95
VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

94

Demjén kitolja a bal felső elől Silue passza után Szűcs 10 méteres, kissé balról jövő, jobblábas lövését.

90'

Négy perc a ráadás!

90'

Demjén csúnyán elmér egy bal oldali beadást, de a társai kisegítik.

90'

Zúg a Húha, gyenge!

89'

Tüntet a közönség.

88'
VAR

Lökés volt, 11-es nem volt!

88'

Büntető? Kata ellöki az ötös jobb sarka előtt Siluét.

86'
CSERE

Horváth Artúr be, Molnár Á. le.

85
GÓL

HEJ VIKTOR BETALÁL, Németh passzol jobbra Kosznovszkyhoz, ő is jobbra tolja a labdát, Hej meg kissé jobbról, 14-ről jobbal kilövi a hosszú felső sarkot. Aranycsere. 2–3!

84'

Demjén húzza az időt, de lebukik. Pintér jelzi neki, mindegy, milyen lassan rúgja ki a labdát, majd hosszabbít bőségesen. Hatott a fenyegetés.

82'
CSERE

Végh Bence be, Bognár le.

82'
CSERE

Németh Krisztián váltja Jurinát, ékcsere.

82'
VAR

Megnézi azért a VAR.

81
Piros lap

Varju Benedek kiáll, lekönyökölte a mögötte álló Domiguest, abszolúte fölösleges, durva, kirívóan sportszerűtlen megmozdulás, JOGOS A PIROS LAP.

77'
CSERE

Hej Viktor be, Molnár R. le.

76
GÓL

SZŰCS TAMÁS NAGY GÓLT LŐ, jobbal a bal felsőbe lő Silue jobb oldali, jobblábas, lapos visszagurítása után. 2–2!

76'

Jurina a saját lábát találta el az imént, előtte Megyeri kikapta a bal alsó elől Molnár R. beadása után Kosznovszky közeli lövését.

76'

Jurina hatról egy védőbe sarkazza a labdát Molnár R. jobb oldali beadása után. Molnár Á. bal oldali beadását Varju a bal felső mellé fejeli.

75'
CSERE

Yacouba Silue be, Braga le. Középső középpályás helyett ék.

75'
CSERE

Zirarj Sagojan be, Kocsis le. Szélsőcsere.

74'

Dzsudzsák ballal félmagasan a bal sarokba lőne, de véd vetődve Demjén!

74'

Vajon ki rúgja el?!

Fotó: Kovács Péter

74'

Szabadrúgás középről, 21 méterről.

74'

Az első volt! - tiltakozik a bekk.

73
Sárga lap

Kádár Tamás kap sárga lapot Szűcs ellökéséért.

69'

A hivatalos nézőszám: 2321.

68'

Megyeri! Van-e, aki e nevet nem ismeri Debrecenben? Gigantikusan nagyot véd, a bal alsó elől kikapja Molnár R. az ötös bal sarka elől megküldött jobblábas, lapos lövését, ami átment a közbelépő Sztojkovics lába között is... DE MEGYERI ÍGY IS ELÉRTE.

67'

Mezőnyharc, nem tud fogást találni az ellenfélen most a Loki.

61'

Sztojkovics emel balra Dominguesnek, aki az ötösre passzol azonnal, Bárány repül... de lemarad a fejesről.

60'

A kék-fehérek is közepesen teljesítettek eddig vendégként: két egygólos győzelmüket két 1–0-s vereség követte, előbb Felcsúton, majd Fehérváron. Dicséretes viszont, hogy ősszel a bajnok FTC-n kívül csak az MTK tudott házon kívül 2 bajnokit nyerni.

60'

A DVSC hazai pályán eddig 50 százalékosan szerepelt, előbb még Szrdjan Blagojeviccsel a kispadon 1–0-ra alulmaradt a Diósgyőrrel szemben, majd az ideiglenesen kinevezett Dombi Tiborral 3–1-re megverte a ZTE-t. Az új vezetőedző, Máté Csaba első győzelmét arathatja a piros-fehérekkel.

59
GÓL

Szűcs eladja a labdát a 16-osán, de a társai sem remekelnek, csak nézik BOGNÁR ISTVÁNT, aki két okos csel után ballal a jobb alsó sarokba lő középről, 17-ről. 1–2!

55

Dzsudzsák beadását Dreskovics középre fejeli Antonov mellől az ötösön, jön Bárány... de Dreskovics is, és ballal tisztáz a kapu előtt.

48'

A kék-fehérek 2016 augusztusától csaknem hat éven át bajnoki mérkőzésen nem tudták legyűrni a Lokit, azóta viszont 4-es győzelmi sorozatban vannak ellene. 2022 májusában a záró fordulóban – már akkor is Horváth Dáviddal a kispadon – 3–0-ra megverték a már nem igazán motivált debrecenieket, majd az előző kiírásban mind a 9 pontot begyűjtötték ellenük.

