2
Tottenham Hotspur

90+7'
VÉGE

Véget ért a mérkőzés! Remekül küzdött a Ferencváros, azonban a papírformának megfelelően a Tottenham nyerte meg a találkozót. Köszönjük a figyelmüket!

90'

Öt perc a hosszabbítás.

90'

Ramírez indult meg a bal szélen, majd remekül tekerte középre a labdát, az érkező Varga Barnabás 7 méterről lőtt a léc alá! 1–2!

90'
GÓL

GÓÓÓÓÓÓL! VARGA BARNABÁÁÁÁS!

86'

Maddison passza után Johnson tolt egyet a labdán a 16-oson belül, majd 14 méterről, ballal a jobb kapufa segítségével lőtt a kapuba. 0–2!

86'
GÓL

GÓÓÓL! Johnson találatával már 2–0-ra vezet a Tottenham.

84'
CSERE

Abu Fani helyére Pesics állt be.

84'

Nagyon nyom a Ferencváros: Makreckis passza után Kady lövése elakadt a blokkban, majd Abu Fani kísérlete egy védő hátáról pattant szögletre.

83'

Varga az alapvonal közeléből ívelte a kapu elé a labdát, Kady tisztán fejelhetett, de a labda Vicario kezei között kötött ki.

81'
CSERE

Cserélt a Tottenham, a gólszerző Sarr helyére Solanke állt be.

81'

Kady passza után Makreckis tisztán lőhetett, de 14 méteres kísérlete magasan a kapu fölé szállt.

80'

KAPUFA! Gray vezette fel középen a labdát, majd az üresen maradt Johnsonhoz passzolt, aki 16 méterről a felső lécet találta e.

79'

Makreckis passza után Kady cselezte magát lövőhelyzetbe, de lapos, bal alsóba tartó lövését könnyedén védte Vicario.

77'
CSERE

Traorét Kady váltja.

77'
CSERE

Cserél a Fradi: Gartenmann helyére Makreckis érkezik.

69'

Gartenmann jobbról érkező beadása után Zachariassen fejelte a kapu fölé a labdát.

66'
CSERE

Lanksheare helyén Maddison folytatja.

65'
CSERE

Wernert Johnson váltja.

65'
CSERE

Három csere az angoloknál: Bergvall helyére Kulusevski érkezik.

64'

A Tottenham kapuja előtt Zachariassen lövése szállt el, majd a kontra végén Moore játszotta át a labdát Wernerhez, aki kicselezte Dibuszt, de hosszan tolta meg a labdát és csak az oldalhálóba tudott lőni.

62'

Gray nagyszerűen játszotta ki a labdát szorult helyzetből, majd Bissouma tört előre, a 16-oson belül helyezkedő Lankshearhez passzolt, azonban Gartenmann remekül érkezett és becsúszva szerelni tudott.

60'
CSERE

Saldanha helyére Zachariassen állt be.

60'
CSERE

Kettőt cserélt a Ferencváros: Civic helyére Ben Romdan érkezett.

59'

Jobb oldali szöglet után Lankshear lőhetett tisztán, 13 méterről, a lövés a léc fölé szállt.

54'

Porro beadása után Romero ugrott a legmagasabbra, az argentin léc alá tartó fejesét Dibusz tolta szögletre.

50'

A Ferencváros szurkolóinak látványos koreográfiája miatt áll a játék, a pályát füstfelhő lepte el.

49'
Fotó: Török Attila

48'

Saldanha vette át a labdát a 16-os előterében, majd 16 méterről a bal alsót célozta meg, Vicario ujjheggyel szögletre tolta a lövést.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés. Csere egyik csapatnál sem volt a szünetben.

Fotó: Pór Károly

45+2'
Szünet

Véget ért az első félidő! Sarr góljával 1–0-ra vezet a Tottenham. Hiába a jó kezdés a hazaiaktól...

45'

Kettő perc a hosszabbítás az első félidő végén.

45'

Porro jobb oldali szöglete után a kifejelt labda Moore elé került, aki 22 méterről lőtt, a jobb alsó saroknál Dibusz védett.

