Matija Ljujics kap sárga lapot időhúzásért.

91'

Öt perc a ráadás.

90

Brodic kissé balról, hétről ballal a túloldali kapufa tövére lő, Ljujics mesteri indítása után, a kipattanó a védőé, aki jobbal kissé jobbról, 3 méterről laposan a bal, azaz a rövid alsó sarokba passzolja a labdát. 1–0!

90
GÓL

VEZET AZ ÚJPEST, A REMEKLŐ ANDRÉ DUARTE BETALÁL!

87'

Keita beadása kapuscsemege. Tóth nem siet.

87'

Ballal Mucsányi az ötösön álló Brodicba lő 16-ról.

87'

Az Újpest védelméé jelenleg a leghosszabb góltalansági sorozat, amely a hosszabbításokat nem számítva 420 játékperc óta tart. Legutóbb még a 6. fordulóban a kecskeméti Katona Levente talált be a lila-fehérek kapujába.

87'

A Szpari házon kívül 4 vereséggel nyitott, legutóbb viszont a kecskeméti győzelmével megtörte a rossz sorozatot és először nem kapott gólt idegenben.

86'
Sárga lap

Nagy Dominik kap sárga lapot labdaelrúgásért.

85'

Kovácsréti jobbal a bal alsóba lőne kissé balról, 19-ről, véd vetődve a kapus.

85'
Sárga lap

Gengeliczki Gergő kap sárga lapot utólag, az előbbi rúgásért a jelek szerint.

84'

Mindenesetre a harmadik helyzetét szórakozta el a légiós, lehet, hogy nem volt les.

83'

LES.

83'

Mucsányi passzát Brodic belevezeti a kapusba.

83'

Eppelnek rossz a 16-oson Kovácsréti passza.

82

Gengeliczki megrúgta Horváthot, sárga lap nincs.

77'

Mucsányi beadása a kivetődő Tóthé.

75'

A lila-fehérek hazai pályán 4 meccs óta veretlenek (2 siker, 2 iksz), a legutóbbi két találkozójuk egyaránt 0–0-ra végződött. Hasonló „duplázásra” 2000 tavaszán volt legutóbb példa.

75'

Két egymást követő győzelem után legutóbb ismét veszített a Nyíregyháza – hazai pályán 2–0-ra a DVTK ellen –, és továbbra is a legtöbb gólt kapta a mezőnyben, 9 meccsen 18-at.

74'

Tímár mester nem viccel! Két csatár jött be, egy csatár és egy szűrő ment le. Csak bátran!

73'
CSERE

Beke Péter váltja Ramost.

73'
CSERE

Eppel Márton be, Toma le.

72'

Ramos megindul, de szerelik az ötös jobb sarka előtt. Név szerint Nunes, akinek ez a sokadik fontos közbelépése volt.

71
Sárga lap

Aboubakar Keita kap sárga lapot utólag.

69'

Brodic passzát Mucsányi jobbal 16-ról, kissé balról a kapus elé gurítja.

69'

Jót tett a hármas csere az Újpesttel és a meccsel is.

68'

Onovo passzol Mucsányihoz, akit szerel a 16-oson az utolsó pillanatban Gengeliczki.

68'

MELLÉ! Tamás bal oldali beadását ötről a jobb alsó mellé fejeli Mucsányi, csuka mozdulattal.

66
CSERE

Pinte Patrik a pályán.

64'

Tamás bal oldali beadását a léc fölé fejeli az ötös jobb, azaz túlsó sarkáról Bese.

63'

Az FTC elleni 0–1 óta nem kapott ki az Újpest, amely az előző körben 15 év után tudott újra győzni Zalaegerszegen. Ötmeccses veretlensége (3 győzelem, 2 iksz) a második leghosszabb ilyen széria most az NB I-ben.

63'

A Megyeri útról mindössze egyszer tudott győztesen távozni a Nyíregyháza, rögtön az első alkalommal, 1980 őszén (1–2). Azóta 9 ízben diadalmaskodtak a lilák, és csak 2-szer tudtak pontot szerezni a szabolcsiak, legutóbb 2004 augusztusában (3–3). A máig utolsó újpesti összecsapásuk 2014 októberében 3–2-es hazai sikert hozott. A fővárosiak első gólját a még aktív Simon Krisztián szerezte, de akkor még Loic Nego is a lila-fehéreket erősítette.

63'

Csere lesz, kiment a bal válla.

63'
VAR

De nincs 11-es, csak ápolás. Fagyasztófelhőben úszik a földön hanyatt fekvő légiós.

62'

BÜNTETŐ? Tamás ellöki a 16-oson belül Navrátilt.

61'

Kovácsréti szereli Besét, és egy csel után ballal a léc fölé lő középről, 17-ről.

61'
CSERE

Tamás Krisztián be, Gergényi le.

60'
CSERE

Mucsányi Máté be, Dénes le.

