0
Fehérvár

90+4'
VÉGE

Vége a meccsnek, a Ferencváros két góllal nyert, és újra a tabella élére ugrott. 2–0

90+2'

Ívelget a Fehérvár, de ezeket a labdákat könnyen kifejelik a védők.

90'

4 perc a hosszabbítás.

88'

Huszti kapott egy jó passzt fejjel, úgy gondolta, az ötös bal sarkáról kapásból fog nagy gólt lőni, ehelyett egy nagy fölé lett belőle.

85'

A Ferencváros házigazdaként 4 találkozó után még hibátlan az NB I-ben, és csak egy gólt kapott, a tavaszi szezont is beszámítva pedig már 6-os győzelmi szériában van. Otthon legutóbb április 20-án a Kisvárda ellen vesztett pontot (0–0), vereséget pedig 11 hónappal ezelőtt éppen a Fehérvártól szenvedett el. Azóta 11 győzelem és 3 döntetlen a hazai mérlege.

84'

Stefanelli tört előre, nem tudták megállítani, passzolás helyett inkább lőtt, 9 méterről nem sokkal a bal alsó mellé.

83'
CSERE

Még egyet cserélt a Fehérvár, Bedi helyére jött Katona Mátyás.

78'

A legutóbbi 4 tétmérkőzéséből 3-at elvesztett a Ferencváros – kettőt az Európa-ligában, egyet az NB I-ben –, és csak a Puskás Akadémiát tudta legyőzni, igaz, 3–0-ra. Ennél is rosszabb sorozatuk legutóbb még Sztanyiszlav Csercseszov irányítása alatt volt a zöld-fehéreknek, amikor a 2022–2023-as bajnokság utolsó 3 találkozóján alulmaradtak, majd a feröeri Klaksvík elleni Bajnokok Ligája-párharcot is nyeretlenül bukták el (0–0 és 0–3)

78'

A Fehérvár támad, hátha sikerül emberelőnyben kiegyenlíteni.

76'
CSERE

Szabó Bálint helyett Kalmár Zsolt jött.

76'
CSERE

Simut helyett Kovács Patrik a pályán.

73'
CSERE

FTC-csere: Traoré helyére jött be Zachariassen.

72'

ÚJABB KAPUFA! Jobb oldali beadás jött, Bedi 11 méterről fejelt, a jobb kapufa mentett.

68'

KAPUFA! Holender húzott bal oldalon az alapvonal felé, majd a rá jellemző módon éles szögből lőtt, egy védő lábán megpattant a labda, amely így meglepte Dibuszt, aki csak nézte, ahogy a bal kapufa kisegíti.

67'
CSERE

Kady helyett Misidjan is a pályán.

67'
CSERE

Ferencvárosi csere, Saldanha helyett Varga Barnabás.

63'

Pascal Jansen azt magyarázta a negyedik játékvezetőnek, hogy Simut túlságosan mélyre hajolt, de ettől még nem változott az ítélet.

62'
Piros lap

Kehinde találta el Simut fejét a lábával, miközben a labdáért harcolt ezért azonnal kapott egy piros lapot.

59'
CSERE

Cserélt a Fehérvár, Kovács Mátyás helyett Stefanelli a pályán.

56'
11-es

GÓÓÓÓL! A tizenegyest Kady végezte el, és lazán a jobb alsóba gurított, miután Dala a másik oldalra dőlt el. 2–0

54'

TIZENEGYEST KAPOTT A FERENCVÁROS! Szerafimov kezére pattant rá Kehinde lövése.

50'

Kady cselezett a fehérvári tizenhatoson belül, de a saját csapattársát, Kehindét nem tudta kicselezni...

49'

Újabb nagy védelmi hiba után Traoré lőhetett, Dala spárgázva védett, a kipattanó Saldanha elé került, aki ívelve szeretett volna betalálni, Dala viszont visszaért, és mentett.

47'

Kovács Mátyás került helyzetbe, a lövését Dibusz könnyen védte.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

46'
CSERE

A szünetben Maiga helyett Abu Fani jött a Fradiba.

45+4'
Szünet

Vége az első félidőnek, kiegyenlített a játék, a Ferencváros egy góllal vezet. 1–0

45'

Maigának kínálták le lövésre a labdát, 18 méterről magasan fölélőtt.

45'

4 perc a ráadás.

42'

11 105 néző figyeli a helyszínen az eseményeket.

41'

A fehérváriaknak bajnoki mérkőzésen 13-szor sikerült győzniük az FTC vendégeként, 10 iksz és 31 vereség mellett. Legutóbb – tízéves szünet után – tavaly novemberben Szabó Levente fejes góljával nyertek 1–0-ra. Élvonalbeli találkozón ez volt a fehérváriak első sikere a 2014-ben átadott Groupama Arénában.

41'

A szabadrúgást hosszas tanakodás után Csongvai lőtte el laposan, nem volt benne nagy erő, Dibusz könnyen fogta meg.

39'
Sárga lap

Próbálkozik a Fehérvár rendületlenül, ráadásul Csongvai némi cselezgetések után szabadrúgást is kiharcolt valamivel a tizenhatos vonala elől. Gartenmann sárgát is kapott.

32'

Kady gurította le a vele elkövetett szabálytalanság utáni szabadrúgást Rommensnek, aki eléggé fölélőtt 12 méterről.

30'
Sárga lap

Bedi gáncsolta el a megiramodó Civicet, ezért kapta a sárgát.

29'

Hatalmas fehérvári bedobás után Spandler fejelte tovább Gradisarnak, aki az ötös jobb sarka közeléből fejelt volna a léc alá, ha Dibusz nem tolja a labdát a léc fölé.

23'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! Óriási védelmi hibából szerzett vezetést a Ferencváros. Kadí indította Saldnhát, Szerafimov lefülelte a labdát, de elpattant előle, épp Saldanhához, aki 14 méterről a kapu közepébe lőtt. 1–0

22'

Na, ez már valami! Traoré tört be jobbról a vendégek tizenhatosán belülre, egy csel után a kapu közepét vette célba, Dala azonban védett.

18'

Egyelőre nem hozza lázba a közönséget a látvány. Mondjuk nincs is miért...

14'
Sárga lap

Simut kapott sárga lapot, mert durván rálépett Civic lábára.

9'

Kovács Mátyás lőtt el 17 méterről egy labdát, a középre tartó lövést Dibusz megfogta.

6'

Az előző idényben rendre az éppen aktuális vendégcsapat nyert, Fehérváron tavaly augusztusban 5–3-ra, majd legutóbb, februárban Varga Barnabás góljaival 2–0-ra nyert a Ferencváros. A válogatott csatárnak bajnokin mostanáig ez az utolsó duplája.

5'

Maiga visszatért, és folytatta a játékot. Közben folyamatosan a Fehérvár támadott, még szögletet is rúghatott – eredménytelenül.

3'

Maiga talpra állt, még az is lehet, hogy rendben lesz.

3'

Baj lehet, mert eltakarják a többiek.

2'

Maiga esett nagyot, méghozzá nagyon rosszul, ezért ápolni kellett.

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a Ferencváros zöld-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban, a Fehérvár piros-kékben játszik.

Eddig 113-szor találkoztak a legfelső osztályban, a párharcban az utóbbi években a zöld-fehérek domináltak, így az örökmérlegben is lényegesen jobban állnak: 54 FTC-győzelem, 31 döntetlen, 28 Vidi-siker.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!