Nissilä jobbról, 14-ről Dibusz elé lő. A bal oldali szabadrúgása is a kapusé.

Sárga lap

Patrizio Stronati odacsap Saldanha arcára, sárga lap.

82
GÓL

Ó, MICSODA GÓL! Zachariassen balról ballal középre ad, kissé balról, három lépésről akrobatikus mozdulattal, fordulás közben, a kapu közepébe húzza a labdát ballal MATHEUS SALDANHA.  A labda megpattant Stronati hátán, éppen így csapta be a vetődő Pécsit. 3–0!

81
Sárga lap

Artem Favorov kap utólag sárga lapot.

79'

Gartenmann bemutat egy szabálytalan bedobást.

77'
CSERE

Kerezsi Zalán váltja Soisalót, szélsőcsere.

77'
CSERE

Artem Favorov be, Levi le. Karmester helyett védelmi szakember.

77
GÓL

MATHEUS SALDANHA ELDÖNTI A MECCSET, ballal a bal alsóba lő kissé jobbról, 10-ről. Pécsi nagyon rosszul passzolt ballal az ötös bal sarkán a rátámadó Kehinde elől, akin megpattant a labda, így a második gólpasszát osztotta ki ma. 2–0!

75'

Folytatja.

75'

Civic akkorát csúszott mellette, hogy ápolást kér.

74'

Levi passzát kissé jobbról, 13-ról a rövid felső mellé vágja Soisalo, 7 méterrel legalább. Elégedetlen a felcsúti drukkertábor.

74'

Zachariassen passzát Saldanha ballal 18-ról a léc fölé vágja, nem is sokkal.

73'

Kehinde passza hosszú Ben Romdannak a bal sarok előtt, kirúgás.

73'

Négy, illetve két légiós a kispadokon a szakmai stábokan.

Fotó: Árvai Károly

71'

30 légiós a két keretben.

71'

Újabb légiósok a pályán.

70
CSERE

Lamin Colley be, Puljic le. Ékcsere.

66'
GÓL

VEZET A FRADI! Duarte bakija után Kehinde kiugratja középről MATHEUS SALDANHÁT, aki kissé jobbról, Nagy és Pécsi közül ballal félmagasan a kapu közepébe lő, kissé jobbról, hét méterről. 1–0!

65'

A PAFC mindhárom házon kívüli NB I-es meccsén szerzett és kapott is gólt. A két fővárosi találkozóját megnyerte (2–1 az Újpest, 3–1 az MTK ellen), a vidékit azonban elbukta Pakson. Budapesti bajnoki mérkőzést legutóbb 2023 márciusában a Honvéd ellen vesztett el (1–2).

65'

A Ferencváros 5 mérkőzés után még hibátlan a bajnokságban, legutóbb két éve, Sztanyiszlav Csercseszovval kezdett így, akkor sorozatban 6 diadal után Kecskeméten szakadt meg a sorozata.

65'

Levi bal oldali beadását Plsek hétről jobbal egy védőbe vágja.

65'
CSERE

Tosin Kehinde be, Gruber le.

64
CSERE

Matheus Saldanha be, Varga le. Cserék posztokra.

64
CSERE

Kristoffer Zachariassen be, Traoré le.

64

Hármas hazai csere!

57'

Maceiras kissé jobbról, 16-ról a jobb alsóba lőne, de véd vetődve Dibusz, a kipattanót jobbal a bal felső mellé vágja kissé balról, 17-ről Nagy,

56'

Traoré jobb oldali beadása pontatlan, Levi passzát 16-ról, kissé balról ballal Gartenmannba vágja Nissilä.

54'

Gartenmann jobb oldali beadását a jobb sarok elől visszafejeli Varga, éppen a mellette, vele felugró Golla hátára.

52'

Fani passzát Traoré ballal 15-ről Pécsi elé rúgja, laposan.

51'

Ha most is a felcsútiak győznek, a Puskás Akadémia lesz az első vendégcsapat, amely bajnokin háromszor is nyerni tud a Fradi ellen a Groupama Arénában.

51'

Amikor a Fradi volt a pályaválasztó, 8-szor született hazai siker, és 5 döntetlen mellett mindössze 2-szer győztek a felcsútiak, mindkétszer 2–1-re: először tavaly márciusban, az FTC Leverkusen elleni két Európa-liga-meccse között, majd augusztusban, amikor Máté Csaba volt a vezetőedző.

50'

Ez az őszi szezon csúcsrangadója, hiszen a második látja vendégül az éllovast, ráadásul azonos pontszámmal állnak és az egy meccsel többet játszó felcsútiak csak több szerzett góljukkal tanyáznak a tabella tetején.

50'

Traoré elfut nagy lendülettel Nagy mellett, de jön középről Stronati.

49'

Civic bedobását megcsúsztatja Varga fejjel, Stronati takarít az ötösön. Előtte Nissilä zsákmánya lett Gartenmann jobb oldali beadása.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46

A Fradi az ősszel mindhárom hazai bajnokiját egygólos különbséggel nyerte meg, otthon 2024-ben még veretlen, legutóbb április 20-án, a Kisvárda ellen vesztett pontot (0–0).

