0
OGC Nice

90+6'
VÉGE

VÉGE! A Ferencváros 1–0-ra legyőzte a francia Nice csapatát és megszerezte első győzelmét az Európa-liga alapszakaszában. Köszönjük a figyelmüket!

90+6'
CSERE

Még utolsó hazai csere, melynek során Botka érkezik Abu Fani helyére.

90+4'

A Ferencváros vezetőedzője, Pascal Jansen is sárga lapot kapott.

90'

Öt perc hosszabbítással zárul a találkozó.

84'
Piros lap

Rosario számára pedig a pirosat mutatta fel a játékvezető, miután utolsó emberként szabálytalankodott Saldanhával szemben.

84'
Sárga lap

Traoré kapott sárga lapot reklamálásért.

80'
CSERE

Cserél a Ferencváros: Varga helyére Saldanha érkezik.

74'
CSERE

A Nice is cserélt: Mendy helyére Buanani állt be.

74'
CSERE

Civic helyére Ben Romdan áll be.

74'
CSERE

Zachariassent Ramírez váltja.

74'
CSERE

Hármat cserél a Ferencváros: Kady helyére Maiga áll be.

70'

ILYEN NINCS! Traoré remekül előzte meg a védőjét, a kapuig vezette a labdát, majd a hosszú sarkot célozta, ahol érkezett Zachariassen is, de becsúszva az üres kapu mellé lőtt.

64'
CSERE

És lejön Guessand is, a helyére Ali Cho áll be.

64'
CSERE

Louchet-et Abdi váltja.

64'
CSERE

Hármat cserél a Nice: Laborde helyére Moukoko érkezik.

63'

Mekkora helyzet volt!! Makreckis beadás után Varga fejese már túljott a kapuson, de Abdelmonem a gólvonal elől tisztázni tudott. Talán a mérkőzés is eldőlhetett volna.

60'

Traoré távoli lövését kellett védenie Bulkának, majd Kady passza után Rommens is próbálkozott, de ő kaput sem talált 17 méterről.

60'

Kady csapott le egy labdára 25 méterre a franciák kapujától, lövése azonban csúnyán a kapu mellé szállt.

55'
Fotó: Szabó Miklós

51'

Clauss jobbról érkező beadása után Guessand ballal emelte kapura a labdát, Dibusz könnyedén védett.

49'

Clauss passza eljutott a 16-os előterében Bogához, a csereként beállt támadó 15 méterről lőtt, Dibusz védett.

48'

Zachariassen beadása után Varga 10 méterről csúsztatta a kapu mellé a labdát.

46'

Rögtön támadásba lendültek a franciák, Guessand tört be a 16-oson belülre, majd 2-3 csel után a bal alsó sarkot célozta meg, Cissé lábáról szögletre vágódott a labda.

46'
CSERE

Cserélt a Nice a szünetben, Boga érkezett Diop helyére.

46'
Második félidő

Folytatódott a mérkőzés.

45+6'
Szünet

Vége az első félidőnek. Megérdemelten vezet a Ferencváros!

45+5'

Abu Fani, Zachariassen, Traoré volt a labda útja. A mali támadó 19 méterről tüzelt a léc fölé.

45+3'

Egy francia szöglet után Clauss nem találta el jól a labdát, így kettő az egyben kontrázhatott a Ferencváros. Kady robogott a kapu felé, majd Abu Fanihoz passzolt, aki 19 méterről kapura lőtt, Bulka bravúrral védett.

45'

Öt perc hosszabbítással zárul az első félidő.

42'

Jobb oldali beadás után Clauss vette mellre a labdát a kapu előtt, de kisodródott helyzetből már csak Dibuszt találta el lövésével.

40'

A megítélt szabadrúgást Kady végezte el 21 méterről, jobb alsóba tartó lövését Bulka kiütötte, a kipattanót Varga lőtte el, de a lövés egy védő lábáról szögletre vágódott.

39'
Sárga lap

Lumpungu buktatta Zachariassent, sárga lap.

30'

24'

Úgy tűnik Diop folytathatja majd a játékot, de a biztonság kedvéért Bogát elküldte melegíteni a franciák mestere.

20'

Sajnos Varga Barnabás így nem léphet pályára a Ferencváros következő, Dinamo Kijev elleni El-mérkőzésén.

19'
Sárga lap

Diop és Rosario fejeltek össze csúnyán a félpályánál, Diop hosszas ápolásra szorult az esetet követően. A játékvezető közben Varga Barnabásnak mutatott fel sárga lapot.

16'

15'
15'

15'

Rommens mesteri szabadrúgása után a hosszú saroknál érkező Cissé fejelte el a labdát, mely végül Lumpungu fejéről került a bal alsó sarokba. Lehet öngólnak adják majd. 1–0!

15'
GÓL

GÓÓÓÓÓL! CISSÉ FEJESE TALÁLT UTAT A BAL ALSÓ SAROKBA!

13'

Villámgyorsan helyzetbe kerültek a vendégek. Jobbról Clauss passzolta a labdát a rövid sarok irányába, ahol az érkező Diop kapásból tüzelt, Dibusz nagyot védett.

12'

Egy rövidre sikerült felszabadítás után Mendy lába lendült lövésre 28 méterre a kaputól. A labda magasan a kapu fölé szállt.

9'

Diopra és Guessandra kell majd fokozottan figyelnie a hazai védelemnek. A franciák szinte minden támadása arról szól, hogy a villámgyors szélsőiket próbálják kiugratni.

9'

Kady kapott labdát a 16-os előterében, lövésre szánta el magát, de 18 méteres, ballábas tekerése a kapu mellé szállt.

8'

Abu Fani ugratta ki Traorét. A mali támadó veszélyesre sikerült beadása után a nagyot nyújtózó Bulka tolta szögletre a labdát.

6'

Traoré passza után Abu Fani tört be a 16-oson belülre, ívelése azonban pontatlan volt, Mendy kivágta a labdát a kapu elől.

2'

Kady erőszakos labdaszerzése után Traoré lőtt kapura közel 30 méterről, Bulka számára nem okozott gondot a védés.

2'

Közel telt ház van a Groupama Arénában, a vendégeket is sokan elkísérték Nizzából.

1'
Meccs indítása

Elkezdődött a mérkőzés. A Ferencváros indította útjára a labdát.

A kezdés előtt a hazai tábor elénekelte a magyar himnuszt.

A Ferencváros zöld-fehérben, a Nice kék-feketében lép pályára.

A Ferencváros eddig mind a két csoportmeccsét elvesztette az Európa-ligában. A Nice hazai pályán egy pontot szerzett a Real Sociedad ellen, a Lazio otthonában azonban vereséget szenvedett.

Köszöntjük Önöket! A francia Nice ellen vívja harmadik alapszakasz mérkőzését a Ferencváros az Európa-ligában. Tartsanak velünk!