Makreckis passzát Traoré ballal 11-ről Lenzsérbe vágja.

81'

Varga B. ötről jócskán a jobb sarok mellé fejeli Traoré jobb oldali beadását, Ötvöst megelőzve.

81'

Ötvös a felezőtől a bal sarok mellé lőtt, majd Papp 40-ről venné be Dibusz kapuját, de véd vetődve a jobb sarok előtt a kapus, az ötös előtt.

79'
CSERE

Adama Traoré be, Ramírez le, védő helyett szélső.

79'

Ötvös kifejeli Kady jobb oldali beadását az ötösön felugró Saldanha elől. Rommens kornere és beadása is Tóth fejét találja meg.

78'
Sárga lap

Osváth Attila felrúgja a balon Civicet, sárga lap.

76

Civic balról ballal a kapu tetejére emeli a labdát beadás címén. Kovácsiktól alighanem gól.

72'

Vécsei anno 102 meccsen 8 kanadai pontot szerzett a Fradi színeiben.

72'

Tóth passzol Silyéhez, a beadást Vécsei a bal alsó mellé fejeli 10-ről, kissé balról, Civic mellől.

71'
Sárga lap

Varga Barnabás kap sárga lapot, a földhöz vágta majdnem a labdát reklamálás közben, miután lökte icipicit Kinyiket, aki azonnal elesett.

71'

A Fradi még csak két idegenbeli meccsen van túl, előbb 2–0-ra nyert Diósgyőrben, majd 3–1-re az MTK otthonában. Ebben a naptári évben 10 házon kívüli bajnokijából 9-et megnyert és egyedül a DVTK-tól kapott ki még májusban (0–2), amikor már bajnokként lépett pályára.

70
CSERE

Eldar Civic be, Szalai le, középhátvéd helyett balhátvéd.

Fotó: Török Attila

70'

Miközben a Tottenham elleni 1–2-vel a nemzetközi porondon már 6 találkozó óta nyeretlen az FTC, addig az NB I-ben 6 mérkőzés után is hibátlan. Utóbbihoz hasonlóan legutóbb két éve, Sztanyiszlav Csercseszovval rajtolt. Ennél is hosszabb győzelmi sorozattal pedig előtte a 2015–2016-os idényt kezdte, amikor Thomas Dollal a kispadon zsinórban 9 mérkőzést nyert meg az őszi idény elején, majd a 10. körben Felcsúton vesztett először pontokat (0–0).

70'

A félmagasan szálló labdába csak beleérni tudott a hatalmasat vetődő Dibusz.

69
GÓL

TÓTH BARNA betalál, első labdaérintéséből gyakorlatilag, a jobb alsóba fejeli a labdát öt méterről, Szalai mellől, középről, Osváth jobb oldali, jobblábas beadása után. 3–1!

66'

Ramírez beadását balról Saldanha Rommens elé fejeli, aki jobbal droppból jócskán a léc fölé lő 14-ről, középről.

65'
CSERE

Mezei le, a titkos fegyver Varga Roland be.

65'

Lemegy a legenda.

65'
CSERE

Tóth Barna be, Böde fantasztikusan futballozott ma!

65'

Kady ballal a léc fölé lő 17-ről, középről.

64'

Fani bal oldali szögletét kifejeli Böde.

Az atomvárosiak az előző 5 otthoni bajnokijukat kivétel nélkül 2–1-re nyerték meg, ezekből kettőt még az előző, hármat pedig ebben a kiírásban. Előtte kétszer 1–2-re végeztek, így zsinórban már 7 olyan hazai találkozójuk zárult 3 góllal.

64'

Varga balról éles szögből Kovácsikba lő.

64'
GÓL

KADY BORGES szépít Saldanha villanása és Varga sarkazása után, a légiós ballal a kapu közepébe lő laposan hét méterről, kicsit jobbról. 2–1!

62'
Sárga lap

Böde megindul, ellöki a felező után nem sokkal Szalai Gábor. Sárga lap.

61'

Kinyik szereli szépen Fanit.

59'

A Paksra továbbra is igaz, hogy minden őszi NB I-es meccsén rúgott is és kapott is gólt, az előző 4 bajnokiján pedig egyaránt 3 gól esett – háromszor Bognár György csapata nyert, míg egyszer – két fordulóval ezelőtt – az ETO győzött.

57'

Saldanha emel remekül Kehinde elé, aki ballal félmagasan a jobb sarokba lőne, de véd vetődve Kovácsik.