A hivatalos nézőszám:  11 767.

46

A statisztikai elemzéssel foglalkozó Sofascore portál szerint az NB I őszi szezonjában a két csapat összesített teljesítményindexe csak minimális eltérést mutat (PAFC: 7.07, FTC: 7.06).

46

A Puskás Akadémiának eggyel több mérkőzésből van ugyanúgy 15 pontja, a felcsútiak is 5-ször nyertek és egyedül Pakson maradtak alul (1–2), néhány nappal a Fiorentina elleni 120 perces Konferencialiga-visszavágó után.

46

58 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 5-ször lőttek kapura, 0-szor annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 7/3.

46

A TABELLA ELSŐ KÉT HELYÉN álló csapatok presztízscsatája ez, és nem titok, az Üllői úton szívesen „helyre tennék” a szerintük túl nagy önbizalommal érkező felcsútiakat. Utóbbiak lubickolnak a jó lelátói hangulatban, és kevesebb a vesztenivalójuk, mint a Brüsszelben kissé elfáradó hazaiaknak. Nagy csata lesz, az esélyek a Fradi mellett szólnának, ha jól játszana az együttes, de erre hetek óta nem volt példa. SOMOGYI
Zsolt a mérkőzés előtt.

45
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44
Sárga lap

Quentin Maceiras kap sárga lapot Fani megrúgásáért.

42'

Maigát szereli Duarte a 16-oson belül, Gartenmann jobb oldali beadása után.

42

BRAVÚR, KAPUFA! Kissé jobbról, 18-ról Levi ballal a jobb felsőbe lőne, Dibusz hatalamasat repül, és a kapufára tolja ujjheggyel a labdát.

41
Sárga lap

Habib Maiga kap sárga lapot Duarte ellökéséért.

35

34'

Levi beadását kifejeli a kapus elől Ben Romdan.

33'

Civic bal oldali beadását kivágja Plsek jobbal a kapu torkából, centiméterekkel a jobb felső fölé!

31'

Fani-szabadrúgás balról, az első felcsúti játékosé.

31'

Hornyák Zsolt csapata a mostani idényben csak kétszer játszott eddig idegenben, az Újpestet legyőzte, majd kikapott a Fiorentina elleni hazai kupameccs után, Pakson (mlsz.hu).

31'

Az első helyezettet fogadja a második, az eddig még százszázalékos címvédőhöz látogat a 2024–2025-ös idényben eddig látottak alapján legerősebb riválisa. A Ferencváros pályaválasztóként 2024-ben még nem kapott ki, idén eddig csak két csapat tudott elvinni pontot a Groupama Arénából OTP Bank Liga-mérkőzésen, de ebből az egyik a Puskás Akadémia volt.

29'

A hazai közönség egy része csúnya dolgokat kíván a játékvezetőnek, bőven feltöltve az MLSZ segélyalapját.

29'

Stronati szereli az ötös bal sarkán Traorét. A szélső meg is rúgja az őt szerelő védőt, de sárga lap nincs.

28'
Fotó:

27'

Traoré megindul egy csellel Fani passza után, Nagy nem ér oda, a szélső középről a jobb sarok mellé lő 20-ról, félmagasan.

26

Kissé jobbról, 18-ról ballal a léc fölé lő, nem sokkal.

20'

Maceiras bedobása Civicé. Fani emelése Nagyé, az ő indítása Puljicé, akit szerel azonnal Gustavo.

19'

Levi bal oldali szögletét Duarte sarokkal a léc fölé tereli kissé balról, 6 méterről.

18'

Nagyon mély a talaj, hatalmas árkokat húznak bele a megcsúszó játékosok.

18

Civic bal oldali beadását nem lövi el hatról Traoré, elesik csel címén, de les.

17'

Puljic! Nissilä remek kiugratását 14-ről nem rúgja el ballal, hanem középre gurít Plseknek, fölöslegesen, és pontatlanul. Cissé a nevető harmadik.

16

Fani bal oldali beadását leveszi az ötösön Stronati, nem túl jól, de nem lép oda neki Traoré.

14'

Helyzet! Soisalo ad be jobbal Duarte passza után, az ötös rövid sarkán Soisalo belekap a labdába, Dibusz nem éri el... ment a jobb alsó előtt Gartenmann.

13'

Civic beadása a kapu mögött landol.

13'

Gruber balról remekül ad középre, Fani jobbal 15-ről milliméterekkel lő a bal alsó mellé. Pécsi vetődve biztosított.

12'

Traoré jobbal 15-ről, kissé jobbról Gollába lő.

11'

Maceiras megindul, szereli Gustavo. Lassú hazai támadás, a 8. passz után szereli a másik szélen Nagy Traorét.

10

Mezőnyharc, kevés izgalommal.

5'

Nissilä jobb oldali beadását kirúgja az ötösről Gustavo.

4'

Stronati beáll a jobb szélen meginduló Traoré elé, kirúgás.

4'

Nissilä jobbal 8-ról, kissé jobbról Cissébe lő, Plsek pontos, lapos passza után. A szöglet veszélytelen a finntől.

