Katona L. ellöki Némethet, szabadrúgás, ezzel elmegy a hátralévő idő.

Belényesi 20-ról jócskán a léc fölé lő, ballal, a hazai közönség örül.

Nagy KTE-fölény, de helyzetek nincsenek. A hazaiak okosan tördelik a játékot.

Olekszandr Szafronov be, Mim le, bekk be, karmester le.

90'

Öt perc a ráadás.

90'

Vattay 11-ről a kapus elé fejeli Pálinkás jobb oldali, jobblábas beadását. Középről.

89'

Németh bal oldali beadását Ipalibo ötről mellkassal a jobb alsó mellé teszi! A harmadik hazai ziccer a hajrában.

88'

Spoljaric távoli lövése is Vargáé.

88'
Hazai siker? Fotó: Török Attila

86'
CSERE

Vattay Márton be, Vágó le, szűrőcsere.

85

Ezt is védi Varga, Spoljaric indítja remekül Némethet, jobbal a jobb alsóba lőne 10-ről, vetődve ezt is eléri a kecskeméti kapus!

81

Spoljaric jobb oldali beadását jobbal két lépésről a kapuhoz teszi Németh!

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

79'
CSERE

Kotula Máté be, Zeke le.

79'
CSERE

Josip Spoljaric be, Fucak le.

78
CSERE

Cristobal Montiel be, Bocskay le, újoncavatás.

78
CSERE

Németh Dániel be, Dénes le.

75'

Dénes 11-ről jobbal a kapus ölébe lő. Előtte a szabadrúgást a jobb felső mellé vágta 22-ről Bakti.

74'
VAR

A VAR megnézi, lehet-e piros lap... nem lesz.

74'
Sárga lap

Belényesi Csaba felrúgja Dénest, sárga lap.

72'

Maga is meglepődött, hogy ez az övé lett.

72'

Varga nem figyel, Mim bal oldali beadását azonban Dénes jobbról, éles szögből a rövid alsó sarok mellé kotorja jobbal.

71'

Katona B. jobbal lőtt az imént, 20-ról, picit jobbról, és nem sokkal vétette el a jobb alsót.

70'

MAJDNEM GÓL! Katona B. lövése a kapufán csattan, Evangelu takarít. Nem figyelt a hazai kapus.

70'

Ez Csóka első mérkőzése az idényben.

Fotó: Török Attila

69'
GÓL

OTT A GÓL! Bakti 16-os előtti szabadrúgását CSÓKA DÁNIEL ballal a jobb sarokba rúgja kissé balról, 5 méterről, félmagasan, kapásból. 2–1!

68'
CSERE

Nagy Krisztián be, Májer le.

67
CSERE

Pálinkás Gergő váltja Lukácsot, ékcsere.

65'

Májer odarúg Mimnek, sárga lap nincs, csak ápolás. Májert kell ápolni!

64'

A Kecskemét mindkét idegenbeli találkozóját 1–0-ra bukta el – az FTC, majd a DVTK ellen –, és az egyetlen csapat a mezőnyben, amely vendégként még gólképtelen. 2024-ben a 10 házon kívüli bajnokiján 2–2–6-os mérleget hozott össze.

63
Sárga lap

Zeke Márió odarúg Szendreinek, sárga lap.

59'
CSERE

Bakti Balázs be, Kiss le.

59'
CSERE

Jack Ipalibo be, Sajbán le.

58'
Sárga lap

Rjaskó Mihály odalép Fucaknak, sárga lap.

57

Kettős hazai csere lesz hamarosan.

52'

A Zalaegerszeg otthon 2 találkozó után 50 százalékos: az MTK-tól a hosszabbításban esett góllal kapott ki a nyitányon, majd 3–1-re megverte a legutóbb ezüstérmes, ám a kupameneteléstől fáradtabb Paksot.

52'

Közös a két együttesben, hogy eddig csak egyszer győztek a bajnokságban, és az is, hogy a legutóbbi két meccsükön nem tudtak nyerni: a ZTE egy pontot szerzett ezalatt, a KTE egyet sem.

51'

Kiss és Zeke beadása sem az igazi.

50'

A szurkolók keresnek egy kis pénzt az MLSZ segélyalapjának.

49'

Kiss beadása veszélytelen.

49'

Mim lő jobbal kapura 18-ról, blokkol azonban Rjaskó... nem sokkal a bal alsó mellé. Szöglet jobbról.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'

Lukács: 8 meccs az idényben, 3 góllal és 4 gólpasszal.

