Vége a meccsnek, döntetlennel megy haza a Ferencváros. 1–1

Támad az FTC a győztes gólért, egy szögletet mindenesetre kiharcoltak.

Bitri jó passzát Diarra lőte el 10 méterről, de éppen az előtte álló védő lábába.

90'

Öt perc a hosszabbítás.

90'

Elképesztő, mi maradt ki! Dibusz indított remekül, Varga helyzetből inkább középre adott, és az üresen érkező Zachariassen 6 méterről a tátongó kapu fölé lőtt.

88'

Jobb oldali FTC-szöglet után röviden fejelték ki a védők, Abu Fani külsővel, éles szögből nem sokkal lőtt mellé, az oldalhálóban akadt el a labda.

85'
CSERE

Ouro helyett Boldor.

85'
CSERE

Tóth helyett Anton jött a hazaiaknál.

81'

NINCS TIZENEGYES, NINCS KIÁLLÍTÁS! A videózás után a bíró visszavonta.

79'

Vagy mégsem? A bíró megnézi a pálya szélén.

79'

TIZENEGYEST KAPOTT AZ FTC! Zachariassen lépett ki, Traoré remek passzt adott neki, Bitri elsodorta a tizenhatoson belül, tizenegyes és piros lap a győrinek.

77'
Sárga lap

Nagyon beszorult a Győr, de olykor-olykor próbálkozik. Most éppen Diarra próbálkozott beadással, mérsékelt sikerrel. Előtte Kady megpróbálta visszahúzni, sárgát kapott érte.

74'
Sárga lap

Marku kapott sárga lapot buktatásért.

72'

Szöglethez jutott a jobb oldalról a Ferencváros. Kady adott középre, a labda a bevetődő Vargáról ment mellé.

67'
CSERE

Cserélt a Győr, Szahli helyett Bumba a pályán.

66'
GÓL

GÓÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A FERENCVÁROS! Traoré indult meg Abu Fani indításával középen, lefutotta a védőket, és 11 méterről a kapus mellett a kapu közepébe lőtt. 1–1

65'

Kockáztat a Ferencváros, hátha három védővel meg tudja oldani a helyzetet.

65'
CSERE

Cissé helyére Gruber érkezett.

64'

Kimaradt! Bitri hibázott a tizenhatosa előterében, Varga lecsapott a labdára, majd az ötös bal sarkáról külsővel ellőtte, de a hosszú sarok mellett ment el a labda.

64'

Végül visszajött az ápolás után, kiderül, hogy meddig marad.

62'

Cissé ült le a földre, és jelezte, hogy cserét kér.

59'
CSERE

Maiga helyett Zachariassen jött az FTC-be.

54'

A Ferencváros egyelőre nem tudta felvenni a fonalat, eléggé betalált az a találat a szünet előtt...

50'

Stefuljt senki sem vette komolyan, ő mendegélt előre, aztán felgyorsított, és 11 méterről, balról óriási lövést eresztett meg, a labda pedig milliméterekkel ment el a léc felett.

47'

Az FTC három, a Győr egy cserével jelentkezett a szünetben.

46'
Második félidő

Elkezdődött a második félidő.

46'
CSERE

Saldanha helyett Varga Barnabás.

46'
CSERE

Ben Romdan helyett Misidjan.

46'
CSERE

Rommens helyett Abu Fani.

46'

Cserélt a Győr, Krivokapic helyett Diarra a pályán.

46'
CSERE

Matija Krivokapic

45'
Szünet

Vége az első félidőnek, vezet a Győr. 1–0

45'
GÓL

GÓÓÓÓL! VEZET A GYŐR! Brusztolva hozta fel középen a labdát a Győr, Ouro kapta vissza, majd 23 méterről gyengén ellőtte, a labda viszont megpattant Cissé lábán, így becsapta Dibuszt, és a jobb alsóba hullott. A kapus még kicsit beleért, de védeni nem tudott. 1–0

42'

Tétmérkőzésen legutóbb 2022 áprilisában, a Mol Magyar Kupa elődöntőjében csaptak össze és az NB II-es győri gárda 4–1-re kikapott a fővárosi zöld-fehérektől. Azon a meccsen a mai Fradiból csak Dibusz Dénes és Kristoffer Zachariassen játszott, utóbbi jegyezte csapata második találatát.

