Tovább nyomul a Tottenham

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2002.09.15. 21:20
A Manchester City emberhátránya ellenére pontot tudott menteni a Premiership hatodik fordulójának vasárnapi játéknapján, ám ugyanez nem sikerült a West Hamnek, amely kétszer is egyenlített a Tottenham ellen, de egy szerencsés gól a Hotspur győzelmét hozta.
Premier League
6. forduló, vasárnapi mérkôzések: Manchester City–Blackburn Rovers 2–2 (Anelka 80., Goater 90., ill. D. Thompson 26., An. Cole 54.), Tottenham Hotspur–West Ham United 3–2 (Davies 62., Sheringham 71.– 11-esbôl, Gardner 89., ill. Kanouté 66., T. Sinclair 77.). A Birmingham City–Aston Villa mérkôzést hétfôn játsszák.
Az élcsoport: 1. Arsenal 14 pont, 2. Tottenham Hotspur 13, 3. Leeds United 12 (10–4), 4. Liverpool 12 (13–8) és Chelsea 12 (13–8), …11. Manchester City 7, 12. Aston Villa 6 (3–3, 5), 13. Blackburn Rovers 6 (7–8), …20. West Ham United 1
Következik (szeptember 21–23.) a 7. forduló: Newcastle United–Sunderland, Arsenal–Bolton Wanderers, Liverpool–West Bromwich Albion, Manchester United–Tottenham Hotspur, Middlesbrough–Birmingham City, Southampton–Charlton Athletic, West Ham United–Manchester City; Aston Villa–Everton, Blackburn Rovers–Leeds United; Fulham–Chelsea

Division I
8. forduló, vasárnapi mérkôzés: Ipswich Town–Norwich City 1–1
Az élcsoport: 1. Portsmouth 22 pont, 2. Leicester City 19, 3. Norwich City 15, …14. Ipswich Town 9 (6 mérk.)

Division I
A White Hart Lane-en játszott meccs első 60 percében a nagy hajtás ellenére nem sok történt, a Tottenhamben először kezdő Robbie Keane ugyan többször is megforgatta a West Ham védelmét, de lövéseit követően, mint a többiek esetében, fölé szállt a labda. Az utolsó félórában azonban beindultak a csapatok, és a Tottenham vezető góljára kétszer is gyorsan válaszoltak a "kalapácsosok”. Másodszor emberhátrányban tették ezt, Ian Pearce-t ugyanis kiállították, miután tizenegyest érő mozdulatsorral felrúgta Keane-t. A 89. percben Anthony Gardner megpattanó lövésére azonban nem tudott válaszolni Glenn Roeder alakulata, amely továbbra is az utolsó. A Tottenham ugyanakkor a második helyre kapaszkodott fel az Arsenal mögé.
A Manchester City és a Blackburn Rovers is remek mérkőzést játszott, a 2–2 utóbbi számára nagyobb csalódás, hiszen a City az utolsó tíz percben dolgozta le kétgólos hátrányát. A Rovers David Thompson révén a 26. percben vezetéshez jutott, és hiába küzdöttek a manchesteriek, minden a Blackburn kénye-kedve szerint alakult. A City helyzete a második félidő derekára teljesen reménytelenné vált, Andy Cole idénybeli első gólja (kötényt adott egykori Manchester United-os csapattársának, Peter Schmeichelnek) és Danny Tiatto kiállítása szinte biztossá tette a vendégsikert. Azonban jött a kiváló formában játszó Nicolas Anelka, aki a 80. percben szépített, és jött a csereként beállt Shaun Goater, aki a kilencvenedikben egyenlített. A Blackburn azután, hogy szerdán 2–1-ről kikapott a Chelsea ellen, újabb kellemetlen élményen van túl, míg Kevin Keegan csapata az előző, Division I-es évadot is beleértve 2001 szeptembere óta sorozatban huszonegyedszer vonult le a pályáról pontszerzőként a Maine Roadon.

Tv: a Sport1 hétfőn 19.30-tól összefoglalót sugároz a fordulóról, 21 órától pedig élőben közvetíti a Birmingham City–Aston Villa mérkőzést.