57'

Windecker fogja az orrát egy fejes után... de folytatja.

56'

56'

Saldanha a kissé balról, 18 méterről járó szabadrúgást a sorfalba vágja. Az ismétlést dettó.

54
Sárga lap

Windecker József lerántja a középre törő Ramírezt, sárga lap.

50'

Kehindét szereli Lenzsér a 16-oson.

49'

Saldanha helyzetben Kady remek passza után, de széles a csele az ötös bal sarknál, majd... egyszerűen elesik a labdában beadás helyett.

48'
CSERE

Philippe Rommens be, Maiga le, motorcsere.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46
CSERE

Matheus Saldanha be, Zachariassen le. Szélső helyett ék.

46
CSERE

Cebrail Makreckis be, Gartenmann le.

46'

A két gárda legutóbb májusban, a Magyar Kupa döntőjében csapott össze és a Paks a 38. perctől emberhátrányban játszva, hosszabbítás után 2–0-ra nyert. Ezzel a tolnai gárda az egyetlen a hazai mezőnyben, amely az előző másfél évben tétmérkőzésen 3-szor is meg tudta verni a Ferencvárost!

46'

Érdekesség, hogy az FTC idegenben kevesebbszer – 8-szor – vesztett pontot a Paks ellen (a mérlege 11 győzelem, 3 döntetlen, 5 vereség), mint vendéglátóként, ahol 9-szer nem tudott nyerni ellene (11–7–2). Az atomvárosban az előző két alkalommal egyformán 3–2-re győztek a tolnaiak, előtte viszont sorozatban 4-szer a ferencvárosiak diadalmaskodtak.

46'

Legutóbb, áprilisban az Üllői úton Adama Traoré 89. perces góljával 1–0-ra nyert a Fradi, így megszakadt az a sorozat, hogy 17 egymás elleni tétmérkőzésükön mindig legalább 3 gól született. Az előző 4 bajnokijukat felváltva nyerték meg – rendre az éppen aktuális hazai csapat bizonyult jobbnak.

46'

41 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 7-szer lőttek kapura, 4-szer annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 10/2.

46'

E párharc legjobb góllövői:
Böde Dániel  9
Franck Boli 6
Tokmac Chol Nguen 6
Varga Roland  6
Varga Barnabás  5

46'

VALAMENNYI BAJNOKIJÁT megnyerte eddig a Ferencváros, ráadásul csütörtökön a Tottenham ellen az idény talán legjobb játékát mutatta, nem kérdés, a vasárnapi rangadónak is esélyesként vághat neki. A Paks a legutóbbi két hazai bajnokiját megnyerte a Fradi ellen, mi több, a Magyar Kupa döntőjében is nyert, ezúttal is lehet esélye. Ehhez azonban átlag feletti egyéni teljesítményekre van szükség, és persze fegyelmezett csapatmunkára. ZOMBORI András a mérkőzés előtt.

46'

Ramírez balról jobbal középre ad, Kehinde elől elfejeli a labdát az ötösön a ma kifogástalanul játszó Kinyik.

46'

Harcoljatok, harcoljatok! Ezt zúgja most a Fradi-tábor.

45+3
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3

Kady megindul két csellel, felszabadít előle Lenzsér.

45+2

Cissé és Windeker összekap, utóbbi lökése után.

45

Éppen Silye adja el a labdát hátul, de Lenzsér és Vécsei is rosszul passzolt... Varga megindul... de hosszan szökteti magát.

45

Ha már ex: Silye anno 1 meccset játszott a Fradiban.

44

Két perc a ráadás.

41'

Nem figyel a Fradi-védelem, de Osváth jobb oldali beadását Gartenmann mellől a kapushoz fejeli Böde. Ramírez most sem villogott.

40'

Zachariassen jobb oldali beadását Varga 12-ről a jobb felsőbe fejelné, de fogja a labdát Kovácsik, vetődnie sem kellett ehhez.

40'

Cissé csuklója fáj, csere lesz? Eleve sérült volt a keze, az imén ráesett.

39'

Varga anno 34 meccsen 29 gólt lőtt a Paks színeiben, volt 2 gólpassza is.

38'

Varga: 9 meccs, 4 góllal.

38'

Böde: 16 meccs az idényben, 5 góllal és 1 gólpasszal, 530 játékperc alatt.

38'

ZICCER, de Kovácsik védi Zachariassen ballábas, kissé jobbról, 6 méterről jövő jobblábas bombáját. A lecsorgó a légiósé, aki ballal a jobb, azaz a túlsó felső sarok mellé emel.

