Spandler nagyot ment középen Boldor passza után, kapura törhetett volna Krivokapic.

90+5

Gavrics távolija távolról sem veszélyes.

90+3
GÓL

DEIAN BOLDOR ballal a kapu közepébe középről, négy méterről, Krivokapic bal oldali, lapos beadása után. 3–1!

86'

Tóth jobbal a kapus elé lő 20-ról, gyengén.

86'

Boldor passzát Stefulj ballal a bal alsó mellé vágja kissé balról, 20-ról.

85'

Hat perc a ráadás.

85'

Krivokapic bal oldali beadása a Diarrát megelőző Spandleré.

84'

Diarra bal oldali beadását Boldor hatról a jobb felső mellé fejeli.

83'
CSERE

Deian Boldor váltja, meghúzódott a szélső.

82'

Ouro combja fáj, ápolás a pályán.

Fotó: Szabó Miklós

82'

Ha a játékosok nem is, a szurkolók még mindent beleadnak. Görögtüzek a Vidi-táborban, hanggránátok mindenütt.

80'

A Vidi idegenben még nyeretlen, sőt, egálban a legtöbb gólt kapta, 10-et. A 4 házon kívüli találkozóján a döntetlenek és a háromgólos vereségek felváltva követték egymást. Ha a sorminta folytatódik, most egy újabb iksznek kellene következnie.

80'

Odahaza két elvesztett bajnoki után legutóbb a Paksot már 2–1-re legyőzte a győri csapat, de rosszabb gólkülönbségével még így is utolsó a hazai táblázaton. FELJEBB?

78'
CSERE

Kovács Patrik be, Gradisarnak nem ment ma.

78'
CSERE

Stefanelli ma sem lőtt gólt, Tóth Tamás váltja.

73'

Stefanelli bal oldali beadását rosszul találja el középen Gradisar.

73'

Vidis, meddő mezőnyfölény.

71
CSERE

Matija Krivokapic be, Benbuali le.

63'

Bebuali jobbal a bal sarok mellé lő középről, 18-ról.

63'
CSERE

Albion Marku be, Vera le.

63'
CSERE

Mamady Diarra be, Szahli le, szélső helyett ék.

62'

58

Szahli jobb oldali szögletét Bitri ötről, picit jobbról a rövid, azaz a bal felső mellé fejeli.

53'

Stefanelli: 10 meccs, 0 góllal és 1 gólpasszal.

52'

Gradisar: 13 meccs az idényben, 2 góllal.

51'

A Fehérvár vezetésről egy 96. percben bekapott góllal maradt alul odahaza a Pakssal szemben (1–2). Ez a második egymást követő veresége volt, a legutóbbi 6 bajnokijából pedig csak egyet, az MTK ellenit tudta megnyerni (1–0).

51'

Az idényt 4 vereséggel indító ETO múlt pénteken gól nélküli döntetlent ért el Újpesten, így már 3 forduló óta veretlen (1 győzelem, 2 iksz), feljött az utolsó előtti helyre, de holtversenyben a legkevesebb gólt szerezte, csupán 5-öt.

50'

Stefanelli balról ballal remekül ad középre, három méterről a léc fölé fejeli a labdát Gradisar.

49'

Nem.

49'
VAR

Nem jár piros lap?

48'

Milicevic bal oldali beadása után Gradisar fejen talpalja, magasra nyújtott lábbal az őt megelőző kapust. Ápolás.

47'

Bedi megy egy sorral előrébb, Milicevic ugyanis balbekk.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46'
CSERE

Ivan Milicevic be, Holender le.

46'

58 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 12-szer lőttek kapura, 6-szor annak felületére, a másik oldalon ez az arány 5/2.

46'

Amikor az ETO volt a pályaválasztó mindössze 7-szer tudott nyerni a fehérvári gárda, először 8. próbálkozásra 1975-ben (0–2), majd legutóbb 15 éve, 2009 májusában (1–2). A találkozóik több mint fele – 48-ból 26 – zárult a házigazda győriek sikerével, 15-ször pedig döntetlenre végeztek.

46'

A máig utolsó tétmeccsükön 2022 márciusában, a Magyar Kupa negyeddöntőjében 0–1-ről Farkas Balázs 93. perces tizenegyesével az akkor még másodosztályú ETO 2–1-re győzött. Azóta a két csapat kerete szinte teljesen kicserélődött, csak a hazaiak jelenleg tartalékkapusa, Ruisz Barnabás és Farkas maradt meg hírmondónak.

46'

Legutóbb a 2014–2015-ös idényben találkoztak a NB I-ben, akkor a Sóstói Stadionban kétszeri hátrány után 3–2-re a Vidi nyert, majd 2015 márciusában Győrben úgy végeztek 2–2-re, hogy a hazaiak 0–2 után Priskin Tamás révén a 91. percben egyenlítettek.