60'
CSERE

Vincent Onovo váltja Lacoux-t.

59'

A Szpari ebben az évszázadban még nem tudott nyerni a lila-fehérek ellen, hiszen a legutóbbi győzelmét még 2000 márciusában, hazai pályán aratta ellenük (2–1). Sőt, a kelet-magyarországiak a párharc előző 8 felvonásából 7-et elvesztettek és egyedül 2010 áprilisában tudtak kiharcolni egy ikszet (2–2), szintén vendéglátóként.

59'

Ramos megcsókolja... a bal oldali kapufát. Mágia.

59'

NINCS BENT! Navrátil jobb oldali beadását Piscitellli elméri, de az ötösön felugró Ramos a lécre fejeli a labdát.

A lecsorgót Nagy B. fejeli kapura ötről, kissé balról, a kapus már verve, de Nunez ment fejjel a jobb felső sarok előtt.

57'

Kovácsréti ballal a kapu tetejére nyes egy 22 méterről, kissé balról járó szabadrúgást. Piscitelli biztosított, vetődnie sem kellett ehhez.

55

Ljujics dulakodik picit, Navrátilt lökte el. Kap egy... szóbeli figyelmeztetést.

52'

51

Fiola ad és kap, Gengeliczki és Nagy D. között.

50

Keményedik a meccs.

48

Kovácsréti jobb oldali szögletét Gengeliczki hátára fejeli Lujics a kapu előtt, a labda léc fölé pattan.

47
Második félidő

FOLYTATJUK!

46
CSERE

Horváth Krisztofer állt be a szünetben Geiger helyére.

46

Nemcsak az NB I-et, hanem valamennyi tétmérkőzést tekintve is kilenc és fél éves szünet után méri össze újra erejét a két együttes.

46

69 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 6-szor lőttek kapura, 2-szer annak a felületére, a másik oldalon ez az arány 3/0.

46

A DVTK-TÓL ELSZENVEDETT VERESÉG ELLENÉRE az újonc Nyíregyháza egyre stabilabb játékot nyújtott a válogatott szünet előtt, az Újpest kisebb megtorpanás után nyert Zalaegerszegen. Szombaton biztosan nem lesz könnyű dolga, de ha közelebb akar kerülni az élmezőnyhöz, hazai pályán muszáj nyernie. Szenvedni kell a három pontért, de mindet otthon tartják a lilák. SOMOGYI Zsolt a mérkőzés előtt.

45+1
Szünet

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1

Brodic egy jó csel után jobbal nem sokkal lő a bal alsó mellé középről, 15-ről.

44
Sárga lap

Toma György felvágja a jobb szélen meginduló Besét, sárga lap.

44

MEKKORA MENTÉS! Nagy D. bal oldali lapos beadását Kovácsréti ballal kapura teszi 11-ről, de ment az ütösön felugró Lacoux, fejjel.

42

Egyre nagyobb a hazai mezőnyfölény.

37'

A Dénes remek passzával meginduló Gergényi beadását elviszi a kapus mellett Brodic, balra, de aztán rosszul vezeti a labdát, közbelép becsúszva Keresztes a jobb alsó előtt.

36'

Piscitelli elrúgja Duarte eléggé "meredek" hazaadását a nekiugró Ramos mellett.

36'

Gergényi passzát a remekül kifutó Tóthba rúgja az ötös bal sarkáról jobbal Brodic, Alaxait lefutva.

35'

Keita eladja a labdát, Gengeliczki Ljujicsba lő, Keita felrúgja Dénest, szabadrúgás. Hevesen reklamál a két hibázó játékos, ahogyan az lenni szokott ilyen esetekben.

34'

Gyenge szabadrúgásvariáció, lesre fut a jobb szélen Gengeliczki.

34'

Alaxai szereli Gergényit a balon, majd Tomát ellöki Lacoux, szabadrúgás.

33'

A Nyíregyháza két értékes győzelem után legutóbb kikapott otthon a Diósgyőrtől. Viszont vendégként legutóbb nyert. Kecskeméten. (mlsz.hu)

33'

Az Újpest hatodik, a Nyíregyháza hetedik, de a két csapat között négy pont a különbség. A lila-fehérek a legutóbbi öt bajnoki meccsükön veretlenek maradtak, de a Szusza Ferenc Stadionban a legutóbbi két alkalommal 0–0-ra játszottak a Diósgyőr és az ETO ellen.

32

Megindul Ljujics, de hosszan szökteti magát, Kereszteshez passzolva kvázi.

24'

Beáll majd?

24'
23'

Kovácsréti beadása a hazai védőké, Nagy Barnabást kell ápolni közben, Duartével ütközött a levegőben.

22'

Keita finoma passzát ballal középre kanyarintja balról Nagy B., bevetődve ment középen Duarte Ramos elől, a jobb alsó mellé.

22'

A hazai tábor keres egy kis pénzt az MLSZ segélyalapjának.

