Gyurákovics Erik kap sárga lapot, reklamálhatott. Diarra beadását Kasa hétről a kapu tetejére fejeli.

Ljujicsot ketten is lökik, mindenki a földön... Fiola hátulról rájuk löki aztán Ourót...

Ouro lő a léc fölé 22-ről.

92'

Tíz perc a ráadás.

91'

KARAMOKO, A NAP EMBERE! Ölbe kapja Verát, és leviszi a pályáról, Vera homorít, kibújna, mint legszebb napjaiban Sike András. De Karamoko nem enged neki.

90'
CSERE

Szahli le, Mamady Diarra váltja.

90'

Vera hordágyat kér.

89
CSERE

Vera a földön, de lecserélik majd Filip Kasára.

87'
VAR

A VAR közben 11-est vizsgál. Szépe kezére esik egy jobb oldali hazai beadás...

86

Szahli jobbal 18-ról nagyon a léc fölé lő, erre egyszerre két győri is leül a földre, görcs miatt.

79'
CSERE

Horváthot meg Vincent Onovo.

79
CSERE

Dénes Adrián Tamást váltja.

78'

A győriek idegenben még nyeretlenek, a Nyíregyháza és a KTE elleni 1–2 után legutóbb 0–0-t harcoltak ki Diósgyőrben. NB I-es meccset vendégként legutóbb 2015. március 21-én a Dunaújváros Pálhalma ASE otthonában tudtak nyerni (2–0).

77

Csere és sérülés. Csonka spori lesérül, Káprály Mihály váltja.

77

77'

77'

Ó, Brodic fejen térdeli a labdát előle megfogó kapust, mert nem állt le előtte... nincs újabb sárga lap.

75'

Vera jobb oldali beadását ballal, kapásból a bal alsó mellé teszi tízről Stefulj, kissé balról. Bese beleért, de kirúgás.

75'

A lila-fehérek hazai mutatója 2 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség, a gólkülönbsége viszont a második legjobb a mezőnyben (+5).

74

Az újonc ETO vasárnap a debütáló algériai Benbuali duplájával a Paks ellen első győzelmét (2–1) aratta ebben a bajnokságban, így már 2 forduló óta veretlen (1 győzelem, 1 iksz), de továbbra is utolsó. Az élvonalban 9 év és 4 hónap után tudott újra diadalmaskodni.

71'
Sárga lap

Fran Brodic reklamál a sárga lap miatt, és nem is hiába... kap egy sárga lapot ő is.

71'

Szóbeli figyelmeztetés Grzelaknak, és Szahli volt az áldozat, nem Benbuali.

70'
Sárga lap

Helmich Pál becsúszva szereli Benbualit... sárga lap, alighanem a szándék miatt.

70'

Stefulj a földön, ápolást kér.

70'

Szép hazai támadás végén Ljujics lő ballal az ötös bal sarka elől kapura, Gyurákovics kitolja a labdát a léc alól.

69

Lujics passzát Karamoko feladja a kapusnak a 16-os előteréből.

67'
Sárga lap

Fiola Attila kap sárga lapot Vera megrúgásáért.

66

Piscitelli az ötösön a levegőbe öklöz egy labdát, de van ideje javítani.

58
CSERE

Dékei le, Mamoudou Karamoko be.

57'

Tétmérkőzésen legutóbb 2018 októberében találkoztak, a Magyar Kupában a 32 között a lila-fehérek 2–2 után csak a hosszabbításban, Obinna Nwobodo góljával harcolták ki a továbbjutást az akkor NB II-es ETO otthonában.

56'

Szahli négyről kapura lő, de jobbról elvéti a rövid felsőt. Piscitelli megsérül közben picit... folytatja.

55'

Bese jobbról, 7-ről kapura lő, térddel véd Gyurákovics.

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

55'
Sárga lap

Samsindin Ouro kap sárga lapot Helmich ellökéséért.

54'

Brodic labdát szerez a 16-os előtt, balra forgat Horváthhoz, aki ballal hétről a kapusba lő.

53'

Stefulj mellel teszi haza az ötösről Tamás bal oldali beadását, micsoda hidegvér!

53'
Fotó: Török Attila

51'

Gavrics jobb oldali beadását kiüti kivetődve Piscitelli, középre... de kisegítik a védői.

50

Horváth passzát Tamás ballal 14-ről a bevetődő Vera!

