0
Debreceni VSC

90+5
VÉGE

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, GRADISAR DUPLÁJÁVAL 2–0-RA NYERT A FEHÉRVÁR. A VIDI MEGSZAKÍTOTTA A NÉGYES VERESÉGSOROZATÁT, MÁTÉ CSABÁVAL A KISPADON VISZONT ZSINÓRBAN ÖTÖDSZÖR IS KIKAPOTT A DEBRECEN.

90+3

Dominguesről pattant a labda a kapu felé, Dalának csemege volt.

90+2
Sárga lap

Kovács Mátyás is besárgult.

90+1
Sárga lap

Szuhodovszki  elkaszálta Csongvait, ez is sárga.

90'

CSERE

Katona le, Kovács Mátyás be a Fehérvárnál.

84
CSERE

Csere a DVSC-nél. Péllumbi helyére Dreskovics érkezett.

79
Gradisar az első gólt fejeli (Fotó: Török Attila)

76
Sárga lap

Péllumbi is besárgult, mert buktatta Simutot.

76

Bár a Debrecen eddig idegenben eredményesebb, mint otthon – a 4 pontjával szemben hazai pályán csak 3-at szerzett –, az előző 3 vendégfellépésén rendre pont nélkül maradt. Legutóbb egy 89. perces góllal kapott ki Felcsúton (0–1).

74

Silue fejelt 8 méterről Kocsis beadásából, de Dala hárított. Ez volt az első kaput eltaláló vendégpróbálkozás.

71
CSERE

Ferenczi helyén Kocsis Dominik játszik tovább.

71
CSERE

Bárány le, Silue be a Lokinál.

68

A Vidi az eddigi 9 pontjából 7-et otthon gyűjtött be, 2 győzelem és 1 iksz után az első őszi hazai vereségét legutóbb a Pakstól szenvedte el úgy, hogy Windecker József mindent eldöntő gólját a 96. percben lőtte be a kapujába (1–2).

67
Sárga lap

Gradisar reklamált, ez is sárga lap.

66
CSERE

Szabó Bálint le, Stefanelli be a Vidinél.

64
Sárga lap

Batik állította meg szabálytalanul Gradisart, villant a sárga!

63
CSERE

Dzsudzsák le, Szuhodovszki be.

63
CSERE

Kettős  csere a Lokinál: Szécs helyán Kaye folytatja.

55
GÓL

GÓÓÓL!!! Csongavi szerzett labdát, majd Gradisar egyedül vezethette a kapura a labdát és nem hibázott. 2–0

53

Domingues kevergetett a 16-oson belül, ám a lövését blokkolták.

52

Holender passzából Szabó Bálint 10 méterről a rövid felsőt célozta meg, de Megyeri szögletre ütötte a labdát.

50

Katona tört be a 16-oson belülre, átjátszotta Batikot, de a kifutó Megyeri jól zárta a szöget, így nem alakult ki veszélyhelyzet.

48'

Gradisar ugrott ki a bal oldalon, Megyeri feleslegesen futott ki, de Péllumbi jól fedezte a kaput, így nem alakult ki gólhelyzet.

47

A DVSC legutóbb 2022 őszén, a 6. forduló után állt kiesésre, de akkor végül a harmadik helyre futott be.

46'
Második félidő

ELINDULT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ. CSERE EGYIK OLDALON SINCS.

45+2
Szünet

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, 1–0-RA VEZET A FEHÉRVÁR. A DVSC TÁMADÁSBAN NAGYON KEVESET NYÚJT.

45+1
Sárga lap

Ferenczi gyűjtött be egy sárga lapot, mert sípszó után elrúgta a labdát.

45'

A Loki legutóbb 2019 augusztusa és októbere között bukott el egymás után négy bajnokit, de akkor mindegyiket csak egy találatnyi különbséggel. Olyan ötgólos hazai vereségre, mint szombaton a Paks ellen, mostanáig utoljára 2019 novemberében, az FTC ellen volt példa a piros-fehér klub életében (1–6).

45

Két perc lesz a ráadás.

44

Bárányt húzta vissza Szerafimov kb. 30 méterre az alapvonaltól. Dzsudzsák beívelését Gradisar kifejelte a mezőnybe.

41

Bedi 30 méteres lövése nem volt veszélyes a kapura.

37

Szabó Bálint a jobbösszekötő helyéről célozta meg a jobb sarkot, de Megyeri leért és hárított.

