Noha a Világliga elődöntőjében a CsehországBrazília mérkőzésen bíráskodó Hóbor Béla úgy gondolta, hogy vasárnap már nem kap szerepet, nem lett igaza. Török kollégájával az olaszcseh bronzmeccsre szólt a küldetése, amelyen ezúttal az általában megszokottól eltérően nem két csalódott együttes nézett szembe egymással, hanem csak egy.
A csehek ugyanis minden képzeletet felülmúlóan jutottak be a négy közé, így ők eleve óriási presztízsnyereséggel zárhatták a Világligát, az olaszoktól viszont mindenki mindenkoron döntős szereplést vár, de maguk a játékosok és vezetők sem lehetnek ezzel másképpen. Pavel Rerabek tanítványai aztán csak az első felvonásban tudták megleckéztetni a csapatkeresés időszakát élő azzurrikat, Jakub Novotny és Lebl klasszisával nem futotta többre. A másik oldalon Gian Paolo Montali első alkalommal játszatta kezdőként Cernicet, aki megtisztelve érezvén magát, 16 ponttal a mezőny legszorgosabb tagja lett.A bronzmérkőzés könnyed bevezetőnek bizonyult a fináléhoz képest, amelynek során 123 percig nyűtte egymást Brazília és Szerbia-Montenegró. Déli szomszédainkat kellőképpen sarkallta első Világliga-aranyérmük megszerzésének lehetősége, így aztán öt szett kellett, hogy a valamivel esélyesebbnek tartott brazilok harmadszor diadalmaskodjanak a sorozatban. Az első játszmát még simán nyerték a dél-amerikaiak, de a második szettben a Vladimir Grbics helyén Boskannal kezdő szerbek nyitásban és támadásban is agresszívebbekké váltak, és mert Nikola Grbics zsenihez méltóan irányított, fordított az olimpiai bajnok. Bernardo Rezende drasztikus változást tartott szükségesnek, így a negyedik felvonásban három helyen módosult a brazil kezdő hatos: Andrét, Giovanét és André Hellert Giba, Henrique és Anderson váltotta. Ha minimális különbséggel is, de egyenlített a világbajnoki címvédő, az ötödik etap pedig háborús körülményeket teremtett a 11 ezer nézővel megtelt csarnokban. A normális esetben a győztes 15. pontjánál záruló játszma 25-nél sem fejeződött be, és amikor 29:28-nál a szerbek tűntek befutónak, a 28 pontjával messze legeredményesebb Miljkovics hibázott, Giba viszont nem, így a dél-amerikaiak 2001 után újra elsők lettek a Világligában. Érdekes, hogy Veszelin Vukovics csak Boskant cserélte be (ő aztán végig is játszotta a találkozót a másodig szett kezdetétől), míg kollégája mindenkit bevetett a siker érdekében. A hosszabb brazil kispad tehát kifizetődött Madridban.14. férfi Világliga (a pénzdíj: 15 millió dollár)
Nyolcas döntő, Madrid
A 3. helyért: Olaszország–Csehország 3:1 (–22, 22, 22, 19). Legjobb pontszerzők: Cernic 16, Mastrangelo 14, Fei 12, ill. J. Novotny 14, Lebl 14. Döntő: Brazília–Szerbia-Montenegró 3:2 (16, –21, –19, 23, 29). Lp: Nalbert 14, Giovane 12, Anderson 12, ill. Miljkovics 28, Vujevics 16, Gerics 11