Jegelik az oldalvonal mellett Szatmárit.

76'

Szatmári lesérült!

75'

A hazai drukkerek közben keresnek egy kis pénzt az MLSZ segélyalapjának a Szpari elleni mérkőzés kapcsán...

75'

Szatmári szereli keményen Mimet a felezőnél, szabadrúgás. És kettős ápolás a pályán.

73'

A hivatalos nézőszám: 4107.

72'

A Zalaegerszeg házon kívül még nem tudott győzni (1 döntetlen, 2 fiaskó) – igaz, Fehérváron nagyon közel volt hozzá, hiszen Kovács Patrik révén a 94. percben egyenlített ellene a piros-kék gárda (1–1).

72'

A Diósgyőr a 4 hazai mérkőzésén egyedül a KTE-t tudta legyőzni (1–0), 2-szer döntetlent játszott és a bajnok FTC-től kapott ki (0–2). Otthon legutóbb nem bírt az utolsó helyezett ETO-val (0–0).

71'
CSERE

Josip Spoljaric be, Kiss le, szűrő helyett támadó.

71'
CSERE

Yohan Croizet be, Dénes jól játszott, de elfáradt. Szélső helyett karmester!

69'

A DVTK sikeres védekezésének megvan az ára, hiszen már 24 sárga lapnál jár az idényben, ez a legtöbb a mezőnyben, míg a ZTE csak 8-nál, ami viszont a második legkevesebb.

69'

A ZTE két nyeretlen bajnoki (1 iksz, 1 vereség) után a KTE ellen talált vissza a győzelem útjára (2–1), 7 pontjából 6-ot otthon gyűjtött be.

69'

A Diósgyőr legutóbb Újpesten kihúzta egy 0–0-val, így már 4 forduló óta veretlen (2 diadal, 2 iksz), sőt, közben még a kapujába sem tudtak betalálni. Utóbbi a leghosszabb góltalansági széria ebben a bajnokságban, a DVTK történetében pedig legutóbb 2013 őszén, volt példa hasonlóra, bár akkor Tomiszlav Szivics vezetőedzővel 7 (!) egymást követő NB I-es találkozón maradt érintetlen a miskolciak hálója.

68
GÓL

VEZET ISMÉT A DVTK, egy jobb oldali Rarszalla-szögletet a bal alsó sarokba fejel középről, öt méterről SZATMÁRI CSABA! 2–1!

64'
CSERE

Rudi Pozeg Vancas be, Vallejo le.

63'

Kontra, Fucak csele rossz, aztán lök.

63'

És rossz helyre teszi le a labdát, ezzel is elmegy 18 másodperc. A beadást aztán rosszul veszi le középen Sanicanin.

62'

30 másodperc, nagy nehezen megérkezik beadni Rarszalla.

62'

Acolatse a jobb alsó mellé lő jobbról középre törve, ballal, 21-ről.

60'

Február végén a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében is összekerültek, azt a találkozót 4–2-re a házigazda miskolciak nyerték meg.

59'

Dénes jobb oldali beadását Mim most a léc fölé fejeli középől, 13 méterről.

58'
CSERE

Elton Acolatse be, Jurek le.

58'
CSERE

Mohamed Rarszalla váltja Gerát.

58'
CSERE

Vlagyiszlav Klimovics be, Franchu le.

57'

Fucak még mindig a földön, ápolás a pályán.

55
GÓL

ÉS GÓLT SZEREZ A ZTE! MIM GERGELY a bal alsó sarokba fejeli, nagy erővel, középről, 14 méterről Dénes jobb oldali, jobblábas beívelését. 1–1!

55

Fucak a földön...

55

MAJDNEM! Bedob két cselt a jobb szélen Szendrei, ballal 14-ről centiméterekkel lő a túlsó, azaz a jobb felső sarok mellé!

53

Ipalibo jobbal 18-ról nem sokkal lő a jobb felső mellé, Mim balról jövő, lapos passzát követően.

51'

Dénes beadása után öngólt véd Csorbadzsinszki becsúszva, de lesen volt a vele és a kapussal megharcoló Fucak.

50

LES!

48'

Lemásolhatta volna a hazai gólt a Zete!

48'

Kiss labdát szerez, Mim visszapasszol, a balról jövő beadást Szendrei a jobb alsóba fejelné az ötös jobb sarkáról, de vetődve véd Sentic.

48'

Szatmári indítja szépen jobbról Rakonjacot, kifut a kapujából Gundel-Takács, és elrúgja a labdát.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46
CSERE

Medgyes Sinan be, Csóka le. Négy védővel akkor a ZTE.

46
CSERE

Kristian Fucak be, Sajbán le, karmester helyett csatár.

