Hazatért a Gardazzurra

Cs. B.Cs. B.
2002.10.09. 21:28
A trieszti Super Openre kilenc hajó kapott meghívást, hat Barcolana Maxi – ezeket az 55 és 80 láb között mozgó hajókat az Adria leggyorsabbjainak tartják –, valamint három Modern Libera. Ez utóbbiak között volt az immár magyar tulajdonban lévő Gardazzurra, amely azonban még utoljára olasz színekben versenyzett, s csupán három versenyzőnk – Litkey Árpád, Litkey Csaba és Ormendlaki Áron – kapott helyet a zömében talján legénységben.
Super Open, Trieszt
Végeredmény: 1. Shining (olasz), 2. Gardazzurra (olasz), 3. Principessa (osztrák), 4. Amer Sports One (olasz)

Csillaghajó Európa-bajnokság,
Genova

Az állás 3 futam alapján: 1. Mark Reynolds, Austin Sperry (amerikai), 2. Loof, Eström (svéd), 3. Holm, Leifelt (dán), …37. Forintos Róbert, Horváth István (magyar), …49. Tenke Tibor, Bendicsek József (magyar)

Újabb halasztás

AUCKLAND. A kedvezôtlen idôjárási körülmények miatt valamennyi szerdai párharcot egy nappal késôbbre halasztottak a rendezôk a Louis Vuitton-kupán. Az Amerika Kupa selejtezôje egyébként már két napja csak takarék módban „üzemel”, hiszen hétfôn kettô, míg kedden mindössze egy futam zajlott az elôirányzott négy-négy helyett.

Genova

A győzelmet végül egy Maxi, az olasz kézben lévő Shining szerezte meg, ám a Gardazzurra is nagyszerűen szerepelt, hiszen idén először sikerült legyőznie nagy riválisát, a osztrák Principessát. A verseny érdekessége volt még, hogy rajthoz állt – és végül negyedikként ért célba – a Volvo Ocean Race csapat Földkerülő vitorlásversenyen remekül szereplő Amer Sports One is, amelyet a nagy megmérettetés után "testvérével”, az ugyancsak a VOR-on induló Amer Sports Two-val (ez volt a lánycsapat) együtt megvásároltak az olaszok. A viadalt követően egyébként a Gardazzurra hazaindult, így csütörtökön immár végleg birtokba vehetik honi tulajdonosai.