Triatlon: Szabó és Pocsai a bajnok

FEKETE LÁSZLÓFEKETE LÁSZLÓ
2003.08.09. 21:57
Napfényes nyári idő, remek szervezés és hangulat, kitűnő mezőny: vagyis minden adva volt Fadd-Domboriban az izgalmas versenyekhez a sprinttávú bajnoki futamokon.
Az erősebb nem mezőnyében ott volt a címvédő Kuttor Csaba, a ranglistavezető Pocsai Balázs, illetve Hóbor Péter is. Az úszás után a csepeli Molnár Ádám kapaszkodott először a partra, ám az élmezőny senkit sem engedett megszökni. A 20 kilométeres kerékpárosetap végén három kaposvári, Kiss Gyula, Rendes Csaba és Kuttor érkezett a depóba. A döntés a futásra maradt, amelynek fordítójánál már Pocsai szaporázta az élen, nyomában Török Dániellel. A befutóig nem is változott a legjobbak sorrendje, így Po-csai élete első felnőtt ob-aranyát gyűjthette be. "Rendkívül sűrű volt az idei versenyprogram, ezért engem is kellemes meglepetésként ért, hogy sikerült győznöm – mondta a célban a boldog győztes. – Erős és nagyon kiegyensúlyozott volt a mezőny, ám úgy gondoltam, Kuttor Csaba és Hóbor Péter a sprinttávon megfogható. Sokáig együtt haladt az eleje, a futásfordító után éreztem először, hogy odaérhetek a dobogóra. Jó erőben voltam, így egy ritmusváltással le tudtam rázni a riválisokat, s a hajrára is maradtak tartalékaim.”A hölgyeknél Walkó Andrea címvédését elsősorban az ifjúsági ranglistavezető Gyenesei Judit Leila, valamint Szabó Zita veszélyeztette. Az első tusát – akárcsak egy évvel ezelőtt – Gyenesei nyerte meg, s bár a kaposvári versenyző a kerékpáros-szakaszon még megkísérelt egy akciót, tizenhárman szinte együtt tették le a bringát, s kezdték meg a futást. Az esélyesek között számon tartott Szabó Zita az utolsó 2.5 kilométerre fordulva már vezetett, s végül magabiztosan utasította maga mögé a mezőnyt. "Az úszás tempója, különösen a utolsó kétszáz méter egy kicsit erős volt, ám kerékpáron a fordítóig sikerült felmennem az élbolyra. A futásnál az élre álltam, s miután jó erőben voltam, sikerült végig megtartanom a helyemet” – értékelt a célban Szabó Zita.19. Cornexi SporTolna fesztivál, Fadd-Dombori
Sprinttávú országos bajnokság (a táv: 0.75 km úszás, 20 km kerékpározás, 5 km futás). Férfiak. Bajnok: Pocsai Balázs (Kistarcsai ÚTK, e: Verrasztó Gabriella) 55:47
, 2. Török Dániel (TVK-Mali Tiszaújváros) 55:55, 3. Kuttor Csaba (Buda-Cash Team Kaposvár) 56:23, 4. Hóbor P. (Proform TK) 56:27, 5. Bajai P. (Mogyi SE Baja) 56:30, 6. Kis Gy. (Buda-Cash Team) 56:38. Nők. B: Szabó Zita (Oxigén Debrecen) 1:02:36, 2. Walkó Andrea (Batta Triatlon) 1:03:12, 3. Galambosné Pozsgai Klára (Mol-Plast Győr) 1:03:39, 4. Gergelics D. (Anonym SE Bonyhád) 1:03:52, 5. Koch R. (Mogyi SE Baja) 1:04:13, 6. Gyenesei J. (Építők AC Kaposvár) 1:04:24