36
GÓL

GÓÓÓL! A hetedik szögletéből megszerezte a vezetést a Fehérvár. Katona jobb oldali beívelését GRADISAR Szécsit megelőzve, 4 méterről fejelte a rövid, bal felső sarokba. A labda a felső léc alsó lapjáról került a kapuba. 1–0

31

Itt az első debreceni lehetőség! Szűcs átadásából Dzsudzsák 15  méterről, középről ballal laposan jó egy méterrel a bal kapufa mellé küldte a labdát.

28

Közös a két csapatban, hogy az előző 4 bajnokijukon egyaránt kikaptak, ennek következtében a Vidi már csak 2 pontra van a kieső zónától, míg a Loki rosszabb gólkülönbségével a vonal alatti, 11. helyre csúszott vissza. A Fehérvárnak hasonló rossz sorozata legutóbb 2022 januárja és márciusa között volt, akkor 7 mérkőzést vesztett el zsinórban úgy, hogy közben a kispadon Szabics Imrét Michael Boris váltotta.

24
Fehérvári hangulatkép (Fotó: Horog László)

20

Negyvenöt olyan bajnokit rendeztek, amikor a Fehérvár volt a pályaválasztó, ezekből 27 hozott Vidi-győzelmet, a döntetlenek és a Loki-sikerek száma egyformán 9. A Sóstói Stadionban a legutóbbi 13 találkozójukból 11-et elvesztettek a debreceniek, tavaly februárban 1–1-re végeztek, 2015 óta az egyetlen győzelmüket 2022 februárjában, Szécsi Márk duplájával érték el (2–1), ráadásul hátrányból fordítva. Legutóbb, februárban Tobias Christensen büntetőből lőtt gólja döntött a házigazda Fehérvár javára (1–0).

18

Hazai helyzet! Péllumbi középre fejelte ki a labdát, Bedi 18 méterről, jobbal kapásból alig helyezett a jobb kapufa mellé.

16

Egy égő-füstölgő pirotechnikai eszközt dobtak be a szurkolók , ezért állt jó egy percet a játék.

15

A fehérváriak nagy bedobásokkal és beívelésekkel próbálnak zavart kelteni a a Loki védelmében.

14

Bedi beadása Péllumbiról került szögletre, a beívelést Szűcs fejelte ki az alapvonalon túlra.

9'

Mintegy 2000-en tekintik meg a mérkőzést a Sóstói Stadionban.

8

Az előző 4 találkozójukból egy sem lett döntetlen, és csak egyet nyertek meg a fehérváriak, a debreceniek viszont hármat, legutóbb, május közepén odahaza Meldin Dreskovics góljával 1–0-ra.

6

Dzsudzsák felívelt szabadrúgását Bárány a kapunak háttal állva csúsztatta nagyon fölé.

4
VAR

Egy hazai 16-oson belüli kezezést vizsgált a VAR, de nincs büntető.

3

Megyeri húzott le egy Szabó Bálint felé tartó beadást.

1

A tiszta fehérben játszó Fehérvár kezdte a játékot, a Loki tiszta feketében focizik.

Meccs indítása

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

Ez lesz a 90. összecsapásuk a legfelső osztályban, az örökmérleg minimális különbséggel billen a piros-kékek javára, 36 Vidi-győzelem, 18 iksz, 35 Loki-siker. A gólkülönbségben viszont a debreceniek állnak jobban (114–120).

Már jönnek a csapatok a pályára.

A fehérváriaknál kilenc, a debrecenieknél hét magyar játékos van a kezdőben.

Máté Csaba, a Loki mestere hármat módosított az előző heti kezdőhöz képest: Sztojkovics, Bárány és Péllumbi került be Szuhodvoszki, Dreskovics és Szilue helyére.

A Vidinél egy módosítás történt a múlt héthez képest: Kovács Mátyás helyére Katona Mátyás került be.

A Lokinál Djurasek (combizomhúzódás), Kusnyír és Úlfarsson (mindkettő térdműtét után) maródi, Kocsis G. pedig piros lap miatt nem szerepelhet.

A Vidinél Kastrati, Ominger G. (mindkettő térdműtét után) és Melnik (mellkaszúzódás) szerepel a sérültek listáján. Eltiltott játékos nincs.

A Fehérvár 9 ponttal a kilencedik, a vendég Debreceni VSC 7 ponttal 11. a tabellán.

Köszöntjük olvasóinkat a Fehérvár–Debreceni VSC mérkőzés online közvetítésében. Hamarosan kezdődik a találkozó tartsanak velünk!