48'

Dzsudzsák ballal 16-ról kapura lő, picit balról, vetődve véd a bal alsó sarok előtt Demjén.

46

Közös a két csapatban, hogy 3-szor kaptak ki és 1-szer győztek az előző 4 fordulóban. A különbség pedig az, hogy az MTK elvesztette az előző 3 bajnokiját, miközben a Loki legutóbbi diadala két vesztes meccs közé ékelődött be.

46

Debrecenben eddig kereken 50 bajnoki összecsapáson vannak túl, és bár a legutóbbi két találkozójukat a fővárosiak nyerték (1–3 és 1–2), kis különbséggel azonban még mindig a hajdúságiak felé billen a mutató: 20-szor nyert a Loki, 12 iksz és 18 MTK-siker mellett. A gólkülönbség viszont a vendégek számára pozitív (87–75).

46

46 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 7-szer lőttek kapura, 3-szor annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 7/3.

46

HÁROM BAJNOKI VERESÉG után érkezik az MTK a Nagyerdei Stadionba, míg a DVSC az előző fordulóban kikapott a nyíregyházi presztízsrangadón, úgyhogy mindkét csapat javításra készül. Hajtós meccs lesz, reményeink szerint jó játékkal, nem lenne meglepetés a
sokgólos döntetlen. BERECZKY Attila a mérkőzés előtt.

46'

Dreskovics bal oldali beadása a vendégvédőké.

GÓL

KOCSIS DOMINIK egyenlít, Dzsudzsák bal oldali szabadrúgása visszapattan a bal sarok elől a labdába fölöslegesen beleérő Jurináról Kocsics elé, aki picit jobbról, 10-ről a jobb alsóba lő. A labda átmegy Kata lába között, a vetődő Demjén csak belekapni tud a lövésbe. 1–1!

40
Sárga lap

Kata Mihály kap sárga lapot Bárány ellökéséért.

38'

Molnár R. jobbal a léc fölé lő, nem is sokkal. 18-ról, picit jobbról, Megyeri vetődve biztosított a bal alsó sarok előtt.

36

Szűcs szorult helyzetben Pellumbi mentése után a bal szélen, de Kosznovszkyra rúgja a labdát, bedobás.

34'

A két MTK-st öt hazai játékos vette körül. Körülvette, de közbe nem lépett.

33
GÓL

MARIN JURINA harmadszorra már betalál, Bognár balról jövő, lapos passzát jobbal a bal alsóba vágja középről, 14-ről. Megyeri nem érhette el: 0–1.

29'

Antonov jobb oldali, ballábas szabadrúgását Jurina hétről a jobb alsó mellé fejeli... öt debreceni közül, fel sem ugorva!

28'

Lagator ellöki a balon meginduló Varjút, majd a négykézláb álló védőre kvázi rá is ül, lendületből, ez már szabadrúgás. Előtte Molnár R. bal oldali beadását Lagator mellől Jurina kifejelte az ötösről.

26'

Az MTK a jó kezdés után nagyon visszaesett, a legutóbbi három fordulóban pont nélkül maradt. Idegenben két győzelemmel kezdett, majd kétszer 1–0-ra kikapott (mlsz.hu).

26
Sárga lap

Arandjel Sztojkovics kap sárga lapot Molnár R. lerántásáért. Majdnem a kezében maradt a mellette elfutó szélső nadrágja...

25

A Loki az előző hétvégén kikapott Nyíregyházán, az első két fordulóban négy pontot gyűjtött, azóta négyben csak hármat. Otthon mindössze kétszer játszott eddig, kikapott a Diósgyőrtől, de legyőzte a ZTE-t.

23'

Bognár lő a bal alsó felé Molnár Á. beadása és Molnár R. körömpassza után 13-ról, vetődve véd Megyeri.

22'

A VAR szerint is.

22'
VAR

A spori szerint is.

22'

Szűcs emel szépen Kocsis elé, aki elesik az ötösön és Beriasvili előtt... estében ballal kapura lő három méterről, balról, szélről, de véd a kapus.

22'

Dreskovics bal oldali beadása a kapusé.

20

Kádár eldönti a bal szélen meginduló Beriasvilit, miután Antonov hiába próbált meg eljátszani egy büntetőt. Sztojkovics indított szépen.

17'

Micsoda vetődés! Klasszismozdulat.

17'

Molnár Á. jobbról remekül ad be, 10-ről a jobb alsóba fejelne nagy erővel  Jurina, két védő között, de Megyeri elképesztően nagyot véd!