Szarvas János 3

46'

Két és fél évvel ezelőtt csodának számított, ezúttal korántsem lenne meglepetés, ha az ETO legyőzné otthon a Fehérvárt. A győriek a legutóbbi három bajnokijukon öt pontot szereztek, míg a fehérváriak, ha összességében jó játékkal is, de egymás utáni két vereséggel érkeznek Győrbe. Meglesz sorozatban a harmadik is, az ETO 3–1-re nyer. MOHAI DOMINIK a mérkőzés előtt.

45+6
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45

Öt perc a ráadás!

Borbély mester pedig alaposan letolja Szahlit és Benbualit, mert nem védekeznek.

44

Stefanelli jobbal egy védőbe lő 18-ról.

34'

Szahli beadását Bitri a jobb sarok elé fejeli ismét, de figyel Holender, és felszabadít.

33'

Szahli kornere pontatlan most Bitri felé.

33'

Vera jobbal a lécre lő kissé jobbról, 23-ról, a labda előtte megpattant Bedi hátán is.

32'

Leült a meccs.

31'

Bekötözik Szerafimov fejét, folytatja.

31'

A Fehérvár a legutóbbi két fordulóban pont nélkül maradt, idegenben április 13. óta nem tud bajnoki meccset nyerni (mlsz.hu).

31'

Szerafimovot kell ápolni a pályán.

30

Az újonc győriek a legutóbbi három fordulóban öt pontot szerezve javítottak helyzetükön, pályaválasztóként legutóbb legyőzte a Paksot.

30

Stefanelli a 16-os bal sarkáról jobbal a túlsó felsőbe lőne, Bedi passza után, de véd szép robinzonáddal Gyurákovics kapus.

27'
Sárga lap

Pető Milán kap sárga lapot Tóth megrúgásáért.

26'

Nem is a szélső, Heitor volt az, ő húzta a rövidebbet. De folytatja majd a jelek szerint.

26'

Gradisar és Szépe összefejel, ápolás.

25'
11-es

SZABÓ I BÁLINT jobbal a jobb alsóba lő, Gyurákovics nem érte el a labdát, pedig érezte az irányt és a magasságot is. 2–1!

24'

Az.

23'

Spori a kis TV előtt.

23'
VAR

Ez büntető lesz.

23'

Bitri ollózó mozdulattal vállon rúgta az éket a kapu torkában!

22'

Holender jobb oldali beadását nem éri el a védőkkel harcoló Stefanelli.

22'

Szahli megtapossa Csongvait, rövid ápolás.

21'

Csongvai passzát Gradisar a jobb sarok mellé vágja 16-ról.

20

Szahli megindul, de azonnal szerelik. A Vidi azonnal eladja, Gavrics is, Csongvai szereli becsúszva Benbualit.

15'

Holender jobb oldali beadása Bitrié.

14'

Tóth indított mesteri, lapos passzal a saját térfeléről.

13'

Dala! Tóth jobbra forgat, jobbal félmagasan a kapu közepébe lőne az ötössarokról Ouro, de véd jobbra elvetődve Dala.

11
GÓL

DE ÉR A GÓL! Jobbal a bal alsóba lőtt kissé balról, 16-ról ZSELJKO GAVRICS. 2–0!

11'

Gavrics jobbal a bal alsóba lő, de lesről indult.

11'

Benbuali balról ballal középre ad, Szahli jobbal a kapushoz tolja a labdát hat méterről.

9
GÓL

VEZET AZ ETO, Szahli jobb oldali szögletét a jobb alsó elé csúsztatja középről Bitri, fejjel, DANIEL STEFULJ meg két lépésről a jobb, azaz a rövid felsőbe fejeli a labdát. 1–0!

4'

Csongvai eladja, Tóth indít, rossz középen Gavrics levétele.

4'

Hazai mezőnyfölény, hazai letámadással. Ez utóbbival nem tud mit kezdeni a Vidi.

3'

Helyzet! Szahli balról Gavricshoz passzol, aki jobbal elsőre Dalába lő középről, 13-ról, aztán jobbal a jobb alsó mellé vágja a lecsorgót...

2'

660 vendégnéző, 4500 hazai drukker lehet a stadionban.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér mezben és zöld nadrágban, a vendégek piros-kék mezben és kék nadrágban.

Remek a hangulat a stadionban.

4 légiós nincs a győri keretben, a kispadon 1 légiós szakember... a pályán 9 légiós, a kispadon 9.

Egy kis örökmérleg! Ez a második legnagyobb múltú vidéki párharc az NB I-ben.  Már a 96. meccsük jön, eddig a győriek felé billen a mérleg: 37 ETO-győzelem, 28 iksz, 30 fehérvári siker.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Kiss Máté, Claudiu Bumba, Christopher Kröhn, Paul Anton és Luc William Ntsama sérült vagy nincs a keretben, a vendégektől Melnik, Larsen, Kastrati, Ominger G., (mindkettő térdműtét után), Veszelinov (combizomhúzódás) maródi.

