Törökország: Megtört az Inönü átka

M. B.M. B.
2002.08.20. 21:02
Süperlig

2. forduló: Elazigspor–Trabzonspor 2–0 (Erhan 18., Mészáros 26.), Besiktas–Kocaelispor 2–1 (Yildirim 87., Ahmet Dursun 95., ill. Lazarov 64.), Genclerbirligi–Istanbulspor 4–1 (Mustafa 47., Ahmet 52., Cihan 57., Koc 65., ill. Bayar 4.), Malatyaspor–Gaziantepspor 1–1 (Ülüsoy 16., ill. Halit 56.), Samsunspor–Bursaspor 1–0 (Ertan 12.), Adanaspor–Diyarbakispor 2–1 (Necati 30., 79., ill. Da Silva 73.), Altay–Göztepe 4–2 (Oktay 16., Cagdas 20., Bülent A. 72., Sinan 80., ill. Rasit 81., Zafer 88.), Fenerbahce–Ankaragücü 1–0 (Washington 42.). Már közölt eredmény: Denizlispor–Galatasaray 1–3
Az élcsoport: 1. Genclerbirligi és Galatasaray 6-6 pont (mind 7–2), 3. Altay 4 (5–3), 4. Besiktas és Adanaspor 4-4 (mind 4–3), 6. Fenerbahce 4 (1–0)
Süperlig

A pénteken a Denizlispor otthonában könnyedén diadalmaskodó Galatasaray után a hét végén a másik két nagycsapat, a Besiktas és a Fenerbahce is sikerrel vette a 2. fordulót.
A "fekete sasok” az Inönü-stadionban fogadták a Kocaelisport, és ez számukra nem volt túl jó előjel: a gárda ezt megelőzően 168 napon keresztül képtelen volt bajnokit nyerni ebben az arénában. Ezúttal is csak hajszálon múlt a siker, az isztambuliak a 87. percben egyenlítettek, majd a 95. percben, Ahmet Dursun góljával csikarták ki a döntetlent. A találkozó végén a Kocaelispor edzője és a kispadon lévő játékosok azonnal berohantak a pályára, letámadták a játékvezetőt, egyrészt mert a hazaiak gólja lesről született, másrészt a bíró csak két perc hosszabbítást jelzett, majd ötöt tett rá a rendes játékidőre…
A Fenerbahce az Ankaragücüt fogadta, és Ortega bemutatójával nyert.