38'

Saldanha kapott labdát a bal oldalon, majd Traoréhoz passzolt, aki védője szorításában 11 méterről a kapu mellé lőtt.

34'
VAR

Vizsgálja a VAR az előbbi Porro, Saldanha esetet...de végül folytatódhat a játék, nincs 11-es.

33'

A jobb oldali szöglet után megint Porro volt a főszereplő, előbb elesett Saldanha mellett a 16-oson belül, majd felpattant és kicselezte Abu Fani és ballal, 7 méterről kapura lőtt, a labda a jobb kapufán csattant.

33'

Pedro Porro egy higgadt cselt csinált meg a 16-os jobb sarkálnál, majd a kaput célozta, lövése Ramírez hátáról szögletre vágódott.

26'

Megint Sarr próbálkozott, 19 méteres, középre tartó lövését azonban könnyedén fogta Dibusz.

23'

Moore vezette be középre a labdát, majd a 16-oson belülre passzolt, ahol nem tudtak felszabadítani a védők, végül szerencsével Sarr elé került a labda, aki 5 méterről a kapu közepébe lőtt. 0–1!

23'
GÓL

Ez nem igaz...vezet a Tottenham! Sarr talált a kapuba.

22'
Sárga lap

Civic kapott sárga lapot, Lanksheart kaszálta el az oldalvonal mellett.

19'

MI MARADT KI!? Civic megint remekül ívelte be a labdát a kapu elé, ezúttal Traoré érkezett a hosszún, de fejese nem talált kaput. Majd Civic tette vissza középre a labdát Vargához, akinek a lövését kiváló reflexmozdulattal védte Vicario. Azonban emelkedett a partjelző zászlaja, Traoré fejese után már elhagyta a játékteret a labda.

16'

16'
VAR

GÓÓÓÓÓL!? Varga fejelt a Tottenham kapujának jobb alsó sarkába Civic beadása után. De les miatt érvénytelen a találat...

12'

Bissouma passza után Sarr csinált meg egy cselt a 16-os előterében, majd 15 méterről lövésre szánta el magát, Dibusz a helyén volt és hárított.

11'

Hiába volt több lehetősége a Ferencvárosnak, az elmúlt két-három támadás során láthattuk, hogy a Tottenham pillanatok alatt helyzetbe tud kerülni.

10'

Megvolt az első Tottenham-lehetőség. Egy bal oldali beadás után Lankshear 6 méterről fejelte a kapu fölé a labdát.

8'

Traoré 17 méterről, ballal lőtte kapura a labdát, Vicario védett.

4'

Traoré kapott remek kiugratást Abu Fanitól, azonban hiába volt előnyben a védőkkel szemben végül nem sikerült egy az egyben kapura törnie. A 16-oson belül Vargához passzolt, aki 15 méterről a kapu fölé lőtt.

2'

Kétszer is ígéretes helyzetben szerezte meg a labdát a Ferencváros az ellenfél 16-osa előtt, de a Tottenham védői tisztázni tudtak.

1'
Látványos koreográfiával készültek a ferencvárosi drukkerek (Fotó: Róth Zoltán)

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés, a Ferencváros indította a játékot.

A Ferencváros zöld-fehérben, a Tottenham tiszta zöldben játszik majd.

Hétvégén a Tottenham 3–0-ra győzött a Manchester United otthonában. Az akkori kezdőből mindössze négyen vannak ott most is az angoloknál a pályán.

A Tottenham támadója, a mindössze 19 éves Will Lankshear első alkalommal kap lehetőséget az angolok felnőtt csapatában. Lankshear a 2023–2024-es bajnokságban 23 mérkőzésen 23 gólt szerzett a Tottenham U21-es csapatában.

Az alapszakasz első körében a Ferencváros 2–1-re kapott ki a belga Anderlecht otthonában, míg a Tottenham emberhátrányban tudott nyerni 3–0-ra hazai pályán az azeri Qarabag ellen.

Köszöntjük Önöket! A Tottenham ellen folytatja Európa-liga szereplését a Ferencváros. Tartsanak velünk!