20

Kovácsréti jobb oldali kornerét Ramos az ötös elől jócskán a léc fölé fejeli.

15'

Nagyon szép mezben lép pályára ma a Szpari.

14'

Nagy D. passzát Kovácsréti ballal 13-ról, kissé jobbról Fiolába vágja. Nagy B. bal oldali beadása rossz.

13'

Kovácsréti jobb oldali beadását az ötös bal sarkáról Bese csoda higgadtan adja haza.

11'

Dénes lő a 16-osról két jó csel után a léc fölé.

10'

Kovácsik jobb oldali beadása a kapusé.

9
Sárga lap

André Durte kap sárga lapot Ramos lekönyökléséért.

6'

Keresztes bal oldali beadása Fioláé.

4'

Nagy B. bal oldali beadását rosszul veszi át Ramos, de les.

3'

Nagyon lelkes a vendégtábor.

3'

Bese jobbról középre emel jobbra, ballal 13-ról eltöri a labdát Gergényi.

1
Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak lila-fehér mezben és lila nadrágban, a vendégek tiszta narancssárgában.

Egy kis örökmérleg! A lila-fehérek erősen dominálnak a párharcban, hiszen a 24 élvonalbeli találkozóból 14-et nyertek meg, miközben a nyírségiek csak 4-et, míg 6 találkozójuk döntetlennel zárult. A gólátlag elég magas, 3.0 meccsenként.

Eltiltott nincs.

A hazaikatól Helmich, Fehér Cs. és Ganea (mindkettő térdműtét után) sérült, de Karamoko sincs a keretben, a vendégektől Farkas B. (vakbélműtét után), Géresi (gerincműtét után), Kvekveszkiri (combizomhúzódás) maródi, de Temesvári és Baki sincs a keretben.

„Valóban, többnyire pozitív eredményeket értünk el korábbi csapataimmal a lilák ellen, gólt viszont nem sikerült szereznem ezeken az összecsapásokon – vont mérleget a nyíregyháziak támadója. – A szombati bajnokitól azt várjuk, hogy irányítani tudjuk a játékot, saját tempónkban és stílusunkban szeretnénk futballozni. Ha ez így lesz, akkor elérhetjük
a döntetlent vagy még az annál is jobb eredményt. Könnyű dolgunk viszont egyáltalán nem lesz, hiszen az Újpest az egyik legjobb csapat Magyarországon, a védelme nagyon stabillá vált, kevés gólt kap és nagyon jó minőséget képviselő játékosai vannak. Ha megkapom a lehetőséget, igyekszem vele élni, és végre gólt szerezni az Újpest ellen.”

Az eddigi hetven NB I-es meccsén tíz gólig jutó Myke Bouard Ramos korábbi NB I-es csapatai, az MTK Budapest és a Haladás színeiben hétszer játszott a Szpari szombati ellenfele, az Újpest ellen, ezeken a mérkőzéseken két győzelem és négy döntetlen mellett csupán egy vereség a mérlege. Kérdés, az eddig leggyakrabban előforduló eredménnyel, az iksszel beérné-e a szombat esti idegenbeli fellépésen.

„Egyre jobban érzem magam, a sérülésem után egyre közelebb kerülök a régi formámhoz – állapította meg a 31 éves brazil-magyar támadó, aki 2013 óta játszik Magyarországon, és első csapata az NB III-as Salgótarjáni BTC volt. – Nem izgulok amiatt, hogy még nem voltam eredményes a mostani kiírásban, mert tudom, a gól előbb-utóbb összejön. A Diósgyőr ellen már nagyon közel jártam hozzá, bosszantó, hogy a lécről nem pattant a gólvonal mögé a labda, mert ha akkor kiegyenlítünk, egész más irányt vett volna a találkozó. Így viszont sajnos nem tudtuk megszerezni sorozatban harmadik győzelmünket.”

Nevezett játékosok ezeken a mérkőzéseken nem voltak eredményesek, a legközelebb Myke Ramos járt a gólszerzéshez, aki a DVTK ellen a lécre ollózta a labdát 0–1-es állásnál, a játékvezető mellett a VAR is úgy látta, hogy a labda onnan nem a gólvonal mögé pattant.

MINDENKI MEGKAPJA AZ ESÉLYT. A legutóbbi három fordulóban három különböző játékos jutott szóhoz a nyíregyháziak kezdő tizenegyében a csúcsék szerepkörében. A DVSC (3–2) ellen Eppel Márton, Kecskeméten (2–0) Szlobodan Babics, a Diósgyőr (0–2) ellen Myke Bouard Ramos játszott előretoltan. Vagyis a formához és az ellenfélhez igazodva váltogatja szóba jöhető jelöltjeit Tímár Krisztián vezetőedző, aki ebben a szerepkörben még számolhat Beke Péterrel is, Géresi Krisztián viszont hosszabb ideje sérült.