0
Hollandia

90+5'
VÉGE

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A németek főleg az első félidőben nagy mezőnyfölényben futballoztak, de milyen a futball, épp a szünet után nyerték meg a meccset, amikor már látszólag csillapodott a fölényük. A hazaiak győzelme ennek ellenére teljesen megérdemelt, a hollandok semmit nem mutattak támadásban, leszámítva Malen bombáját a meccs legvégén. Köszönjük a figyelmet!

90+3'
Sárga lap

Három sárgát is kioszt a játékvezető: Simons, Anton és Schlotterbeck kapja.

90+1'

Négy perc lesz a hosszabbítás.

90'

HATALMAS BAUMANN-BRAVÚR! Malen óriási löketett küldött kapura, a németek kapusa azonban parádés mozdulattal kitornászta a labdát. Igazi kapusbravúr.

87'
CSERE

Még egy német csere így a végére: lemegy a gólszerző, egyben a mezőny legjobbja Leweling, érkezik Gosens

84'

Mittelstadt lezárhatta volna a meccset, de a lövésébe beleléptek a hollandok, így a labda centikkel elment a kapufa mellett.

83'
CSERE

És lement Stiller is, helyette Anton folytatja.

83'
CSERE

Kettős német csere: Kleindiest helyett Burkardt érkezik.

80'
CSERE

Gravenberch helyett Geertruida a pályán a hollandoknál.

78'
CSERE

Változtatnak a németek is a hajrára: Pavlovic helyett Schade érkezik.

77'

AZ ELSŐ IGAZI HOLLAND LEHETŐSÉG A MECCSEN! Simons hozta befelé a labdát, majd 19 méterről lőtt – a labda Baumann és a kapufa segítségével hagyja el a játékteret. Ám nincs szöglet...

75'
CSERE

Cserélnek a hollandok: Zirkzee érkezik az észrevehetetlen Brobbey helyett.

74'

68 ezer néző az Allianz Arénában – közli a hangosbemondó.

71'

A gól után megint magabiztosabbak lettek a németek, a hollandokban pedig úgy tűnik, nincs ennél több ezen az este.

65'
CSERE

Azonnal változtatnak a hollandok: Frimpong érkezik Gakpo helyére.

64'
GÓL

OTT A NÉMET VEZETÉS! ÉS EZ MÁR ÉRVÉNYES! Egy szöglet után lecsorgott a labda a lendületből érkező Leweling elé, aki állítgatás nélkül a jobb felsőbe bombázott. Védhetetlen gól. 1–0

62'

Kimmich belelövi a sorfalba, nem volt veszélyes.

61'

Simons a fekvő ember a sorfalban.

61'

Leweling kapott egyet, szabadrúgás lesz, nem is rossz szögből. Húsz méter a távolság.

60'

Az első félidőben a németek adogattak, most a hollandok teszik ezt. Ez viszont nincs ínyére a német közönségnek.

58'

Simons szöglete után Dumfries emelkedett és fejelt, de nem talált kaput. A második félidőben eddig jobbak a hollandok.

56'

Ez mi volt?! Gakpo végezhetett el egy szabadrúgást a fault után jobb oldalról, de oda ívelte a labdát, ahol ember nem volt a környéken...

55'

Andrich rúgott oda keményen Malennek, nincs sárga.

54'

EBBEN VISZONT TÖBB VOLT! Kimmich passzolta vissza okosan a labdát Gnabryhoz, aki tizenkét méterről üresen lőhetett, de belsővel nem találta el a kaput.

53'

Álmoskásan indul a második játékrész...

50'

A második félidőt nem tudta akkora lendülettel kezdeni Németország, mint az elsőt, mert a hollandok most okosan lassítják a játékot.

48'

A csoport másik meccsén egyébként jó hír, hogy Szoboszlai Dominik duplájával Magyarország 2–0-ra vezet Boszna-Hercegovinában. A TALÁLKOZÓ TUDÓSÍTÁSÁT ITT ÉRI EL!

46'

És beállt Wieffer is, lement Timber.

46'

A hollandoknál Reijnderst Malen váltotta.

46'

Több csere is volt a szünetben. A németeknél lement Wirtz és beállt Andrich

46'
Második félidő

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+2'
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! Német mezőnyfölény, német helyzetek, de egyelőre nincs gól az Allianz Arénában. A hollandok amit csinálnak, azt jól csinálják, de támadásban teljesen semmitmondó Ronald Koeman csapatának a játéka. Szünet és jön a folytatás.

45'

Két perc lesz a ráadás az első félidőben.

