SKÓCIA - Nehéz Celtic-továbbjutás

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2002.11.07. 21:59
Skót Ligakupa

Negyeddöntôk (a gyôztesek továbbjutottak): St. Johnstone–Livingston 0–1 (Dadi 60.), Aberdeen–Motherwell 3–1 (Mike 23., Deleumeaux 24., Michie 42., ill. Adams 41.), Celtic–Partick Thistle 1–1 (Lambert 42., ill. Burns 50.) – 11-esekkel 5–4. A Dunfermline–Rangers mérkôzés lapzártánk után fejezôdött be.

Három mérkőzést rendeztek hétközben a Ligakupában, s mindegyikből az esélyesebb fél lépett tovább. Ám míg az Aberdeen biztosan verte a ligautolsó Motherwellt, és a Livingston sem izzadt meg a másodosztályú St. Johnstone ellen, a Celtic csak idegtépő tizenegyespárbajban kerekedett a Partick Thistle gárdája fölé.
Kirívóan kevés, a szezon során a legcsekélyebb számú nézősereg jelent meg a "katolikusok” összecsapásán szerda este. Ez, tegyük hozzá gyorsan, a Celtic Parkban ma kis híján 27 ezer embert jelent. A leghangosabb csoportosulás viszont a Partick Thistle (az élvonal tizedik helyezettje) maroknyi tábora volt, amely örömmel látta, hogy a hazaiaknak a hét végén 7–0-ra győztes csapatából heten is hiányoznak, beleértve Chris Suttont és Henrik Larssont.
A Celtic persze így is nekiesett ellenfelének, helyzeteit azonban egy kivétellel sorra elbohóckodta. A második félidő elején pedig a Partick egyenlített, sőt a hajrában majdnem a győzelmet is megszerezte. Eseménytelen hosszabbítás után büntetők következtek: a zöld-fehérek négyszer, míg a vendégjátékosok ötször hibáztak az összesen 18 elvégzett 11-es során.
"Nagyon nehézzé tettük magunknak. Aki nem rúg gólokat, nem nyer meccseket, a szétlövés meg tisztán sorshúzás. Most jól jöttünk ki belőle, és meg is érdemeltük, de sokkal előbb el kellett volna döntetünk a mérkőzést. Szerencsére Robert bemutatott néhány óriási védést” – mondta megkönnyebbülten a lefújás után Martin O'Neill, akinek így van esélye rá, hogy 2001 után másodszor is megcsinálja csapatával a skót Grand Slamet (bajnokság, FA-kupa, Ligakupa).