37'

Inkább beadás akart ez lenni, de figyelt Dibusz.

36'

Papp passzát Böde ballal éles szögből Dibuszba vágja, miután simán, nagyon simán elmegy Szalai mellett.

35
GÓL

BÖDE DÁNIEL BETALÁL VOLT CSAPATA ELLEN, a bal felső sarokba fejeli Osváth jobb oldali beadását 11 méterről, középről, a tétova Cissé és Gartenmann közül, Dibusznak esélye sem volt. 2–0!

32'

Fani szereli Osváthot, Kehindéhez passzol a 16-os előtt, de elcsúszik a társ.

32'

Kady ballal a bal alsó mellé lő, Vécsei mellől, a 16-os elől, picit jobbról.

31'
VAR

Nincs sárga lap? Nincs.

30

Lenzsér odakönyököl Kady fejére, ápolás.

26'

Gartenmann jobb oldali beadása Kovácsiké.

26'

Ó, Kovácsik rosszul lép ki Kady jobb oldali kornerére, de Cissé a labda mellé ugrik, szintén, előtte Kehinde nem lőtte el a labdát, csak testtel középre sodorta azt. Aztán közbelépett Lenzsér.

25'

A Ferencváros még százszázalékos a bajnokságban, mind a hat mérkőzését megnyerte az idényben. Idegenben, 2024-ben eddig a májusi, DVTK elleni 0-2-től eltekintve, minden mérkőzését megnyerte az OTP Bank Ligában. A mostani szezonban eddig kétszer játszott vendégként, éppen Diósgyőrben, aztán az MTK ellen is nyert. Pakson viszont 2023 februárjában győzött legutóbb, és a két csapat előző tétmeccsén, a tavaszi kupadöntőben is a tolnaiak kerekedtek felül (mlsz.hu).

25'

A Paks a legutóbbi négy fordulóban háromszor nyert, egyszer kikapott. Ezzel a harmadik helyen áll a tabellán. Pályaválasztóként április 13. óta öt mérkőzést játszott az OTP Bank Ligában, kivétel nélkül 2–1-re megnyerte mindegyiket.

24'

Nem megy a lesvonal-technológia.

24'

Kinyik ment középen fejjel két veszélyes beadást is.

22'

KOVÁCSIK! Varga megindul középen, lefut két védőt is, de 15-ről a remekül kilépő kapusba lő jobbal!

21'

Kady a bal, azaz a rövid alsóba lőne, véd magabiztosan Kovácsik, eldőlve, fogja is a labdát.

20

Lenzsér felrúgja a 16-os jobb sarka előtt Maigát, szabadrúgás.

15

Kehinde lő kapura Böde mellett hétről... blokkol az ék. Kady 16-ról kapura lő, ezt meg Lenzsér blokkolja.

10'

Mezőnyharc, majd Kehinde kiharcol a bal szélen egy kornert.

9'

Windecker jobb oldali beadása nem az igazi Bödének. Kirúgás.

9'

Titkos fegyver. Ne feledjük, a Paksnak van egy volt fradista Vargája most.

8'

Nem tud mit kezdeni a Fradi a hazaiak letámadásával, Varga a felezőig jön vissza. Az egykori paksi gólkirály...

7'

4388 néző, telt ház.

6

Helyzet, egy bal oldali Ötvöd-korner után Vécsei az ötös bal sarkáról ballal a jobb alsóba ollózná a labdát, de ment a gólvonal előtt álló Gartenmann!

3'
VAR

Ér a gól. Nem volt Silye lesen az akció derekán.

3'

Vécsei kissé ballal, kissé balról a bal alsóba lőne 18-ról, Dibusz vetődve véd, kissé jobbról, jobbal a jobb alsóba lő Osváth. Ramírez beleért még: 1–0!

2
GÓL

VEZET A PAKS, OSVÁTH ATTILA betalál Dibusz bravúrja után!

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta zöldben, a vendégek aranyszínű mezben és fekete nadrágban.

A mérkőzés előtt megemlékezünk az aradi vértanúkról.

Fotó: N. P. T.

