97
VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

95'

Krivokapic helyzetben, balra cselez, az ötös bal sarka elől ballal lő, de vetődve véd Simon!

94'

Osváth szereli Viannát, a beadása a kapusé.

94'

Simon jön ki, és tisztáz a 16-oson Gavrics elől.

92

Diarra kapura tör, nem passzol, balra cselez, ballal 16-ról kapura lő, középre, Simon balra tolja a labdát. De korner, elmegy ezzel egy perc.

90
Sárga lap

Gyurákovics Erik kap sárga lapot időhúzásért.

89

Öt perc a ráadás.

87'
CSERE

Fábio Vianna be, Stefulj le.

87'
CSERE

Filip Kasa be, Albion le.

85

Begörcsöl egy hazai játékos.

80'

2015 óta nyer ismét NB I-es bajnokit a Győr?

80'

Papp átadását Lenzsér az ötös bal sarkáról ballal a kapus kezébe pörgeti!

80'

Silye bal oldali szabadrúgását Tóth hatról a kapushoz tolja.

78'
CSERE

Földi Dominik be, Mezei le.

78'
Sárga lap

Mamady Diarra kap sárgát, ő is felezőnél rántotta le ellenfelét, nevezetes Szabót.

77'

A tolnaiak vendégként még nem tudtak győzni ebben a kiírásban, a diósgyőri 2–2 után a ZTE otthonában 3–1-re maradtak alul. Legutóbb március elején az MTK-tól tudták elvinni a három pontot (2–0), azóta 3 iksz és 4 vereség az idegenbeli bajnoki teljesítményük.

76
Sárga lap

Kinyik Ákos kap sárgát a mezőnyharc közepette Krivokapic ellökéséért.

72
CSERE

A Győr-nevelés Lenzsér Bence váltja a lesérült Ötvöst.

68
CSERE

Matija Krivokapic be, Benbuali le. Ékcsere.

63'
Fotó: Török Attila

63'
CSERE

Balogh Balázs be, Tóth le, ék helyett szűrő. Bognár mester óvatos duhaj.

62'
CSERE

Mamady Diarra be, Szahli le.

61
CSERE

Anton nem folytatja, újoncavatás az NB I-ben: Samsindin Ouro be.

56'

Anton passzát a jobb sarok mellé rúgja Szahli, középtávolról. Tóth és Anton is önfeláldozóan szerelt, becsúszva, utóbbit ápolni is kell.

55'

Mindkét hazai találkozóját elbukta eddig a győri csapat, bár az MTK ellen balszerencsés volt, mert ellenfele két tizenegyesgóllal tudott fordítani (1–2). Az élvonalban továbbra is a 2015. május 23-i, Pécsi MFC elleni 3–0 az ETO máig utolsó hazai diadala.

55'

A legutóbbi 4 bajnokijából 3-at megnyert a Paks, mindegyiket hazai pályán, 2–1-re.

53
Sárga lap

Windecker József kap sárga lapot Gavrics lerántáséért.

Előtte Böde lőhetett volna 16-ról Kinyik emelése után, de nem kezelte le jól a labdát, fejjel mentett előle Heitor.

50

Szahli megindul a balon, szereli Kinyik, az indítást elhalássza a szlovák U-válogatott Szépe Böde elől, már a hazai térfélen.

48

Anton beadását 8-ról védője lába között a kapushoz sarkazza Benbuali!

48'

Ötvös átmegy a jobb oldalra, a bal szél Silyéé.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

47'

Győrben ez lesz a 10. élvonalbeli csatájuk, 5 hazai siker és 3 iksz mellett csupán egyszer tudtak győzni a paksiak: 2013 áprilisában úgy nyertek Könyves Norbert 90. perces góljával 4–3-ra, hogy a szünetben még 0–3-ra álltak…

47'

44 százalékban volt a labda a hazaiaknál, 4-szer lőttek kapura, 4-szer annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 6/2.

46
CSERE

Böde Dániel le, Zimonyinak nem ment ma. Ékcsere.

46
CSERE

Silye Erik be, Kovács le.

46

Az ETO szerepeltette eddig a legtöbb légióst a mezőnyben, 19-et, az első pontját mégis csak legutóbb, Diósgyőrben szerezte meg ebben a bajnokságban. Most először úszta meg kapott gól nélkül, és továbbra is utolsó.