42'

Gnabry beadásáról csak nagyon kevéssel maradt le a bevetődő Kleindienst. Hozzá is ért még egy kicsit a labdához, de már nem tudta jól irányítani.

42'

A tizenhatos előtt veszítettek labdát a hollandok, pontosabban Gnabry belelépett Timber átadásába. A német játékos lábáról pedig majdnem becsorgott a labda a holland kapuba. De csak majdnem.

40'

Kimmich lőtte be élesen középre a labdát, de Verbruggen jó ütemben lépett ki a kapujából.

38'

Stiller fejelt tizenegy méterről, de ez nem okozott gondot Verbruggennek.

37'

Adogatnak, adogatnak a németek, de a hollandok kilenc emberrel a saját térfelükön, és jól zárják le a területeket. Így pedig nehéz...

35'

Közben elindult a mexikói hullám az Allianz Arénában...

29'
Sárga lap

Reijnders csúszott rá nagyon csúnyán Pavlovic sípcsontjára. Sárga lapot kapott érte, és még örülhet neki, hogy csak sárgát...

29'

ÉS ITT AZ ÚJABB NÉMET HELYZET! Most Kleindienst tüzelt a tizenhatos jobb oldali csücskéből, a rövid sarkot vette célba, de nem találta el a kaput.

28'

ÓRIÁSI NÉMET HELYZET! Leweling tizenegy méterről, gyakorlatilag a büntetőpontról teljesen, de tényleg teljesen üresen lőhetett, ember nem volt a közelében. A gólba tartó lapos lövésbe azonban belevetődtek a hollandok.

26'

Wirtz mutatott be egy remek cselt, majd ugratta ki volna az üresben induló Kleindienstet, de tisztáztak a hollandok.

25'

Verbruggen hozta nehéz helyzetbe saját magát, de még éppen tovább tudta tenni a labdát.

23'

Gakpo még elérte a labdát a bal oldalon, belőtte a labdát, amely a felső lécről pattant ki. De előtte már lesen volt a holland.

19'

A kezdeti nagy német nyomás után rendezték a soraikat a hollandok, és már feljebb tolták a védekezésüket. Néha el-eljutnak a német kapuig.

15'

Levegőhöz jutnak a hollandok...

13'

Gnabry lőtte volna középre a labdát, de blokkolt a holland védelem. Szöglet jött, de az nem volt veszélyes.

12'

MEGINT EGY NAGY NÉMET HELYZET! Villámgyorsan játszottak a hazaiak, Mittelstadt maradt üresen a bal oldalon, nagy erővel lőtt, de középre ment a labda, így Verbruggen védett.

10'

Leweling passzolt Kleindiensthez, aki kiszorított szögből kapura lőtt, de Verbruggen könnyedén fogta meg a lapos labdát.

8'

Az első percekben nyomnak a németek, most Mittelstadt beadását húzta le Verbruggen. Azonnal indultak volna kontrával a hollandok, de máris visszaszerezték a labdát a németek.

6'
VAR

Lehet, hogy lesen volt Gnabry, mielőtt Kimmichez került a labda. És igen, nem adják meg a gólt VAR-vizsgálat után. Millimétereken múlott... Füttykoncert az Allianz Arénában.

3'
VAR

GÓL!? Az öltözőben ragadtak a hollandok. Nem sikerült felszabadítania a vendégeknek, Lewelinghez került a labda, aki állítgatás nélkül, belsővel nagy gólt ragasztott Verbruggen kapujába. De videóznak...

Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Tiszta fehérben játszanak a németek, kékben a hollandok.

A csapatok már a pályán, a himnuszok előtt Thomas Müllert, Ilkay Gündogant és Manuel Neuert köszöntik az Allianz Aréna gyepén.

Így állunk most:

1. Németország3219–3+67
2. Hollandia3128–5+35
3. MAGYARORSZÁG3211–6–52
4. Bosznia-Hercegovina3123–7–41

A két csapat első meccse nem volt unalmas... ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

Miközben a magyar válogatott Bosznia-Hercegovina vendégeként igyekszik minél jobb eredményt elérni, addig Németország Hollandiát látja vendégül Münchenben a Nemzetek Ligája A-ligájának 5. fordulójában. A két válogatott szeptemberi mérkőzése 2–2-es döntetlennel ért véget, de most a németek az esélyesebbek – már csak azért is, mert az oranje eltiltás miatt nem számíthat talán legjobb játékosára, Virgil van Dijkre.

Szeretettel köszönjtük kedves olvasóinkat!