46'

Amikor a ZTE volt a vendéglátó, élvonalbeli bajnokin még sosem tudott nyerni a Kecskemét! Az első 3 alkalommal egygólos hazai siker született, utána 2 találkozójuk iksz lett (1–1 és 0–0), majd a februári 3–1 volt az eddigi legnagyobb különbségű otthoni zalai diadal. A kék-fehérek ez utóbbi sikerrel vetettek véget a KTE elleni – mindkét helyszínt figyelembe véve – 7-es bajnoki nyeretlenségi sorozatuknak (2 iksz, 5 vereség).

46'

A tavasszal véget ért bajnokságban mind a 3 mérkőzésen az éppen aktuális hazai gárda nyert, legutóbb, a májusi záró fordulóban a KTE hátrányból, Pálinkás Gergő 88. perces találatával tudott győzni (2–1), és ezzel kaparintotta meg a 6. helyet.

46'

Egyik csapat sem szerepel túl jól a bajnokságban, a KTE kilencedik öt ponttal, a ZTE tizedik néggyel, ám a zalaiaknak jóval több is lehetne. Ebben az idényben már háromszor fordult elő, hogy a hosszabbításban kapott góllal veszített pontot vagy pontokat az együttes.

46'

40 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 9-szer lőttek kapura, 3-szor annak felületére, a másik oldalon ez az arány 8/4.

46

A KIESŐ HELYEKHEZ közel álló csapatoknak nagy szükségük van a három pontra, kérdés, melyik mer több kockázatot vállalni. A ZTE ebben az idényben sok pontot veszített már a hosszabbításban, ha most jobban koncentrálnak a játékosai, győznek. JUDI
Ádám a mérkőzés előtt.

45+2
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1

Fucak 16-os előtti lövése kijön Vargáról, Zeke takarít.

44

Egy perc a ráadás.

43'

Katona L. felbukkan a jobb szélen, a beadása nem jó. Kirúgás.

42'

Mim kissé jobbról jobbal a jobb alsóba lőne, 20-ról, vetődve véd Varga.

41'

Sajbán: 7 meccs a KTE ellen, 3 góllal.

40

Sajbán: 7 meccs az idényben, 3 kanadai ponttal.

38'

Belényesi fejeli a jobb alsó elé Zeke bedobását, de nincs érkező... csak a zetés Sajbán. Lukács szögletét a bal felső fölé fejeli Belényesi elől Evangelu.

37'

Mikitscher jobb oldali, lapos, jobblábas beadása a védőké.

35'

Evangelu két gólban is főszereplő volt.

35'

Az első idegenbeli KTE-gól ebben az idényben!

34
GÓL

LUKÁCS DÁNIEL EGYENLÍT! Katona Levente ballal a bal alsóba lőne kissé balról, 15-ről, Gundel-Takács vetődve véd, de középre üti a labdát, Lukács az ötösről, középről jobbal a kapu közepébe lő, laposan, Evangelu mellől. 1–1!

28'

Kiss ellöki Vágót, szabadrúgás.

28'
VAR

A VAR szerint sincs.

28'

Sajbán jobb oldali beadása Belényesié. Sajbán elmegy aztán a jobb oldalon, nekimegy Katona L., tovább... nincs 11-es.

26'
VAR

A VAR szerint is Sajbán a gólszerző.

25

MELLÉ! Fucak jobbal a bal sarok mellé lő ötről, Szendrei beadása után. Zeke nagyot hibázott előtte, tiszta ziccerben rontott a légiós.

24
24

Katona L. mellől lőtt gólt Sajbán.

23'

Bedob egy cselt a jobb oldalon Dénes, balról ballal kapura lő éles szögből Evangelu, vetődve véd a gólvonalon, vagy talán mögötte Varga, a labda Nikitscherre pattan, róla meg SAJBÁN MÁTÉ elé, aki másfél méterről a léc alá lő. Jobbal. 1–0!

22
GÓL

VEZET A ZALAGERSZEG!

15'

Fucak balról remekül emel Sajbán elé, aki kissé balról, 7-ről ballal a bevetődő Zekébe lő.

Mind a két csapat egyszer győzött eddig, a KTE-nek eggyel több pontja van, igaz, egy mérkőzéssel többet játszott. A négypontos ZTE pályaválasztóként az MTK-tól kikapott, a Paksot legyőzte. A KTE otthon sikeresebb, mint vendégként, idegenben a Ferencvárostól és a Diósgyőrtől is kikapott, igaz, csak 1–0-ra (mlsz.hu).