Egy kis örökmérleg! Telt ház előtt, kereken 40-edszer mérkőzik meg egymással bajnokin az előző pontvadászat második és első helyezettje. Eddig a ferencvárosiak több mint 3-szor annyi élvonalbeli találkozót nyertek meg, mint a tolnaiak, az örökmérleg ugyanis 22 FTC-siker, 10 döntetlen, 7 paksi diadal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Kocsis B., Szélpál Norbert, Balogh Balázs, Hahn (térdműtét után), Haraszti (bokaszalag-húzódás), Skribek (talpcsonttörés), Szélpál (combműtét után) sérült, a vendégektől Raul Gustavo (kulcscsonttörés) maródi.

A Paksi FC közlése szerint csütörtök délutánig minden jegy elkelt, így a vajdahunyadi Corvinul és a cseh Mladá Boleslav elleni mérkőzések után július óta harmadszor lesz telt ház a Paksi FC stadionjában.

„A Puskás Akadémia is hibátlan mérleggel érkezett hozzánk, sikerült véget vetnünk a sorozatnak, arra készülünk, hogy a Ferencvárost is megállítsuk  – folytatta a paksiak harmincegy éves labdarúgója. – Egyértelmű, a Fradi legyőzése minden körülmény között bravúr – de mi más lenne a célunk? A hétvégi bajnoki után újra szünet lesz a bajnokságban a válogatott Nemzetek Ligája-mérkőzései miatt – mondjuk, ránk vár még a Mezőörs elleni meccs a Magyar Kupában –, nagyon nem mindegy, milyen hangulatban, hányadik helyen megyünk el pihenőre. Az utóbbi időben többször is jól ment, gólt szereztem a Fradi ellen, jó lenne ismét betalálni, már csak azért is, mert ebben az idényben még nincs gólom, ám természetesen a csapat sikere az elsődleges!”

Ahogy Papp Kristóf is említette, a Fradi olyan teljesítményt nyújtott a Premier League-ben élcsapatnak számító, igaz, több kulcsemberét pihentető Tottenham ellen, amire lehet építeni, ráadásul az eddigi utolsó bajnokiján Mattheus Saldanha mesterhármasával 3–0-ra megverte az első számú üldözőjének számító Puskás Akadémiát. Mondjuk, a paksiak is erőt meríthetnek az előző heti bajnokijukból: bő negyedórával a rendes játékidő vége előtt még hátrányban voltak a Fehérvár otthonában – ráadásul tizenegyest is hibáztak –, ám Ötvös Bence révén előbb egyenlítettek, majd Windecker József 96. percben esett találatával a győzelmet is megszerezték.

„Jól játszott a Ferencváros a csütörtöki Európa-liga meccsen a Tottenham ellen, az egyik, ha nem a legjobb teljesítményt nyújtotta az idényben   – tekintett vissza a hazaiak középpályása, Papp Kristóf. – Nálam az egyértelműen gól, amit Varga Barnabástól elvettek les címén, és ha egy nullára a Fradi vezetett volna, talán a végeredmény is másképpen alakul. Hogy egy ilyen találkozó mennyit vehetett ki a játékosokból? Biztosan lesz olyan labdarúgó, aki fáradtabb, ez velünk is előfordult akkor, amikor versenyben voltunk a nemzetközi porondon, ugyanakkor bő kerettel rendelkeznek, biztos vagyok benne, aki lehetőséget kap, rendben lesz. A Ferencváros elleni meccsek előtt mindig nagy a várakozás, mi, játékosok is várjuk ezeket a párharcokat, az pedig mindent elmond az erőviszonyokról, hogy ellenfelünk évek óta uralja a mezőnyt. Ennek ellenére mostanában többször is sikerült győznünk a Fradi ellen, igaz, előfordult, hogy súlyos vereségbe futottunk bele. Szerencsére a pályánk a napokon át tartó esőzés ellenére jó állapotban van, de ha arra van szükség, alkalmazkodunk majd a körülményekhez. Véletlenül senki sem nyer meg sorozatban hat bajnokit, más kérdés, hogy a megnyert találkozókon belül azért lehettek gyengébb időszakai a Ferencvárosnak is.”

Az előző idény ezüstérmese fogadja az aranyérmest: nem szorul magyarázatra, miért a Paksi FC–Ferencváros mérkőzés számít a 9. forduló rangadójának. Ha ehhez még azt is hozzátesszük, hogy a Paks legutóbbi három hazai bajnokiját megnyerte (az Újpestet, a Nyíregyházát és a Puskás Akadémiát is 2–1-re győzte le), míg az FTC Pascal Jansen irányításáva az NB I-ben százszázalékos, borítékolható, hatalmas lesz a küzdelem. És persze az is benne van, hogy valamelyik csapat sorozata megszakad.

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!