3'

Duarte lő jobbal kapura kissé jobbról, 24-ről, laposan... csemege Dibusznak.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak zöld-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta sötétkékben.

Fotó:

Dibusz lett augusztus legjobbja a Fradiban, kap egy díjat is.

Fotó:

Ismael Aaneba, Say Shadirac, Esiti Anderson, Tóth Alex, Cebrail Makreckis, Kwabena Owusu és Szalai Gábor sincs a hazai keretben.

Egy kis örökmérleg! Eddig 28-szor csaptak össze az élvonalban, az örökmérleg 10 ferencvárosi siker, 12 döntetlen, 6 felcsúti diadal. A bajnokikat tekintve az FTC 4-es nyeretlenségi szériában van a felcsútiakkal szemben (2 döntetlen, 2 vereség), a Magyar Kupában viszont tavaly novemberben emlékezetes nagy csatában, hosszabbításban 4–3-ra a zöld-fehér gárda győzött.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Botka sérült, a vendégektől Markgráf Ákos és Brandon Ormonde-Ottewill maródi.

„A bajnokság elején járunk. Talán egy hónap múlva már jobban kirajzolódnak az erőviszonyok. Abban viszont biztos vagyok, hogy idén sem lesz könnyű megnyerni az aranyérmet. Az elmúlt években rendre meg kellett izzadnunk, még akkor is, ha az utolsó néhány meccsre már tetemes előnyünk volt. Odáig fáradságos út vezetett el. A most zajló idényben egyelőre ott tartunk, hogy jól rajtoltunk, megadtuk a kellő alaphangot a folytatáshoz, de ennél többről nincs szó. A Puskás Akadémia ellen vasárnap oda kell tennünk magunkat, végig koncentrálnunk kell, hiszen riválisunknak is jól megy a szezonban. Nehéz lesz, de meg kell őriznünk a hibátlan mérlegünket.”

A harmincesztendős játékos némileg értetlenül fogadta, amikor a csapat elmúlt hetekben nyújtott teljesítményét kritizálták, mondván, kevésbé látványos, mint amihez az elmúlt években hozzászokhattak a zöld-fehér futballrajongók, és messze nem annyira támadó szellemű, mint amit Pascal Jansen vezetőedző székfoglalójakor ígért.

„Tudjuk, tapasztaljuk mi is, hogy sokan kritizálnak bennünket… Jó lenne minden meccset három-négy góllal megnyerni, tíz-tizenöt helyzetet kialakítani, de a mai futball nem ilyen. Én inkább úgy közelíteném meg ezt a helyzetet, hogy egyelőre hibátlanok vagyunk a bajnokságban, a védekezésünk összeállt, az öt mérkőzésen mindössze két gólt kaptunk, ami nagyon jónak mondható. Tudjuk, hogy van még hova fejlődnünk, tisztában vagyunk vele, hogy az eddig látottaknál sokkal jobb játékra vagyunk képesek. De ha a szurkolóinkat megkérdeznénk, hogy inkább játsszunk szórakoztatóan, de néha pontvesztéssel, vagy kevésbé látványos játékkal legyünk eredményesek, alighanem az utóbbit választanák.”

„Egyértelműen csalódásként éltük meg az Anderlecht elleni eredményt. Jobb szereplésben bíztunk, minimum egy pontot szerettünk volna szerezni. Többet akartunk kihozni a találkozóból, sajnos vereség lett a vége. Profi futballisták vagyunk, nincs idő napokig bánkódni, máris itt az újabb kihívás, vasárnap a Puskás Akadémia ellen megint csak kemény mérkőzés vár ránk.”

Kristoffer Zachariassen 2021 nyarán érkezett az Üllői útra, több mint három éve a Ferencváros játékosa.

„Három év alatt három aranyérmet szereztem, ennél többet nem kívánhatnék a mögöttünk hagyott időszakra – mondta lapunknak a norvég légiós. – A mostani idényben is jól rajtoltunk, ötből öt mérkőzést nyertünk meg, egyelőre hiba nélkül állunk, de… Mindannyian tisztában vagyunk vele, hogy lesznek hullámvölgyek az évadban, ezekre is fel kell készülnünk.”

ÖT-ÖT GYŐZELEMMEL áll a tabella első két helyén a Ferencváros és a Puskás Akadémia. A Pascal Jansen edzette FTC a vesztett pontok tekintetében azonban jobban áll, hiszen a zöld-fehérek ötből öt meccsüket nyerték meg, míg a Hornyák Zsolt vezette felcsútiak hatból ötöt, Pakson kaptak ki 2–1-re szeptember elején. Nagyon úgy tűnik, a most zajló bajnokságban a Puskás Akadémia lehet a legnagyobb riválisa a sorozatban hat bajnoki címet szerző Fradinak, a dobogó harmadik fokán álló DVTK nyolc meccsen gyűjtött tizenkét pontot, aligha száll harcba az aranyéremért. Hosszú még a bajnokság, az eddig látottak alapján egyik kihívó sem tűnik annyira erősnek, hogy egymás után hat-hét bajnoki mérkőzést nyerjen, és megelőzze az élen álló két együttest.