46

Diósgyőrben jelentős a hazai csapat fölénye, hiszen 26 próbálkozásból csak 5-ször tudott győzni a ZTE: 1981-ben, 1984-ben, 2006-ban, 2020-ban és 2023-ban. A találkozóik több mint a fele, 15 hozott DVTK-győzelmet, a döntetlenek száma 6.

46

A legutóbbi 6 bajnoki összecsapásukból 5 a zalaiak sikerével zárult, és csak egy a diósgyőriekével. Márton Gábor vezetőedző második kinevezése utáni első győzelmét épp a borsodiak ellen aratta, tavaly decemberben, idegenben (3–0).

46'

52 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 8-szor lőttek kapura, 2-szer annak felületére, a vendégeknél ez az arány 7/1.

Egy perc a ráadás.

43'

Egy szöglet után Ipalibo jobbal nem sokkal lő a jobb alsó sarok mellé. Középről, 23-ról.

42'

MELLÉ! Dénes jobbal milliméterekkel lő a bal felső sarok mellé középről, 20-ról, négy védő közül!

40

Dénes passzol Stendreihez, a jobblábas, lapos beadást Sajbán ötről jobbal a léc fölé vágja! Lund nagyon lemaradt róla.

37'

Holdampf közelről a kapusba lő, de les.

36

Ipalibo jobbal jócskán a léc fölé lő 26-ról, kissé balról.

29'

Sanicanin nagy bedobása Várkonyié, aki megelőzte Holdampfot az ötös előtt.

28'

Francu 22 méteres, jobblábas lövését eléri a jobb sarok előtt Gundel-Takács... a lecsorgó a védőké.

26'

Nagy mentés! Evangelu belevetődik Franchu ballábas, tízméteres lövésébe.

26'

ZICCER! Evangelu emelését Dénes az ötös jobb sarka elől a kapusba pazarolja, a kipattanót nem tudja levenni a 11-esponton Sajbán, Ipalibo 12 méteres lövését blokkolja Csorbadzsijszki.

20'

A ZTE az előző fordulóban megszerezte második győzelmét, éppen a kecskemétiek ellen, idegenben – bár mindig szerzett egy gólt – három meccsen nyolc pontot veszített (mlsz.hu).

20'

A DVTK a legutóbbi négy fordulóban nyolc pontot szerzett, ennél többet csak a Ferencváros gyűjtött, hasonló periódusban. Pályaválasztóként viszont négyből csak egyszer nyert, a KTE ellen.

19'

Mim balról indítja Dénest, akit szerel a kapujából okosan és pontosan kifutó Sentic.

17'

Dénes nekimegy egy reklámtáblának, kirúgás, a hazai közönség örül.

17'

Egyre bátrabban játszik a ZTE, de egyre pontatlanabbul is. Szendrei és Sajbán beadása sem az igazi, Mimet keveset játsszák meg a bal oldalon.

15'

Dénes megindul Ipalibo passzával, kissé jobbról, 10-ről jobbal a jobb alsó mellé lő.

14'

Gera ellöki Evangelut, utóbbi hevesen reklamál.

13'

Két vendégjátékos mellől.

10
GÓL

Ez már bent van, MARKO RAKONJAC! Nem tud az előző fejes után véglegesen tisztázni a ZTE-védelem, Sanicanin ballal balról középre ad, az ék meg kissé jobbról, hatról a jobb alsó sarokba fejeli a labdát. 1–0.

10

Rakonjac lő ballal 17-ről, középről, bevetődve blokkol Csóka!

9

Franchu ad be balról jobbal egy kornert, kifejeli a labdát a rövid felső elől Ipalibo.

6'

Gundel-Takács kivetődik Szatmári beadására, az előbb nem érkezett támadó Jurek beadására, de védő sem...

5'

Jurek beadását kivágja Várkonyi az ötösről.

4'

Szatmári jobb oldali beadását jobbal 13-ról egy védőbe vágja Franchu.

4'

Mim és Sajbán is visszamegy védekezni.

4'

Jurek passzát Holdampf jobbról középre teszi, de kifejeli a labdát Gera elől Evangelu.

3'

Futballisták az állatokért!
Az október 4-i állatok világnapja közeledtével a DVTK szeretné felhívni a figyelmet a felelős állattartásra. A klub évek óta együttműködik a Diósgyőri Szurkolók az Állatokért Alapítvánnyal, akiknél a játékosok és a stábtagok által a kivonuláskor viselt pólók a mérkőzést követően megvásárolhatták. A DVTK vezetősége kéri, hogy a felelős állattartás mindennapi gyakorlása mellett látogassák és támogassák a közelükben lévő állatmenhelyeket, valamint, ha tehetik, vásárlás helyett fogadjanak örökbe egy egy gazdára váró állatot.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek tiszta feketében.

