Olimpiai arany- és ezüstérmes kajakosunk, Horváth Gábor másfél éven belül harmadszor tette tönkre elsőszámú munkaeszközét, a kezét. Ahhoz képest, hogy korábban autójával szaladt egy traktor alá, majd motorral bukott, a három kézsérülés banális baleset is lehetne.
Horváth Gábor okkal fogja a fejét: a Honvéd-Westel olimpiai bajnoka másfél éven belül harmadszor szenvedett kézsérülést
Horváth Gábor okkal fogja a fejét: a Honvéd-Westel olimpiai bajnoka másfél éven belül harmadszor szenvedett kézsérülést
Tavaly télen a kiegészítő sportként űzött jégkorongozás közben tört el kézközépcsontja, majd a válogatók után a kukatároló üvegajtaja szabdalta szét az alkarját. A húsvét hétfőn történt esetről tehet a legkevésbé, ám talán ez érte a legrosszabbkor. "Az út mellett támaszkodtam a nyitott kocsiajtónál, s egy másik autó közelített. Édesanyám ezért becsapta a sarkig nyitott ajtót, a kezem viszont ott maradt – mondta Horváth Gábor. – Szegény nem tehet az esetről, ám nincs mit szépíteni: a bal kezemen két helyen törött el a kisujjam. Szerdán ambuláns műtéten két dróttal erősítették meg a csontot, gipszsínt kaptam, amelyet a jövő hét közepén egy rugalmasabb, műanyag sínre cserélnek. A felépülésem legkevesebb négy hetet vesz igénybe.” Horváth elmondta, hogy az első retorzióval máris szembesült: Csipes Ferenc, a Honvéd-Westel szakosztály-igazgatója titkárnőjével hívatta fel, aki közölte, fizetését a felére csökkentik. "Pontosan tizennyolc éve vagyok a klub igazolt versenyzője, s ennél komolyabb segítőkészségre, megértésre számítottam. A legjobban persze nem az anyagi veszteség, hanem az elszalasztott lehetőség fáj. Ilyen sorozat után a jövőben nehéz lesz elérnem, hogy feltétel nélkül megbízzanak bennem a társak” – ismerte el Horváth.
Az MKKSZ pozitív pénzügyi eredményre törekszik
BUDAPEST. Csütörtökön, a Magyar Kajak-kenu-szövetség évi rendes közgyûlésén Schmidt Gábor fôtitkár elôterjesztésébôl kiderült, a föderáció pozitív pénzügyi eredménnyel zárta a 2002-es évet. A tavalyi beszámoló mellett a küldöttek elfogadták a 2003-as költségvetést, ám feltételül szabták, hogy a jelenlegi többletnél is nagyobb tartalék felhalmozását várják az olimpiai évre. Az MKKSZ – a Gyermek Ifjúsági- és Sportminisztérium támogatásának függvényében – az idén is 112 millió forintot kíván elosztani tagszervezetei, az egyesületek között. Sportágfejlesztési program keretében az új edzôket kinevelô mesterek munkáját és az újonnan belépô trénereket is javadalmazzák. A közgyûlés megválasztotta a három régió által az elnökségbe delegált vezetôket: Budapestet Deák Gábor és Mikolás Tibor, a Duna-régiót Sziklenka László és Babella László, a Tisza-régiót pedig Farkas Zoltán és Nagy György képviseli. A tanácskozáson elbúcsúztatták a 30 éves kajak edzôi pályafutás után nyugdíjba vonuló Marczinkó Györgynét, akit legnevesebb tanítványa, Vereckei Ákos olimpiai bajnok köszöntött.
A rébusz megfejtése: kiváló kajakosunk a jövő héten először versenyezhetett volna Kammerer Zoltánnal K–2 500 méteren a mecheleni Világkupán, s alkalmasint bizonyíthatta volna, hogy az olimpiai győzelemben partner Storcz Botondnál is jobb hátsó ember. Egyhamar esélye sem lesz hasonlóra, s mindeközben a négyes összeállítása is mind nehezebbé válik. E hajóban szintúgy csak Kammerer helye biztos: Storcz ugyanis ez ideig elzárkózott a kvartettbéli szerepvállalástól, Vereckei Ákos pedig hezitál. Kammerer most Veréb Krisztiánnal áll rajthoz Belgiumban ötszáz és ezer méteren. "Kemény feladat vár rám: három reménybeli párospartnerem is lenne, de fogalmam sincs, kivel indulok majd a vébén. Storcz ősztől máshol edz, ellenben eddig sikeresek voltunk, Horváth egy időre kidőlt a sorból, de még visszatérhet, Veréb pedig itt van, s Mechelenben meglátjuk, miként lapátolunk együtt...” Az érintett – egyelőre alkalmi – társ, Veréb a következőket mondta: "Számomra ez nagy lehetőség, de ahhoz, hogy tényleg számoljanak ezzel a párossal, már most, az év első regattáján jól kell teljesítenünk.” Kéztördelve várjuk a fejleményeket, bár lehet, hogy most nem ez a legtalálóbb kifejezés…