Nôi ifjúsági világbajnokság, Lengyelország
Negyeddöntô: Egyesült Államok–Oroszország 3:2 (20, 16, –19, –20, 16), Olaszország–Horvátország 3:2 (–19, 26, –23, 19, 13), Brazília–Thaiföld 3:1 (20, –21, 21, 26), Kína–Lengyelország 3:0 (19, 20, 10)
Nôi ifjúsági világbajnokság, Lengyelország
Negyeddöntô: Egyesült Államok–Oroszország 3:2 (20, 16, –19, –20, 16), Olaszország–Horvátország 3:2 (–19, 26, –23, 19, 13), Brazília–Thaiföld 3:1 (20, –21, 21, 26), Kína–Lengyelország 3:0 (19, 20, 10)
Persze felelősségrevonásról szó sincs, hiszen a földkerekség legjobb tizenhat csapat közé bejutni egyfajta magyar csoda, de ahogy Jókay Zoltán vezetőedzőtől halljuk, lehetett volna tetszetősebb is a bizonyítvány. A szakvezető még a vb-re utazás előtt azon morfondírozott, hogy a hathetes, igenis fejlődést hozó felkészülés vajon mire lesz elegendő Lengyelországban.
"A végeredményt tekintve nem léptünk előre, aminek az az egyértelmű oka, hogy az áprilisi Európa-bajnokságon is tapasztalt görcsösséget ezúttal sem tudták levetkőzni a lányok – magyarázta Jókay Zoltán. – Így aztán nem is tudták megmutatni valós tudásukat. Mégis megállja a helyét az a megállapítás, hogy előreléptek, amit reményeim szerint klubjaikba viszszatérve is bizonyítanak.”
A tréner legnagyobb gondja (mások is ezen törik a fejüket), hogy miképpen is lehetne felszabadítani a játékosokat. Noha ebben a korosztályban nem könnyű megoldani, sok-sok tétmérkőzésen kellene edződniük, annak ellenére is, hogy egy pszichológust könynyebb találni. Mindenesetre érdekes, hogy az amúgy vagánynak ismert játékosok éppen a pályán nem tesznek tanúbizonyságot erről a nem elhanyagolandó tulajdonságról.
"Hogy minél keményebb tétmeccseket játsszunk, kértem a szövetséget, hogy a szokásokkal ellentétben ne az NB I-ben, hanem az Extraligában szerepelhessen a válogatott – folytatta Jókay. – Meg is kaptam a beleegyezést, de még nem alakult ki, milyen formában valósítható meg az ötlet. Mindenesetre akkor lenne ennek is értelme, ha az extraligás csapatok a legerősebb összeállításban állnának ki ellenünk, vagyis komolyan vennék a találkozókat.”
De visszatérve a világbajnokságra, a szakvezető kiemelte azokat a hiányosságokat, amelyek miatt nem tudott mély nyomot hagyni a wloclaweki (meglepően népes) közönségben a magyar csapat.
"Főként nyitásban és szervafogadásban rengeteg felesleges hibát követtünk el, ingyen adtunk pontokat az ellenfeleknek. Játékosságban is le voltunk maradva,
vagyis egy adott szituációban ritkán választhattunk több megoldás közül. Továbbra is hiányzik egy valódi vezéregyéniség, nélküle viszont a csapat több tagjának kell egyszerre jól játszania a siker érdekében. A vébén látottak alapján például senkit sem tudok kiemelni, a három meccsünk mindegyikén egy-egy játékos akadt, aki egy picivel jobb formát mutatott a többieknél.”
Az együttes jövőre már a juniorok között szerepel, az évkönyvekben pedig feltüntetik, hogy a magyar ifjúsági válogatott 2003-ban egy Európa-bajnoki hetedik és egy világbajnoki 13. helyet szerzett. Azért nem olyan rossz…