkőzés előtt.

45+2
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44

Két perc a ráadás.

43

A 16-os előtt felnéző Traoré passzát Kehinde jobbal 17-ről, kissé jobbról Beriasvilibe rúgja, az ötös előtt álló védőről balra pattan a labda, 6-ről ballal a bal alsóba lő RAUL GUSTAVO. 1–2!

43
GÓL

VEZET A FERENCVÁROS!

38'

Ramírez bal oldali beadását Kehinde és Varga is rosszul találja el az ötösön.

37

Mezőnyharc.

31'

Varga 8-ról Varju hátára fejeli 7-ről Zachariassen jobb oldali beadását.

30'

A Ferencváros mindössze négy mérkőzésen van túl a bajnoki idényben, azokat kivétel nélkül megnyerte (mlsz.hu).

30'

A kék-fehérek az első három fordulóban nyertek, azóta viszont kétszer is 1–0-s vereséget szenvedtek, előbb a Puskás Akadémiától, aztán a Fehérvártól. Az előző idény három mérkőzésén az MTK nem tudott pontot szerezni a Ferencváros ellen, bár mindegyik találkozón szerzett gólt. Viszont kapott is, nem keveset, tizenkettőt.

28'

Ben Romdan! Egyszerűen lyukat rúg a 16-oson!

28'

Varga: 6 meccs az MTK ellen, 6 góllal és 3 gólpasszal. A kedvenc ellenfél.

27'

Bognár jobb oldali beadása nagyon rossz.

27'

Varga: 5 meccs az idényben, 3 góllal.

25
GÓL

EGYENLŐ, VARGA BARNABÁS a bal alsóba fejeli kissé balról, 6 méterről, a Zachariassennel váltó Makreckis jobb oldali, jobblábas beadását. Varjút túlugorva: 1–1!

22'

Demjén elkapja szépen Hej jobb oldali beadását az ötös előtt, Jurina elé kilépve.

21'
Fotó: Árvai Károly

21'

Ben Romdan beadása meglepi Demjént, akinek a válláról kiperdül a labda, helyzetben Kehinde, és jobbal... a bal felső mellé lő, középről, 11 méterről. Méterekkel!

20'

Ex. Bognár anno 13 meccsen 8 kanadai pontig jutott a Fradiban.

19'

Bognár: 7 meccs az idényben, 4 kanadai ponttal.

19'

Először hátrányban a ligában a Fradi ebben az idényben, összesen a 2. kapott gólja.

18
11-es

BOGNÁR ISTVÁN jobbal a jobb alsóba lő, Dibusz mozdulni sem tud. Balra indult volna el: 1–0!

17'
VAR

És hosszas vizsgálat.

16'
Sárga lap

Cristian Ramírez ellöki az ötös előtt Polievka bal oldali, ballábas, lapos beadása után Kosznovszkyt. 11-es és sárga lap.

15

BÜNTETŐ!

12'

ZICCER VOLT!

12'

Kata hibája után helyzetben Ben Romdan, jobbal a léc fölé lő az ötös bal sarka elől!

6'

Anderson Esiti, Mats Knoester, Ismail Aaneba, Virgil Misidjan és  Owusu sincs a vendégkeretben.

5
Sárga lap

Egy rossz hazai szöglet után Hej Viktor fejen rúgja Zachariassent párharc címén.

2'

Egy csel után kissé jobbról, 22-ről jócskán a léc fölé lő Ben Romdan.

1
Meccs indítása

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek zöld-fehér mezben és fehér nadrágban.

Nagy Bélára, korábbi remek játékvezetőre is emlékezünk.

Egy kis örökmérleg! A két klub nyilvántartása szerint a 225. bajnoki örökrangadó következik az FTC és az MTK között, bár a különböző adatbázisokban eltérő adatok szerepelnek. Ennek oka két 1925-ös mérkőzés, az országos bajnoki döntő – 0:0 és 4:1-es MTK-siker –, de ezeket a bajnokságon kívül bonyolították le a vidék legjobbjainak részvételével. Az eddigiekből 79-et nyertek meg a kék-fehérek, 52 döntetlen és 93 ferencvárosi siker mellett.

Eltiltott a fradis Abu Fani.

A hazaiaktól Nagy Zs. (lázas betegségéből épül) sérült, a vendégektől mindenki bevethető.

A Ferencváros vezetőedzője, Pascal Jansen a fradi.hu-nak nyilatkozott az örökrangadó kapcsán.