48

A harmadik helyen álló Újpest legutóbb gól nélküli döntetlent játszott odahaza a Diósgyőrrel, így több mint fél év, a március 16-i Mezőkövesd elleni 2–2 óta először ikszelt, ősszel első ízben dobogós.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'

Újpesten a 68. NB I-es mérkőzésük jön, az eddigiek csaknem kétharmadát, 43-at a lila-fehérek nyerték meg, a döntetlenek és a győri diadalok száma egyaránt 12. Az előző 8 fővárosi összecsapásukon viszont csak egyszer tudtak győzni az újpestiek – 2 döntetlen és 5 vereség mellett.

46'

A Rába-parti zöld-fehérek előző NB I-es idényében, 2014–2015-ben Győrben 0–0-ra végeztek, majd a Szusza-stadionban 1–0-ra nyertek a fővárosiak – lezárva ezzel a ETO-val szemben 2007-től tartó, 15 meccses élvonalbeli nyeretlenségi szériájukat (4 iksz, 11 vereség).

46'

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból
Szanyó Károly  5
Bajzát Péter 4
Kabát Péter 4
Kovács Zoltán  4
Balla Mihály 3

46'

A MAGYAR KUPA-CÍMVÉDŐ Paks múlt hét végi legyőzésével először nyert a bajnokságban az újonc ETO FC Győr, míg az Újpest 0−0-ra végzett a DVTK-val. Ám a lilák kétszer egymás után nem lesznek gólképtelenek, sőt péntek este legalább kettőt szereznek, ennyi pedig elég is a három ponthoz. SMAHULYA Ádám a mérkőzés előtt.

45+5
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3

Szahli 24-ről jócskán a léc fölé lő jobbal, a labda a drukkereké.

45'

Besét felvágja a bal oldalon Stefulj.

44

Négy perc a ráadás.

43

Gavrics balról ballal laposan középre ad, Benbuali éppen csak lemarad, tisztáz a bal alsó előtt Szahli elől Tamás.

38'

Nagy hazai mezőnyfölény továbbra is. És mezőnyharc.

37'

Horváth két csel után jobbal a jobb alsó mellé lő 15-ről, középről, előtte Dékei szerelte Szépét, és indított.

37'

Tamás egy remek csel után kissé balról,  13-ről egy védőbe lő.

36

Bitri jobb oldali beadását ballal 14-ről a bal alsóba vágná Benbuali, vetődve véd Piscitelli.

34'

És ugyebár 7 győri légiós nincs a keretben ma, a kispadon is ül egy légiós szakember.

33'

Ad vocem légiós. A hazaiaknál 8 légiós van a keretben, a vendégeknél 16.

32'

Tamás ballal a bal alsó mellé lő kissé balról, 20 méterről, Heitor fejese után (Bese jobb oldali beadását mentette rossz helyre a légiós).

31'

Horváth megindul... les.

30

Horváth passzol a bal szélen felfutó Tamáshoz, de szerel becsúszva a 16-os bal sarka előtt Bitri.

26'

A győriek eddigi egyetlen idegenbeli pontjukat ugyancsak egy Diósgyőr elleni 0–0-val gyűjtötték (mlsz.hu).

25

A lila-fehérek immár három mérkőzés óta veretlenek, de a sereghajtó ETO sem kapott ki a legutóbbi kettőben, sőt, mind a négy pontját ekkor szerezte. Az Újpest pályaválasztóként vereséggel rajtolt a Puskás Akadémia ellen, majd kétszer simán nyert, de legutóbb csak egy pontot szerzett a Diósgyőr ellen.

21'

Mezőnyharc, hazai fölénnyel.

19'
Sárga lap

Eneo Bitri visszahúzza Besét a mezénél fogva, sárga lap.

18

Ljujics emel Horváthhoz, aki jobbal kapura lő 17-ről, de blokkol az éppen előtte álló Stefulj.

14'
VAR

... de 11-es nincs.

13
Sárga lap

Heitor lerántja Besét a 16-os előtt, Horváth lövését védi szépen Gyurákovics, de szabadrúgás. Sárga lap a brazilnak...

11'
VAR

Büntető lesz? Ljujics szabadrúgása után a sorfalban felugró Benbuali a saját kezére fejeli a labdát... de tovább.

9'

Nunes és Szépe összekap középen, Ljujics kornere után Bese az ötös bal sarkáról jobbal Heitorba lő. Nincs 11-es, mellel blokkolt a brazil.

8

Horváth passza után szereli az ötös jobb sarkán Ljujicsot Vera.

5'

Fiola acélkeményen felrúgja a jobb szélen Verát, sárga lap nincs.

4'

Szahli passzát Benbuali ballal 21-ről a kapu mögé emeli, középről..