A 2022 márciusában rendezett ETO FC–Mol Fehérvár FC Mol Magyar Kupa-negyeddöntőre alig több, mint ezer ember volt kíváncsi a helyszínen, pedig a két rivális klub felnőttcsapatai akkor találkoztak először a győriek NB I-ből való 2015-ös kizárása óta. Az ETO akkor csodát tett, fiatal csapatával 2–1-re legyőzte sokkal nagyobb költségvetésből összerakott NB I-es riválisát. A mérsékelt érdeklődés ellenére nem maradt el a balhé, a vendégszektorban elhelyezkedő Vidi-ultrák és a hozzájuk veszélyesen közel helyet foglaló ETO-keménymag a találkozó végén összecsapott a pálya szélén. Nem példátlan az eset, 2017-ben az NB III Nyugati csoportjában az ETO a Videoton második csapatát fogadta, a hazai győzelem (4–0) és a küzdőtérre nyomuló szurkolók összecsapása akkor sem maradt el. Az ETO FC Győr ezúttal igyekszik elkerülni a balhét, hiszen a jegyvásárlást személyes adatok megadásához kötötte. A jegyek fogyásából ítélve a növekvő szigor nem szegte kedvét egyik oldalnak sem, a vendégszektorba már több mint 600 jegyet eladtak, míg a hazai oldalon négy új szektort kellett megnyitni csütörtökön. Ha nézőcsúcsot nem is dönt, akár hatezer embert is kicsalogathat szombat délután a nyugati rangadó.

Nejc Gradisar, Nicolás Stefanelli és Holender Filip is olyan támadók, akik egy villanással is képesek helyzetet kialakítani, és akár gólt szerezni, ám egyáltalán nem mindegy, hogy a pálya melyik részéről kell indulniuk. Kasper Larsen eltiltása miatt Pető Tamásnak változtatnia kell a kezdőn, de akár a felálláson is, hiszen kiesett egy belső védő. A középpályáról Csongvai Áron is visszahúzódhat, így az sem lenne meglepetés, ha Katona Mátyás nagyobb szerepet kapna. Bár még csak egygólos az idényben, a kreativitása és a rúgótechnikája sokat segíthet, ha a kapu előtt elfogy a tudomány.

A Vidi épp a pálya azon területein veszélyeztet, amelyeken az elmúlt hetekben az ETO lezárta a védekezését; főleg a mérkőzések első felvonásában látványos, mennyire átadja a területet ellenfeleinek, mondván, hadd játsszanak, mi majd kontrázunk. Ez már az idény első találkozóin is jellemző volt, bár akkor a balszerencse, illetve a rutintalanság miatt négyszer is pont nélkül hagyta el a pályát a csapat.

A Cube adatait böngészve feltűnő, hogy a győri védekezés erősségei épp kioltják a fehérvári támadófutball fontosabb elemeit. Az Eneo Bitri, Szépe János és Heitor dos Santos alkotta védőhármas, valamint Tóth Rajmund a középpályán rendkívül párharcerős játékosok, plusz az egész NB I egyik legjobban fejelő együttese Borbély Balázsé. Ezzel szemben a székesfehérváriak a labdabirtoklásra építenek, támadásaikat középen szövögetik, a legtöbb progresszív passz is a tengelyből érkezik, igaz, a támadások első fázisában leginkább a szélekre játszanak, így sok beadással próbálkoznak (Ivan Milicevic kifejezetten hasznos a műfajban), ám ez a Győr légi fölényét tekintve nem tűnik kifizetődőnek.

Mit kezd a Fehérvár FC az ETO védekezésével? Ez a szombati összecsapás első és legfontosabb kérdése. Bár a győriek eddig tíz gólt kaptak az OTP Bank Ligában, míg a fehérváriak tízszer találtak az ellenfelek kapujába, az elmúlt három fordulóra pillantva értelmet nyer a felvetés. Az ETO-nál senki sem kapott kevesebb gólt az előző hetekben (0–0 a DVTK és az Újpest, 2–1 a Paks ellen), csak a Diósgyőr és az Újpest úszta meg szintén egy kapott góllal a három mérkőzését. A Fehérvárnak pedig éppen ebben az időszakban kezdett problémát jelenteni a gólszerzés, hiszen a gólokban gazdag nyíregyházi stadionavató (3–3) óta csupán kétszer volt eredményes, ráadásul egymás utáni két vereséggel érkezik Győrbe. Nem a helyzetkialakítás, sokkal inkább a befejezés a gond Pető Tamás csapatánál, ám ezúttal várhatóan még kevesebb minőségi lehetőségből kell gazdálkodnia.

Nyugati rangadó kilenc év után a bajnokságban: az egyre jobb formában lévő ETO FC Győr betonbiztos védelemmel fogadja az utóbbi hetekben megtorpanó Fehérvár FC-t.