„Nagyon vártuk már ezt a találkozót, a srácok is izgatottak, hiszen újra a bajnokságban bizonyíthatnak. A Budafok elleni kupamérkőzéssel együtt hat meccset fogunk játszani 22 nap alatt. Érdekes lesz az MTK elleni meccs, hiszen itt ismét megmutathatjuk, hogy mi vagyunk Budapesten a legjobbak. Nagyon jó dolog, hogy egyszerre három sorozatban is versenyben vagyunk, szerencsések vagyunk, hogy az Európa-liga szintjén is megmutathatjuk, mire vagyunk képesek. Bízunk benne, hogy tovább tudjuk őrizni bajnoki veretlenségünket.”

A szakember, aki egykor a Ferencvárosban futballozott, elmondta, a pénteki meccs esélyese egyértelműen az FTC.

„Nyilván figyeljük, ki lehet a kezdő a vendégeknél, de   olyan erős kerete van a csapatnak, hogy nincs értelme rotációról beszélni, a zöld-fehérek nyugodtan kiállíthatnak két hasonló erősségű együttest   – mondta még az MTK vezetőedzője.  – Inkább arra figyelünk, hogy a teljesítményünk kifogástalan legyen, s remélem, ez elég lesz a bravúrhoz. Csakúgy, mint az előző bajnokságban, most is háromszor csapunk össze a Fradival, ám ami legutóbb nem sikerült, most megvalósulhatna: egyszer győzzünk mi. Ami biztos, félelem nélkül várjuk az örökrangadót.”

„Az a furcsa helyzet állt elő, hogy az eddigi öt meccsünkből négyet idegenben játszottunk   – nyilatkozta a klub honlapjának Horváth Dávid, az NB I-es tabellán 5. helyen álló MTK vezetőedzője.  – Csupán egyszer élvezhettük a hazai pálya előnyét. S persze van egy elmaradt mérkőzésünk, ám ez és a válogatott Nemzetek Ligája-mérkőzések miatti szünet is kibillentett bennünket a ritmusból, s akkor nem beszéltem még arról, hogy a csapat fele vírusos megbetegedéssel küszködött. A hódmezővásárhelyi kupameccs jó alkalom volt arra, hogy újra rátaláljunk az optimális ritmusra, hogy újraépítsük magunkat.

A rutinos, általában csereként bevethető, a mérkőzéseket eldöntő Stieber Zoltánnak rendbe jött a vádlija, ám a kupamérkőzésen elővigyázatosságból nem került be a keretbe. A gólerős Németh Krisztián sérülése a múlté, a Budafok elleni edzőmeccsen probléma nélkül játszott, viszont a kupamérkőzés hetében vírusos megbetegedéssel küzdött, s a védő Nagy Zsombor is belázasodott, ugyanakkor a rutinos Kádár Tamás két és fél hónapos sérülése után teljes értékű edzésmunkát végezhetett.

Míg Pascal Jansen, az FTC holland vezetőedzője a bőség zavarával küzdhet, Horváth Dávidnak főhet a feje, kit küld pályára a péntek esti meccsen. Az irányító Bognár István ugyanis lázas betegség után a hétközi Magyar Kupa-mérkőzés előtt kezdhetett el edzeni, s bár játszott a Hódmezővásárhely ellen 2–0-ra megnyert összecsapáson, nem százszázalékos az erőnléte. Hasonló a helyzet Nemanja Antonovval, ő szintén betegség miatt hagyott ki néhány edzést, ám a Ferencváros ellen vélhetően a kezdőben kap helyet (ő is játszott Hódmezővásárhelyen).

Bár az örökrangadón minden megtörténhet, a Ferencváros a négy győzelmével úgy is vezeti a táblázatot, hogy két bajnoki meccsét elhalasztották. Ráadásul a zöld-fehérek kapták a legkevesebb gólt – eddig csupán a nyíregyházi Kovácsréti Márk talált be a kapujukba.

ELTÉRŐ ADATOK szerepelnek az adatbázisokban az MTK és a Ferencváros összecsapásairól, de pénteken a 225. bajnoki örökrangadó következik. Az eltérő számítás oka két 1925-ös mérkőzés, az országos bajnoki döntő – 0:0 és 4:1-es MTK-siker –, de ezeket a bajnokságon kívül bonyolították le a vidék legjobbjainak részvételével. A jelenkor statisztikája mindenesetre a Ferencváros esélyessége mellett szól, a bajnoki cím védője az előző kiírásban mind a háromszor megverte az MTK-t, két alkalommal nagy különbséggel győzött (6–1, 5–1 és 2–1 volt a végeredmény a háromkörös lebonyolításban), s már az új évad eredményei is az FTC-t teszik esélyesebbé, eddig ugyanis mind a négy mérkőzését megnyerte, ha nem is mindig imponáló futballal. Az MTK Budapest az eddigi öt mérkőzéséből hármat nyert meg, s kétszer vereséget szenvedett.