14'

Fucak elől elszöknek a védők, ballal az ötös bal sarka elől Rjaskóba lő, majd Szankovics talál jobbal 17-ről, picit jobbról a léc fölé. Sajbán passza után.

12

Jobbról ad be egy kornert Lukács, a jobb felsőbe fejelne ötről Vágó de jobb kézzel hatalmasat véd Gundel-Takács. A lecsorgót a bal alsóba fejelné Rjaskó, de nagyon gyengén, ez kapuscsemege,

5'

A következő Lukács-szögletet kifejeli az ötös egy vendégjátékos, Bocskay jobbal nem sokkal lő a jobb felső mellé 20-ról, középről aztán.

4'

Gundel-Takács összehoz egy szögletet Várkonyi hazaadása után.

4'

Lukács bal oldali szögletét Belényesi jobbal a jobb alsó mellé tereli kissé balról, 5 méterről!

3'

Remek az idő, de messze nincs telt ház.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta fehérben.

Nagy Bélára, korábbi remek játékvezetőre is emlékezünk.

Gyászszünettel kezdünk. Hetvenkilenc éves korában elhunyt a Ferencváros olimpiai bajnok, VVK-győztes egykori labdarúgója, Juhász István.

„Hazai pályán kifejezetten veszélyes csapatról van szó, ezt már többször is bebizonyította a Zalaegerszeg. Határozott, jól játékelképzelésük van, jól igazoltak, minden csapatrészben jó játékosok alkotják a keretüket. A héten kifejezetten készültünk belőlük. Nagyon szeretnénk már rácáfolni az úgymond hazai papírformára, ezáltal idegenben is pontokat gyűjteni. Hosszú az út Zalaegerszeg és Kecskemét között, sokkal jobban telne el, ha ponttal, pontokkal tudnánk hazajönni. A szünetben játszottunk egy kupameccset, melyet magabiztosan tudtunk megnyerni, ha azon a játékon még tudunk egy kicsit javítani, akár védekezésben, akár támadásban, akkor elérhetjük célunkat” – mondta Szabó István a KTE honlapján.

Egy kis örökmérleg! Ez lesz a 15. élvonalbeli meccs az NB I két legalacsonyabb keretértékű együttese között: a Transfermarkt átigazolási portál szerint ugyanis a ZTE játékosai összesen 6.43, míg a KTE labdarúgói 5.86 millió eurót érnek. A párharc örökmérlege kecskeméti fölényt mutat: 4 zalai győzelem, 3 döntetlen, 7 lila-fehér siker.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Csonka (részleges bokaszalag-szakadás) és Croizet sérült, a vendégektől Banó-Szabó (térdműtét után), Pálfi, Kovács B. és Papp M. maródi.

„Valóban, ebben a bajnoki idényben sok pontot veszítettünk el a hosszabbításokban, pedig a Debrecen elleni mérkőzést leszámítva jól néztünk ki – folytatta Kiss Bence. – Az nem jött jól, hogy a DVSC elleni vereség után jött a válogatott szünet, és nem tudtunk egyből javítani. A mérkőzéseink képe alapján előrébb kéne lennünk a tabellán, a kupában magabiztos győzelmet arattunk, jó passzban vagyunk, bizakodva várom a Kecskemét elleni mérkőzést. Régen játszottunk már bajnokit, az egész csapat nagyon izgatott, remélem, megérte ennyi várni, és szombaton rátérünk a győztes útra.”

„Remélem, folytatódik ez a sorozat, és megint a hazai csapat győz – mondta Kiss Bence, a ZTE középpályása, aki korábban a KTE-ben is játszott. – Legutóbb gólt lőttem a ZTE Arénában a Kecskemétnek, és győztünk, most nem szomorkodnék, ha nem találnék be, de nyernénk. A legfontosabb, hogy miénk legyen a három pont. Érdekes, mert az előző KTE elleni meccs előtt volt bennem egyfajta különleges érzés volt csapatom ellen, most nincs. Extra motivált vagyok, de olyan, mintha bármelyik csapat ellen játszanánk. Remélem, többet lesz nálunk a labda, ám ha kell, biztosan visszaállunk és abból vezetünk gyors ellentámadásokat. Irányítani akarjuk a mérkőzést, a szakmai stáb remek taktikát dolgozott ki, remélem, meg tudjuk lepni a Kecskemétet. Ellenfelünk stabil csapat, nem szerez sok gólt, Horváth Krisztofer távozásával gyengült, sok új játékos érkezett, így olyannyira nem ismerem már. Azonban a szerkezet és a felfogás ugyanaz, bízom benne, hogy megtaláljuk majd az ellenszert, és saját szurkolóink előtt győzelmet aratunk.”