Egy kis örökmérleg! Ötvenháromszor mérkőztek eddig a legfelső osztályban, és az örökmérleg a március végi 5–1-es sikerrel billen a zalaiak felé: 18 DVTK-győzelem, 16 döntetlen, 19 ZTE-diadal. Az előző idényben egálban ez volt az egerszegi csapat legnagyobb különbségű győzelme.

Eltiltott: Edomwonyi (öt sárga lap).

A hazaiaktól Fekete, Bényei, Drezgics (térdműtét után) és Popadiuc (Achilles-ín-szakadás) sérült, a vendégektől Csonka (részleges bokaszalag-szakadás) maródi.

„Nagyon örülök, hogy ennyi idő után újra a pályán lehetek, annak pedig külön, hogy kezdőként jutottam szerephez legutóbb. A célom az volt, hogy egy egyszerű, jó játékkal térjek vissza, hiszen közel öt hónapja nem játszottam mérkőzést. Természetesen boldog vagyok a gól miatt, de a legfontosabb, hogy itthon tudtuk tartani a három pontot a KTE ellen. A DVTK otthonában is nehéz mérkőzésre számítok, de keményen készülünk a héten arra, hogy Miskolcról is pontokkal térjünk haza. A szezon kezdete óta voltak jobb és rosszabb meccseink, úgy gondolom összeszokottságban fejlődtünk az elmúlt fordulók során és erre szükség van, hiszen több új játékos is csatlakozott hozzánk a nyár folyamán és idő kell az új játékosok beépítéséhez.” Csóka Dániel a ZTE honlapján.

Ami a ZTE-t illeti: Márton Gábor vezetőedző csapata a múlt héten fontos győzelmet aratott a Kecskemét ellen (2–1), így nyugodtabban vághatott neki a körülbelül 430 kilométeres útnak. Az egerszegiek az idényben csupán egy pontot szereztek idegenben (Fehérváron 1–1, Felcsúton 1–2 és Debrecenben 1–3), kérdés, megszerzik-e első győzelmüket.

A diósgyőri szakmai stáb helyzetét nehezíti, hogy Bright Edomwonyi megkapta az ötödik sárga lapját Újpesten, viszont visszatérhet a csapatba Elton Acolatse, aki letöltötte piros lapos eltiltását.

„A szakmai stáb nagy figyelmet fordít arra, hogy a védekezésünk jól működjön. Tudjuk, az első embernél, vagyis a csatárnál kezdődik a védekezés, ez működik is, s ne feledjük, hogy Karlo Sentic kiemelkedően teljesít a kapuban. Persze időnként a szerencse is mellettünk állt, de ez szükséges is – maradjunk annyiban, jól állnak a csillagok. Ezt a szériát kell minél tovább kitolnunk, hiszen az előző idényhez hasonlóan nagyon kiegyenlített a mezőny. Nem kezdtük jól az idényt, három meccs után csak egy pontunk volt, de miután négy mérkőzésen veretlenek maradtunk, felkapaszkodtunk a hatodik helyre, és néhány győzelemmel még feljebb kúszhatnánk. Kiegyensúlyozott teljesítményt kell nyújtanunk, ez létfontosságú. Formálódó közösség a miénk, de jó az irány, reménykedem, hogy szép időszak áll előttünk.”

Az utóbbi négy, veretlenül megvívott bajnoki eredményessége (DVSC 1–0, KTE 1–0, ETO 0–0, Újpest 0–0) mellett az is szembetűnő, hogy a miskolciak ezeken a meccseken lenullázták ellenfelüket. Az előző idény 33 bajnokiján csupán hétszer fordult elő, hogy a DVTK nem kapott gólt, vagyis jelentős fejlődés tapasztalható.

„Az utóbbi meccseink eredményeiből meríthetünk erőt  – mondta lapunknak Holdampf Gergő, a DVTK harmincéves csapatkapitánya. –  Az elmúlt négy bajnokin nem kaptunk ki, a Debrecent és a Kecskemétet legyőztük, míg az ETO-val és legutóbb az Újpesttel döntetlenre végeztünk. A lila-fehérek ellen pozitív visszajelzések érkeztek hozzánk, s mi is úgy éreztük,       jól ment a csapatnak a játék. A lefújás után a minket elkísérő szurkolók is dicsértek minket. Szombati ellenfelünk az NB I egyik legveszélyesebben kontrázó együttese, így ha labdát veszítünk, nagyon észnél kell lennünk, nem szabad sok területet hagyni a zalaegerszegieknek. Idehaza nem lehet más célunk, mint győzni.”

REMÉNYKEDVE VÁRHATJA a ZTE FC elleni bajnokit a Diósgyőr, Vladimir Radenkovics vezetőedző együttese kifejezetten jó formában van.