3
Meccs indítása

Kisebb szabálytalanságokkal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak lila-fehér mezben és lila nadrágban, a vendégek zöld mezben és fehér nadrágban.

Egy kis örökmérleg! Ez a forduló legnagyobb múltú párosítása, a két csapat 1937 óta 137-szer találkozott az élvonalban, az örökmérleg 60 újpesti győzelem, 35 döntetlen, 42 győri siker.

Eltiltott: a hazai Lacoux (piros lap).

A hazaikatól Simon, Geiger, Mucsányi, Gergényi, Fehér Cs., Ganea (mindkettő térdműtét után) és Tajti (combizomhúzódás) sérült, a vendégektől Marku, Boldor, Kiss, Bumba, Kovács M., Lukics, Anton, Petrás és William Ntsama maródi vagy nincs a keretben.

„Csendes ember, ha nem muszáj, nem beszél sokat. De ha meccs vagy edzés közben felemeli a hangját, arra azért mindenki felkapja a fejét… Szerény embernek ismertem meg, aki inkább távolságtartó, mint haverkodós, de nagyszerű a kapcsolata a játékosokkal. Erényei közül az alkalmazkodóképességét emelném ki, hiszen az elgondolásait, a játékstílust a teljesen átalakított kerethez tudja szabni.”

A nádszegi védő szerint az utóbbi hetekben formába lendülő algériai Nadhir Benbuali jó képességű játékos, s bár hosszú sérüléséből felépülve érkezett Győrbe, az edzéseken azt tapasztalja, fizikai adottságai kitűnőek. Kérdésünkre elárulta, hogy Borbély Balázs edző nem csupán a sajtótájékoztatókon tűnik halk, visszafogott személyiségnek.

„Fekszik a csapatnak, hogy nem ívelgetünk. A játékoskeretet így alakították ki, mindenki örül, hogy Borbély Balázs vezetőedző így gondolkodik a futballról. Nekünk, belső védőknek elsősorban a két hatos pozíciójában játszó középpályásnak kell passzolnunk, ők szervezik a játékot, időnként mélységi átadásal is próbálkozhatunk a támadóknak. A legfontosabb, hogy ne vállaljunk kockázatot, mert a labdavesztés végzetes lehet. A korábbi győri edzőim közül Kuznyecov Szergejéhez hasonlít ez az építkezési forma, Antonio Munoznál a hagyományos négyvédős felállást alkalmaztuk, ami a játékelemeiben is eltért a mostanitól. Az újpestiektől arra számítunk, hogy erős letámadással próbálkoznak: a hadrendjük hasonló, öt játékossal vezénylik a letámadásukat. Különösen fontos, hogy hátul ne veszítsünk labdát.”

A győriek futballjának fontos eleme a labdakihozatal, ellenféltől függetlenül a csapat ragaszkodik ahhoz, hogy kulturáltan, rövid passzos játékkal építse fel a támadásait a kapustól. A Paks ellen Gyurákovics Erik sem bizonytalankodott, nehéz passzokat is megoldott, ám Újpesten visszakerülhet a kapuba az eltiltását letöltő Samuel Petrás, aki még ügyesebb lábbal.

„A DVTK elleni mérkőzés előtt váltottunk négyvédős felállásról háromvédősre, hogy stabilabb legyen az alakzat – kezdte a Győri ETO 28 esztendős belső védője. − Jó döntés volt, ebben a szisztémában sikerül pontokat szerezni, azóta két bajnokin csak egy gólt kaptunk, viszont úgy érzem, a támadójátékunk bánta. A négyvédős formációban érzem komfortosabban magam, de természetesen ezt is megoldom.”

Csaknem hat éve, 2018. október 31-én találkozott legutóbb az Újpest és az ETO, az akkor még NB II-ben szereplő győriek hazai pályán 2–2 után hosszabbításban búcsúztak a Magyar Kupából. A bajnokságban 2015 májusában játszott egymás ellen a két gárda, a Megyeri úton 1–0-ra győzött az Újpest. A múltidézésben nem vehetett részt Szépe János, hiszen csak tavaly nyár óta az ETO játékosa, ám lapunk kérdésére elmondta, mire készülnek péntek este a meg­újult zöld-fehérek a szintén átalakult lila-fehérek ellen.

Szépe János, az ETO FC Győr belső védője lapunknak elmondta, melyek a győri labdakihozatalok alapelvei, mitől lehet veszélyes az Újpest, illetve, hogy az alapvetően csendes Borbély Balázs is felemeli időnként a hangját.