Völgyi  Dániel  3

46'

NAGY KÉRDÉS, hogy a légiósokkal felturbózott ETO-t rövid időn belül sikerül-e összerakni. Az erőviszonyok alapján a Paks győzelme várható, a döntetlen kisebb, a hazai siker nagyobb meglepetés lenne. MOHAY
Gábor a mérkőzés előtt.

45+3
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45

Két perc a ráadás.

43'

Papp az ötösről Albionba sarkazza Zimonyi fejesét.

41'

Tóth felrúgja Stefuljt, ápolás.

41'

Osváth bal oldali beadását kifejeli Tóth elől Albion.

40

Nagy fölényben a vendégek a szépítés óta, de nincs helyzetük.

34'

Papp bal oldali beadását elhalássza Zimonyi elől az ötösön Heitor, de éppen Tóth elé kotorja estében a labdát... kivetődik azonban nagyon bátran Gyurákovics.

32'
VAR

A VAR szerint is.

32'

Stefulj kap jó passzt Anontól a bal szélen, középre ad, ballal ötről a kapuba lő laposan Szahli, de lesről jött a beadás.

30
GÓL

ÖTVÖS BENCE szépít, jobbal félmagasan a jobb sarokba lő picit balról, 14 méterről, Mezei jobb oldali szöglete után. Okos variáció, 2–1!

27
GÓL

NADIR BENBUALI ISMÉT BETALÁL, az ötös bal sarka elől, 7 méterről ballal a kapu közepébe lő, Simon lába között. Windeckert szerelte Anton a felezőnél, a passzát azonnal balra tolta Szahli. 2–0!

23'

Szabó hatról a léc fölé fejeli Zimonyi jobb oldali beadását.

22'

A Paks a legutóbbi fordulóban legyőzte az addig százszázalékos Puskás Akadémiát. Öt mérkőzésen van túl, a legutóbbi négyből hármat megnyert. Idegenben március 3. óta nyeretlen az élvonalban (mlsz.hu).

21'

Az ETO mindössze egy pontot szerzett eddig, de azt a legutóbbi fordulóban. Pályaválasztóként eddig a Debrecentől és az MTK-tól is kikapott.

21'

Osváth bal oldali beadása a hazai védőké.

20'

Benbuali két csel után ballal a jobb alsóba lőne középről, 17-ről, vetődve véd Simon, majd sarokkal Gavrics elé tolja a labdát, aki hétről jobbal Ötvösbe lő.

18'

Simon! Remekül kilép Benbuali passza után Szahli elé... de les.

16'

Windecker mérlege: 39/9.

Lenzsér csak a tartalékok között játszott itt.

15'

Kovács anno 198 meccsen 24 kanadai pontot termelt a Győrben.

14

Papp passzát Tóth ballal estében 10-ről nagyon a jobb sarok mellé vágja.

13
Sárga lap

Zseljko Gavrics odalép Pappnak, sárga lap.

12'

Osváth bal oldali beadását Kovács hatról, picit balról a rövid alsó mellé fejeli, de lökött.

11'
VAR

ÉS GÓL A GÓL! Nem volt les.

11'

Kinyik nagyot hibázott, Simon nem védhetett.

9
GÓL

VEZET A GYŐR, NADIR BENBUALI a jobb alsó sarokba lő 11-ről, Kinyik mellől, Albion remek jobb oldali beadása után. 1–0, ha nem volt les.

7

Albion szépen fut fel, odalép elé Szabó, szöglet jobbról. Szahli beadása rossz. Kirúgás...

3'

Szabó bal oldali beadása is a horvát légiósé.

3'

Tóth jobbal kapura lő 16-ról Gavrics pocsék passza és Zimonyi átadása után, blokkol azonban Stefulj.

2'

Mezei szabadrúgását kifejeli a bal sarok mellől Stefulj.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Fehér mezben és zöld nadrágban a hazaiak, tiszta feketében a vendégek.

Lego FC Győr.

De így is van 17 légiós a keretben, 1 a szakmai stábban.

Krpic, Boldor, Bumba, Kröhn, Lukics, Petrás és Ntsama sincs a hazai keretben.

Egy kis örökmérleg! Eddig 18-szor csaptak össze az első osztályban, az örökmérleg 7 ETO-győzelem, 6 döntetlen, 5 paksi siker. Legutóbb, a 2014–2015-ös bajnokságban találkoztak, és a tolnaiak akkor veretlenek maradtak a győriekkel szemben (2–0 és 2–2).

Eltiltott: a hazai Petrás (piros lap).