16'

Kosznovszky nekimegy Báránynak... lesérült ő is? Nem, folytatja.

15
CSERE

Victor Braga állt be gyorsan.

15'

Molnár Á. megindul, szerelő őt Pellumbi.

14'

Djurasek pedig megsérült, a társai mutatják, csere lesz. Egyszerűen csak rosszul lépett.

Hordágy.

13'

Dzsudzsák beadása után pánik az MTK ötösén, de három debreceni a labda közül, zavarják egymást.

12

Csillapodtak a kezdeti MTK-rohamok, azóta mezőnyharc.

6'

Molnár Rajmundak hosszú Kosznovszky passza, kirúgás.

5'

FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

Debrecenben pedig órák óta szakadó eső.

5

Bárány nem sokkal talál a léc fölé jobbal 10-ről, Dzsudzsák jobb oldali beadása után.

3'

Molnár Á. passzát Bognár jobbal 20-ról jócskán a léc fölé vágja.

2'

Molnár R. bal oldali beadása is a bekké.

2'

Bognár jobb oldali beadását kifejeli a jobb sarok elől Dreskovics.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek fekete-szürke mezben és fekete nadrágban.

A mérkőzés előtt köszöntik a 15 évvel ezelőtt a BL-ben vitézkedő Loki-játékosokat.

Egy kis örökmérleg! Kilencvenöt NB I-es meccset rendeztek már ebben a párharcban, ezekből 31 hozott debreceni sikert, 19-szer döntetlenre végeztek, 45-öt pedig az MTK nyert meg.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Batik (talpcsontrepedés), Kusnyír, Úlfarsson (mindkettő térdműtét után) sérült, a vendégektől Polievka és Thiam maródi.

„Új edzőként bevett fordulat azt mondani, hogy idő kell, amíg összeállnak a részletek   – mondta Máté Csaba.  – Persze fontos a türelem, de én nem hivatkozom erre, mert ez profi sport, aki ebben feladatot vállal, jobb, ha tudja: ha valami nincs, az az idő. Eredmény kell, mégpedig azonnal, kár ezen nyavalyogni, győzelmekre van szükség, a múlt heti eredmény után pláne, nem is lehet más célunk. Ismerjük az MTK erényeit, felkészültünk, és nyilvánvalóan a három pont megszerzésére törekszünk.”

A szombati ellenfélről, az MTK Budapestről elmondta, három győzelem után három vereség következett, ami az OTP Bank Ligára jellemző: a bajnokságból kiemelkedő egy-két csapaton kívül mindenkivel megeshet hasonló, folyamatos győzelmek után hullámvölgyek és fordítva – kiegyenlített a mezőny.

A szakvezető elmondta, látni, érezni kell, kit mennyire viselt meg a rangadón elszenvedett vereség, annak megfelelően kell kommunikálni a játékosokkal.
„Ami lényeges: a teljesítményt bíráljuk, nem az egyént   – folytatta Máté Csaba. – Nem a bűnbakot keressük,a felelőst pécézzük ki, hanem arról beszélünk, ki mit csinált, vagy mit nem csinált, amit kellett volna. Ha ehhez videofelvétel is társul, még szemléletesebb, mire gondol az ember. Mi nem tetszett? A szélsőink időnként a tervezettnél jobban hátrahúzódtak a védővonalba, emiatt a támadásaink nem voltak kellően hatékonyak, többet kellett futniuk, ezt nem így képzeltük, a gólokat viszont nem emiatt kaptuk, ne szépítsük, durva egyéni hibák segítették hozzá az ellenfelet. Van, amikor az is hibázik, aki nem szól a társának, hogy rosszul helyezkedik, aki besegíthetne a másiknak. Sok összetevője van a vereségnek, de tanultunk belőle.”

„Mindenki pontosan tudta, milyen fontos a nyírségiek elleni meccs a városnak, a klubnak – mondta lapunknak az 54 esztendős edző. – Bárcsak minden mérkőzés ilyen hangulatban zajlana, ilyen várakozás előzné meg! A legjobb teljesítményre törekedtünk, az eredmény nagyon fájdalmas nekünk. A hét eleje természetesen azzal telt, hogy elemezzük a történteket, kezeljük a helyzetet, időben lezárjuk azt a találkozót, és az MTK Budapest elleni hétvégi összecsapásra összpontosítsuk a figyelmünket.”

FÁJÓ VERESÉG – a Nyíregyháza egy hete 3–2-re legyőzte a Debrecent. Ez volt Máté Csaba első bajnoki mérkőzése a DVSC vezetőedzőjeként, miután a Magyar Kupában 4–0-ra győzött vele a Loki Békéscsabán.