Megtorpant az Independiente

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2002.09.23. 21:52
A három meccs után újra eredményes Andrés D’Alessandro szerezte a River második gólját az Independiente elleni rangadón
Kilencven perc erejéig River-fanatikusok lettek a Boca Juniors és a Rosario Central szurkolói. Az ok: a Boca és a Rosario is gyengén muzsikált a hét végén, amiért az éllovas Independiente a River elleni győzelmével nagyon ellépett volna tőlük a tabellán. A River azonban újjászületett, és három forduló után végre nyerni tudott, méghozzá idegenben! Ennek ellenére a Boca- és a Rosario-rajongók csak félig voltak boldogok. A Boca hazai pályán, a Bombonera-stadionban hét év után újra kikapott a Racing Clubtól, míg a Rosario hiába található jelenleg az Apertura 3. helyén, a César Luis Menotti-legénység újra kieső helyre csúszott vissza (a kiesőket az elmúlt három idény pontátlaga alapján állapítják meg).
Az Olé nevű argentin sportnapilap vasárnapi számában Waltner Róberttel harangozta be a Boca tartalékbajnoki mérkőzését. "A magyar csatár felgyógyult a bokasérüléséből, és többhetes kihagyás után újra kezdő lesz” – olvashatták az érdeklődők a tekintélyes újságban. Hétfőn azonban már semmi hízelgőt sem írhatott a lap… "Sajnos nem sikerült a visszatérésem, nagyon rosszul ment a játék” – panaszkodott Waltner, akinek a csapata 1–1-re végzett a Racinggal. Waltner azonban mégis sokkal jobban érezhette magát, mint a Boca nagycsapatának sztárjai, hiszen Carlos Tévezt és társait egyszerűen kifütyülték a Bombonerában. Okkal.

Apertura (Nyitány)
9. forduló: Rosario Central–Chacarita Juniors 0–0, Banfield–Newell’s Old Boys 2–0 (Moreno y Fabianesi 53., Gordillo 87. – 11-esbôl), Lanús–Gimnasia La Plata 0–0, Unión–Vélez Sársfield 0–1 (Valdemarín 60.), Boca Juniors–Racing Club 3–4 (Delgado 13., Tévez 44., Ibarra 79., ill. Bastía 58., Rodríguez 65. – öngól, Pavlovich 67., M. González 84.), San Lorenzo–Olimpo 2–2 (Saja 12. – 11-esbôl, Chatruc 87., ill. Bustamante 16., Di Alessio 62.), Estudiantes La Plata– Arsenal 1–2 (Farías 47., ill. Piersimone 74., 83.), Nueva Chicago–Colón 1–1 (Tilger 74., ill. Carignano 45.), Talleres–Huracán 5–0 (La Paglia 9., Quinteros 23., 28., C. González 44., Real 79.), Independiente– River Plate 1–2 (Pusineri 89., ill. L. González 47., D’Alessandro 87.)
Az élcsoport: 1. Independiente 20 pont, 2. River Plate 18., 3. Rosario Central 17 (20–8), 4. Boca Juniors 17 (16–8), 5. Vélez Sársfield 15 (11–5), 6. San Lorenzo 15 (13–11)
A "genovaiak” az első félidőben már 2–0-ra vezettek, ám a második 45 percben súlyos védelmi hibák miatt mégis kikaptak. A felépült Adrián Bastía vezetésével a félidő derekára átvette a vezetést a Racing, majd túltette magát Hugo Ibarra látványos góján, és hat perccel a lefújás előtt bevitte a negyedik találatot is. A meglepő vereség után az arany-kékek edzője, Oscar Tabárez azonnal felajánlotta a lemondását. "Ha a klubvezetés úgy kivánja, akkor kész vagyok elhagyni a Bocát!” – mondta Tabárez, akit a játékosai egyből megvédtek. "Tabárez nagyon jó munkát végez, és nem az ő, hanem a játékosok hibájából vesztett a csapat” – nyilatkozta őszintén Tévez.
Ami sikerült a Racingnak, az nem jött össze az Independientének, hiszen a "vörös ördögök” nem tudták megszakítani az 1998 óta tartó nyeretlenségi sorozatukat a River ellen. Pedig az első félidőben a Rojo volt a főszereplő: Serrizuela, Silvera és Fe-derico Domínguez folyamatosan alakította ki a gólhelyzeteket, ám Comizzo kapus bravúrt bravúrra halmozott. A második játékrészben pedig beindultak a riveres támadók! Igaz, ehhez az is kellett, hogy az Independiente védelme folyamatosan szunyókáljon. Előbb Luis González, majd Andrés D’Alessandro vette be a hazaiak hálóját, az Independiente szépítő gólja későn érkezett. "Csak magunkat okolhatjuk a vereségért. Azonban nagyon jókor jött ez a pofon, van időnk a javításra, és még lehetünk bajnokok” – reménykedett Américo Gallego mester.