A hazaiaktól nincs sérült, a vendégektől Vas, Kocsis, Haraszti, Hahn (térdműtét után), Skribek (talpcsonttörés) és Szélpál (combműtét után) maródi.

„Ami a válogatottságot illeti, nagyon rosszul éreztem magam, hogy idő előtt el kellett hagynom a tábort, hiszen nagyon nem az volt a célom, hogy három nap után hazatérjek. Úgy érzem, ezt a részét már sikerült feldolgoznom, és kifejezetten csak a következő feladatokra koncentrálok. Ha egyszer belekóstol az ember a válogatottságba, utána már mindig ott szeretne lenni, így vagyok ezzel természetesen én is” – fogalmazott Vas Gábor.

„Egyre jobban vagyok, és már a kinti, a csapat melletti munkát is elkezdhettem pár napja” – mondta a paksifc.hu-nak Vas Gábor. „Remélem, a jövő héten már újra a többiekkel edzhetek, meglátjuk, hogy reagál a lábam, olyan nyolcvanszázalékosra teszem jelenleg magam.”

Mint ismert, Marco Rossi szövetségi kapitány a szeptemberi, Németország és Bosznia-Hercegovina elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésekre a paksi Vas Gábort is meghívta a magyar válogatottba, de a fiatal védő megsérült, s három nap után elhagyta az edzőtábort. A labdarúgó most a paksiak honlapjának nyilatkozott az állapotáról.

„Nincsenek rossz játékosai az ETO-nak, ám a klub sok külföldit szerződtetett, a beépítésük nem megy egyik pillanatról a másikra – folytatta Windecker József. – Az elveszített mérkőzéseken is pariban voltak riválisukkal, nagy koncentrációra lesz szükség, ha nyerni akarunk. Márpedig azt akarjuk, ez nem kérdés! A többi első osztályú csapattal ellentétben nem léptünk még pályára a Magyar Kupában, három hete nem játszottunk tétmeccset, ami azért furcsa, mert előtte másfél hónap alatt tizenkettőt is.”

Tény, az ETO négy vereséget szenvedett az első négy bajnoki fordulóban (a Nyíregyházától 2–1-re, a DVSC-től 3–0-ra, az MTK-tól és a KTE-től pedig ugyancsak 2–1-re kapott ki), aztán a Puskás Akadémia elleni találkozója elmaradt, legutóbb pedig a DVTK (0–0) vendégeként megszerezte első pontját. A klub irányítói mindent elkövettek a játékoskeret megerősítése érdekében, egymás után igazolták a légiósokat, más kérdés, hogy Borbély Balázs vezetőedzőnek lesz-e ideje csapattá gyúrni őket. Mindenesetre az előző héten a Magyar Kupában Putnokon 6–2-re nyert az együttes, a Paks viszont nem játszott a válogatott szünetben – majd csak október 9-én lép pályára Mezőörsön.

„Pénteken a honlapunkon láttam annak a kettő kettes mérkőzésnek az összefoglalóját, volt, amire már nem is emlékeztem tisztán – árulta el lapunknak a paksiak 31 esztendős középpályása. – Nálunk Miriuta László volt a vezetőedző, a másik oldalon Csertői Aurél, és úgy kaptuk a második gólt a kilencvenegyedik percben, hogy Bartha László a jobb szélről be akarta adni a labdát, de lecsúszott a lábáról, és a rövid saroknál a kapusunk, Milos Kocics hasa alatt a hálóba gurult. Rengeteg idő telt el azóta, az ETO csak az idén tért vissza az első osztályba, és bár jelenleg az utolsó helyen áll, biztosan nehéz kilencven perc vár ránk.”

Csaknem tíz évet kell visszamenni az időben ahhoz, hogy megtaláljuk a bajnokit, amelyet mindeddig utoljára játszott egymással az ETO és a Paksi FC: 2014. november 30-án fordulatos meccsen 2–2-es döntetlent hozott a párharc. Az ETO kétszer is megszerezte a vezetést (az első gólt a grúz Giorgi Kvilitaia, a másodikat a jelenleg másodedzőként dolgozó Lipták Zoltán szerezte), de előbb Simon András a beállása után az első labdaérintéséből egyenlített, majd már a hosszabbításban Bartha László pontot mentett csapatának. A vasárnapi találkozó kuriózumát az adja, hogy Windecker József, a vendégek középpályása végigjátszotta azt a meccset, ám nem a Paks, hanem még az ETO színeiben.