Százhalombatta FC- Diósgyőri VTK 3-2: Gyengélkedett a vendégvédelem

PALLAGI RÓBERTPALLAGI RÓBERT
2002.09.13. 21:15
Százhalombatta FC- Diósgyőri VTK 3-2GÓLSZERZÔ
Bár Rob Kornél (jobbra) vezetést szerzett a Diósgyôrnek, végül a Százhalombatta nyert
Rob a 14. percben nyolc méterről laposan a jobb sarokba gurított (0–1). Károlyi Róbert a 40. percben egy hosszan előrevágott labdával kiugrott, és a kiinduló Nagy mellett a jobb sarokba lőtt (1–1). Kovács Béla a 45. percben a Márkus lerántásáért megítélt büntetőből a kapu közepébe lőtt (11-esből, 2–1). Károlyi Gábor a 48. percben tizenkét méterről, félmagasan, biztosan lőtt a bal sarokba (3–1). Vámosi a 85. percben közelről az üres kapuba passzolt (3–2)
SÁRGA LAP
Kovács B. (buktatta Ulveczkit) a 64., Vitelki (megrúgta Csillagot) a 67. percben
SZÖGLETARÁNY: 2:3 (1:1)

Gyors vendéggóllal kezdődött a mérkőzés, a hazaiak azonban nem ijedtek meg a kapott találattól, bár a játék irányítását nem tudták átvenni. Volt viszont két komoly gólhelyzete a hazai csapatnak; előbb Károlyi Róbert fejesét követően ment mellé a labda, majd Károlyi Gábor gólhelyzetben a kapust találta el. Kiegyenlített játék folyt, növelhette volna előnyét a vendégcsapat, ám Vén Gábor ügyes emelése után a kapufán csattant a labda. A félidő hajrája fordulatot hozott, hiszen Károlyi Róbert és Márkus Tibor remek egyéni teljesítménye nyomán a vendéglátók fordulhattak vezetéssel.
A második játékrészt nagy lendülettel kezdte a Diósgyőr, de egy remek battai akció után tovább nőtt a házigazdák előnye. Ezt követően a diósgyőriek támadtak, de a százhalombattai védelem óriási lelkesedéssel rombolt, Tóth Iván pedig kiemelkedően védett. Bár szépített a Diósgyőr, de az egyenlítésre már nem maradt ereje.

Gálvölgyi István: – Sorsdöntő volt, hogy a kihagyott helyzetek után is fordítani tudtunk.
Pajkos János: – Védelmünk ezúttal is igen "gólerős” volt, így hiába támadtuk végig az utolsó harminc percet, elvesztettük a meccset.