Jó jel a ZTE-nek. A Zalaegerszeg és a Kecskemét legutóbbi egymás elleni négy mérkőzéséből négyszer a hazai pályán játszó csapat nyert, ez alapján a kék-fehér együttes bizakodhat. Persze nem lesz könnyű a ZTE FC dolga, ugyanis a remek játékosokból álló KTE érkezik a ZTE Arénába.

Kiss Bence nem szomorkodna, ha ezúttal nem találna be előző csapatának, de így is nyerne a ZTE, míg Sajbán Máté győzelemmel ünnepelné 150. NB I-es mérkőzését.

Banó-Szabó Bencére rájár a rúd: a Bp. Honvédnál 2020 márciusában szakadt el a térdszalagja, egy évet hagyott ki, majd tavaly júliusban a combjában szakadt el egy ín, öt hónap után térhetett vissza a pályára tétmérkőzésen. „Sohasem történt nagyobb bajom, olyannyira, hogy még edzést sem kellett kihagynom, nem szenvedtem húzódásokkal, ficamokkal – mondta Banó-Szabó Bence. – Bízom benne, hogy a mostani, harmadik nagy műtétem után egy életre letudtam a súlyos sérüléseket.”

– Mi történt pontosan, hogyan sérült meg?
– Ártalmatlan szituáció volt: gurult kifelé a labda az oldalvonalon túlra, nem akartam, hogy a Vasas játékosa gyorsan elvégezze a bedobást, beálltam elé. De ahogyan kitámasztottam a bal lábammal, mintha kiugrott volna a helyéről a térdem. A mögöttem álló csapattársam, Lukács Dániel azt mondta, úgy érzékelte, mintha kicsit hozzám ért volna az ellenfél, de biztos vagyok benne, ha így is történt, nem ezért sérültem meg. Egyből éreztem, nagy a baj: nem tudtam lábra állni, feszített a térdem. Bár a lelkem mélyén tudtam, hosszú kihagyás vár rám, még négy napig bízhattam abban, hogy valami csoda folytán nem szakadt el a szalagom, de csütörtökön megérkezett az eredmény.

– Lassan már két hónapja, hogy elszakadt a keresztszalagja, eddig mégsem nyilatkozott. Miért?
– A július huszonegyedikei, Vasas elleni utolsó nyári felkészülési mérkőzésen történt a baj, s a sérülésem után úgy éreztem, csöndre van szükségem, hogy feldolgozzam magamban a történteket – mondta lapunknak adott interjújában Banó-Szabó Bence, a Kecskeméti TE 25 éves támadó középpályása. – Nem akartam nyilatkozni, nem szerettem volna olyat mondani dühömben, amit később megbánok. Először fel kellett állnom a padlóról, szerencsére sikerült, sokan álltak mellettem.

Banó-Szabó Bencének a nyáron szakadt el a keresztszalagja. A KTE játékosa arról beszélt lapunknak, hogy nagyon maga alatt volt, de a sikeres műtétje után már előretekint, és szóba került édesapja, vezetőedzője is, aki azt mondta neki a sérülés után: mi Szabók vagyunk, sohasem adjuk fel!

Az ugyancsak a zalaiakat erősítő Kiss Bencének is érdekes lehet a szombati bajnoki, hiszen éppen Kecskemétről igazolt a ZTE-hez. A párharc utóbbi négy egymás elleni mérkőzésén egyaránt a hazai pályán játszó csapat nyert.

„Természetesen emlékszem az elsőre, Kaposváron győztünk kettő egyre a Mezőkövesddel, jó lenne most a százötvenediken is nyerni – mondta lapunknak Sajbán Máté. – Sokan szeretnének százötven mérkőzésen pályára lépni az NB I-ben, büszke is vagyok rá, hogy nekem sikerült. Jó lenne, ha legalább a duplája még összejönne. A Kecskemét elleni meccs? Saját szurkolóink előtt játszunk az egyik közvetlen riválisunkkal, csak a győzelem lebeg a szemünk előtt.”

MÉRFÖLDKŐHÖZ ÉRKEZIK a magyar élvonalban Sajbán Máté. A ZTE FC 28 éves támadója szombaton a 150. mérkőzésén szerepelhet az NB I-ben a Kecskeméti TE ellen, az eddigi 149 bajnokiján (a Mezőkövesd, a Paks és a ZTE színeiben) összesen 23 gólt szerzett.