92'
VÉGE

Vége a meccsnek, a DVTK elhozott egy pontot Felcsútról. 1–1

90+4'

A legvégére is jutott még egy lövés, méghozzá Nagy Zsolttól, aki 20 méterről nem sokkal lőtt a jobb alsó mellé.

90+2'

Mennek előre rendületlenül a felcsútiak a három pontért, a DVTK viszont egyelőre jól védekezik.

90'

Három perc a hosszabbítás.

90'

Jobb oldali szöglet után megint Golla fejelhetett, ezúttal viszont jóval pontatlanabbul, mellé-fölé ment a labda.

89'
CSERE

Gera helyett Szatmári a vendégeknél.

88'

Nissilä ívelt be szabadrúgást a diósgyőri tizenhatoson belülre, Golla fejelte el a labdát 8 méterről, nem is volt rossz, de Odincov óriásit védett.

85'

Az egész meccsen nem volt annyit a PAFC térfelén a Diósgyőr, mint az utóbbi percekben. Lehet, hogy megérezte a lehetőséget a győzelemre?

81'
CSERE

Duarte helyett Plsek.

81'
CSERE

Favorov helyett Kerezsi a hazaiaknál.

79'
Sárga lap

Acolatse indult meg újra a hazai kapu felé, Stronatit becsapta, de a PAFC védője buktatta, sárga lap.

78'

Duarte került helyzetbe a vendégek tizenhatosán belül, de nem tudott ráfordulni, kivágták előle a labdát.

69'
CSERE

Levi helyett Szolnoki a pályán.

69'
CSERE

Cserélt a PAFC, Colley helyett Puljic.

68'
GÓL

GÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A DVTK! Támadott a PAFC, de ráfázott. Acolatse indult meg  saját térfeléről, bevitte a labdát a tizenhatoson belülre, középre gurított, ez még kipattant a visszarohanó Golláról, de éppen az akciót kísérő Bényei elé, aki 6 méterről a kapuba lőtt. 1–1

61'

Szöglethez jutott a DVTK a jobb oldalról. Acolatse középre ívelt, Nissilä azonban mentett, Colley megindult a labdával, végigszaladt a vendégek térfelén, majd 6 méterről, igencsak kisodródva fölélőtt.

60'

Hat veretlenül megvívott bajnoki meccs után kapott ki legutóbb újra a DVTK, a sorozatot két fővárosi együttes elleni hazai 2–0-s vereség – előtte az FTC, utána az MTK elleni – foglalja keretbe. A Diósgyőr meccsein esett átlagban a legkevesebb gól (1.9), a 9 szerzett találatát tekintve a DVTK egyedül a hatgólos KTE-t előzi meg a mezőnyből.

58'
Sárga lap

Holdampf is reklamált, ő is sárgát kapott.

58'
Sárga lap

Csorbadzsijszki szabálytalankodott Colley-val, sárga ez is.

58'
Sárga lap

Colley reklamált, sárgát kapott.

55'

Edomwonyi indította Rarszallát, aki balról beadott, emberhez viszont nem jutott ez a beadás.

54'
CSERE

Komlósi helyett Holdampf.

54'
CSERE

Újabb DVTK-cserék, Klimovics helyett Bényei.

48'

Levi jó 25-ről lőtt veszélyesen, Odincov kitolta a labdát a léc alól.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

46'
CSERE

Franchu helyett Rarszalla.

46'
CSERE

Kettőt cserélt a DVTK, Jurek helyett Acolatse

45+1'
Szünet

Vége az első félidőnek, vezet a PAFC. 1–0

45'

Egy perc a hosszabbítás.

42'

Colley harcolt a tizenhatoson belül, majd önkéntelenül a kezével továbbította a labdát kapura, Odincov bravúrral védett, aztán persze lefújta a bíró a szabálytalanság miatt.

38'

Soisalo 17 méterről nem sokkal pörkölt a bal alsó mellé, igaz, a kapus rajta volt a labdán.

33'
Lamine Colley mutatja, a góljához nem sok köze volt (fotó: Koncz Márton)

32'

A Puskás Akadémia már idénybeli 7. győzelmét aratta Kecskeméten (3–0) és még sohasem állt ilyen jól, 21 ponttal az NB I-ben az első 9 lejátszott bajnokija után.

31'

Adedokun próbált meg egy lövést 16 méterről, több mint félóra után, Maceiras közbevetődött, így lett szöglet. Amelyből nem lett semmi.

25'

Újabb helyzetek maradtak ki, szerencséje volt a Diósgyőrnek. Soisalo jobb oldali beadását Levi fejelte rá 11 méterről, Odincov bravúrral védett, a labda viszont Nagy elé pattant, aki jobbról, éles szögből nem tudott betalálni.

21'

Levi ugrott ki a tizenhatos bal oldala közelében, Odincov kijötte elé, és a svéd nem tudta ellőni mellette a labdát, a kapus védett.

14'

A DVTK eddig kis túlzással szinte át sem lépte a felezővonalat.

12'

A szögletből nem lett semmi.

12'

Duarte szerzett labdát, azonnal passzolt Nagyhoz, aki 17 méterről lövéssel jelentkezett, a labda lepattant egy védőről, méghozzá szögletre.

10'

A Diósgyőr csak egy bajnokit tudott megnyerni a Puskás Akadémia vendégeként – mindjárt az elsőt, még 2013-ban Székesfehérváron –, igaz, bő 60 percet emberelőnyben focizva. Amióta a Pancho Arénában játszanak, 7 mérkőzésen 5 felcsúti siker – az első 4 egygólos, a legutóbbi 2–0-s volt – , valamint egy 2–2-es, majd tavaly novemberben egy 0–0-s döntetlen született. A 2020. februári iksz arról maradt emlékezetes, hogy a PAFC a 92. percben, kapusa, Hegedüs Lajos fejesével (!) egyenlített.

9'

A szöglet után nem tudott felszabadítani a vendégek védelme, Soisalo beadását Golla fejelte 7 méterről Odincov kezébe.

8'

Favorov indult be az üres területre, kapta is a labdát, az alapvonal közeléből középre játszott, szögletre mentettek a védők.

5'

Hornyák Zsolt együttese az előző bajnokságban veretlen maradt a DVTK-val szemben: először 1–0-ra nyert Miskolcon, majd kétszer ikszelt vele. A máig utolsó diósgyőri siker 2021 áprilisában, a borsodi vármegyeszékhelyen jött össze (2–1).

3'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A PAFC! Soisalo cselezgetett a jobb oldalon, majd középre ívelt, mindenki felett elment a labda, éppen Nagy Zso9lt, elé, aki egy csel után, 10 méterről lőtt, a labda Colley fejét találta el, onnan Odincovra, majd a hálóba pattant. 1–0

Meccs indítása

Elkezdődött a meccs, a hazaiak tiszta sötétkékben, a DVTK tiszta pirosban játszik.

Huszonkét élvonalbeli összecsapásuk után a házigazda felcsútiak a sikeresebbek a párharcban: a mérleg ugyanis 9 Puskás Akadémia-diadal, 6 döntetlen, 7 diósgyőri győzelem. A gólok számát tekintve egálban vannak (27–27).

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!