Angyal Zoltán tudja a legjobban, hogy az év szövetségi kapitányaként elnyert díj nem kizárólag Angyal Zoltán teljesítményének szól, és e vélekedés rögzítésének korántsem elsődleges oka, hogy a mondaton belül kétszer is méltán említett úr a három legszerényebb magyar edző közé sorolható. "Azon túl, hogy remek, egy kicsit mindig sajátságos érzés is szövetségi kapitányként a díjazottak között lenni – vallotta meg Angyal Zoltán, a magyar kajak-kenu sport szakmai főnöke. – Nap nap után az edzők végzik el a gyakorlati munka java részét, s nem feltétlenül a kapitányon múlik, hogy a világversenyeken miként alakulnak az eredmények. Igaz, valamelyest rajta, azaz rajtam is, ám a lényeg az: a rám szavazók az egész válogatott munkáját elismerik. Az elsőség tehát valójában csak közvetve az enyém, a siker teljességgel közös.” Arra a felvetésre, miszerint több kollégája presztízskérdést csinál a győzelemből, Angyal mosolyogva felelt: "Noha az én lelkemet is megsuhintja, ha elismernek, jómagam ezt az egészet egy jó kis év végi játéknak tartom. Magától értetődő, hogy nem lehet különböző sportágakat objektívan öszszehasonlítani. Kajak-kenuban extrémen pazar esetben akár huszonhét aranyat is nyerhetünk egyetlen világversenyen, míg egyes sportágakban mondjuk kettőt. Az ötvenszázalékos diadal itt tizenhárom-tizennégy érem, ott egy… Mivel a matematika nem segíthet a döntéshozatalban, a szavazás szubjektív marad, részben személyes szimpátia, részben az elmúlt évi eredmények mérlegre tétele alapján dől el. Sőt, amondó vagyok, a voksolásnál egy kevéssé még az elmúlt évtizedek sikerei s a jövőbe vetett remények is szerepet játszanak.”
A szavazás eredménye
1. Angyal Zoltán (kajak-kenu) 853 (108, 13, 8) 2. Hammerl László (sportlövészet) 202 (0, 30, 13) 3. Kállai Gábor (sakk) 172 (7, 11, 17) 4. Vereckei István (torna) 139 5. Kulcsár Antal (öttusa) 123 6. Rátgéber László (kosárlabda) 105
Végezetül az Angyal Zoltánnal együtt főszerepet vállaló edzők felsorolása következhetne, de férfiasan bevalljuk, a lista oly hosszú, hogy elképzelhető, véletlenül még maga a kapitány is kihagyna valakit: "Persze szűkíthetném a kört, s elmondhatnám a világbajnokságon eredményesen szerepelt kajakosokat és kenusokat felkészítő trénerek nevét – esett gondolkodóba Angyal –, ám ez esetben sokakkal igazságtalanul bánnék. A sikereinkben azoknak az edzőknek a munkája is benne van, akik olyan sportolókkal dolgoznak, akik a hazai válogatókon versenyre kényszerítik a legjobbakat, és mindeközben az embereik ki sem jutnak a legnagyobb regattákra. A női és férfikajak, valamint a kenuszakág produktuma tehát nem rajtam s nem kizárólag három szakági mester odaadó munkáján múlik, hanem számos nevelőedzőn. Helyettük most én jöttem el a díjátadásra…”