40'

Traoré húzott jobbról befelé, a tizenhatoson belül járt már, amikor a jobb alsót célba vette, Gyurákovics bravúrral, elvetődve védett.

38'

Ben Romdan kényszerítőzött szépen Rommensszel, majd középre játszott, Szépe azonban mentett.

34'

Jobb oldalról jött a győri beadás, a bal oldalon egyedül maradt Stefulj, aki 14 méterről, kapásból az égbe lőtt.

33'

Gavrics két csel után lőtt a tizenhatos bal sarkáról, Dibusz azonban könnyen védett.

32'

A Rába partján mostanáig 2006 áprilisában ikszeltek utoljára, utána zsinórban négy ETO-győzelem következett, majd a legutóbbi 2 alkalom egygólos ferencvárosi sikert hozott: 2013 augusztusában 1–2, egy évre rá 0–1 volt az eredmény. A győrieknek legutóbb több mint 11 évvel ezelőtt, 2013. május 12-én, Völgyi Dániel tizenegyesből lőtt góljával sikerült megverniük az FTC-t (1–0). Akkor azzal a győzelemmel a 27. fordulóban bebiztosította bajnoki címét a Győr, amely 30 év után lett újra, és máig utoljára aranyérmes az NB I-ben.

31'

Nagyon beszorult a Győr, az imént Ben Romdan került helyzetbe, de inkább cselezett, lőni nem tudott.

29'

Traoré és Kady passzolgatott a jobb oldalon, majd Traoré középre játszott, csakhogy addigra már lesre futott.

25'

Ritkán van a labda a győrieknél, többnyire a ferencvárosiak passzolgatnak, de nem sok helyzettel.

23'

Az ETO pályaválasztása mellett teljesen kiegyenlített az NB I-es párharcuk: mindkét csapat 24-szer győzött, 18-szor ikszeltek. A gólkülönbség 105–102 a győriek javára.

23'

Kady távoli lövése megpattant, szöglet lett belőle.

22'

Egy legurított szabadrúgásnál nem figyeltek a védők, Saldahna az ötös bal sarka közeléből lőtt, Gyurákovics lábbal mentett.

18'

Letáborozott az ETO tizenhatosának előterében a Ferencváros, sokáig passzolgattak a vendégek, de helyzetbe nem kerültek.

14'

Ez a két csapat 134. élvonalbeli találkozója, az örökmérleg nyelve erősen az FTC felé billen: 36 győri sikert, 33 döntetlent és 64 fővárosi győzelmet jelez. A Ferencváros az előző négy bajnokin nem kapott ki az ETO-tól, 1 döntetlen mellett 3-szor nyert, legutóbb 2015 márciusában 3–0-ra a Groupama Arénában.

13'

Szahli tört be a ferencvárosi tizenhatoson belülre, mellette becsúszott Gartenmann, Szahli úgy gondolta, itt az idő az elesésre, de a védő nem ért hozzá, nem is lett tizenegyes.

9'

Makreckis indított a jobb oldalon Traorét, aki középre adott, mentettek a védők. De nem jutott messze a labda, Kady lecsapott rá, éles szögből lőtt, Gyurákovics oldalra ütötte a labdát.

3'

Kady szabadrúgása után Cissé fejelhetett, a labda 6 méterről fölévágódott.

3'

Ben Romdan hozta fel a labdát, a tizenhatoson belül balra játszott Ramírezhez, aki rosszul passzolt...

Meccs indítása

Elkezdődött a találkozó, a Győr fehér-zöldben, a Ferencváros tiszta feketében játszik.

A Tempó, Fradi! portál kimutatása szerint kereken 150 tétmérkőzést vívott eddig a két zöld-fehér gárda, beleértve az NB I-ben, a Magyar Kupában, a Ligakupában, valamint a Bajnokok Tornája keretében (1975-ben és 1976-ban) megrendezett találkozókat. Az örökmérleg jelentős ferencvárosi fölényt mutat: 43-szor nyertek a győriek, 36 döntetlen és 71 FTC-siker mellett.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!