Már kiheverték a BL-sokkot

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2003.10.05. 21:22
Két mérkőzés maradt vasárnapra a 8. fordulóból, az elsőn, ha nehezen is, de hatodik győzelmét ünnepelhette a Chelsea, míg a másodikon a Bolton Wanderers és az Aston Villa játszott egymással roppant élvezetes döntetlent.
Hernan Crespo (középen) a 88. percben szerezte a harmadik helyre ugró Chelsea gyôztes gólját
Az Abramovics-érában már-már verhetetlennek tűnő Chelsea ugyebár a múlt hét közepén akkora pofont kapott otthon a Besiktastól (0–2), hogy a sztárok valamennyien csillagokat láttak. Nos, Claudio Ranieri nem volt szégyenlős, amikor összeállította a kezdő tizenegyet a következő mérkőzésre, heten azonnal kikerültek a csapatból. A legroszszabbul a BL-meccs után sokat kritizált Juan Sebastian Verón járt, ő még a cserepadra sem ülhetett le. Eleinte úgy látszott, senki sem fog hiányozni, Damien Duff már az első percben óriási helyzetbe hozta Jesper Grönkjaert, de a dán kihagyta a lehetőséget. Az ír támadó nem lankadt, bő negyedórával később újabb pazar labdát adott Eidur Gudjohnsennek, aki már nem hibázott.
John Terry még a szünet előtt fejelt egy kapufát, de több gólt már nem tudtak begyömöszölni a londoniak, s ahogy az lenni szokott, fordulás után meg is bűnhődtek érte. Húsz másodperc elteltével Gaizka Mendieta kiugratta Németh Szilárdot, s a szlovákiai légiós higgadtan egyenlített. Később a felpörgő Boro majdnem vezetéshez jutott, Doriva, majd Malcolm Christie révén, az utolsó szó mégis a csereként beálló Hernan Crespóé volt: az argentin csatár Duff beadását bólintotta a hálóba.
Nagyszerű összecsapást vívott Birminghamben a helyi Villa és a Bolton Wanderers. Az első játékrész nagyjából kiegyenlített volt, az egyik oldalon Juan Pablo Angel, odaát meg Jay-Jay Okocha riogatta a rivális kapusát. A második félidőben még gyorsabb lett a tempó, és a vendégek profitáltak belőle: Kevin Davies csúsztatott meg egy felívelt labdát, Kevin Nolan zavartalanul befordulhatott a tizenhatosra, aztán a kapu bal oldalába lőtt.
Értelemszerűen megindult a hazai attak, amely tizenhárom perc múlva gólt eredményezett. Tetszetős adogatás végén Lee Hendrie lekészítette a labdát Angelnek, aki nagyon okos mozdulattal, jobb belsővel a felső sarokba emelt. Ô lehetett volna a mérkőzés hőse, miután Iván Campo ellen kissé nagyvonalúan büntetőt ítélt a bíró, de a kolumbiai futballista nem is túl rossz lövését Jussi Jaaskelainen, a Bolton finn hálóőre remek vetődéssel kiütötte. Hihetetlen jelenetek sorjáztak a hátralévő időben, volt néhány tűzijáték itt is, ott is, Jardel is beállt a Boltonba, de az eredmény nem változott.
A Leeds United egyik szóvivője bejelentette, a találgatásokkal ellentétben Peter Reid vezetőedző nem szándékozik lemondani. Reid korábban azt sérelmezte, ahogyan a várható sorsát a sajtó tárgyalja, de szerdán leült beszélni John McKenzie-vel, és a klubelnök biztosította őt, hogy nem akar a helyére mást keresni. Szombaton ismét lábra kaptak a távozásáról szóló híresztelések, mert bár a United 2–1-re megverte a Blackburnt, a szakember nem jelent meg a meccs utáni sajtótájékoztatón. Ez annál is meglepőbb volt, mivel a találkozó folyamán az Elland Road közönsége látványosan kiállt a csapat és edzője mellett. Most megszólalt Reid másodedzője, Kevin Blackwell is, aki megerősítette, hogy főnöke "küzdő típus, esze ágában sincs meghátrálni”.

Premier League
8. forduló.
Vasárnapi mérkőzések: Middlesbrough–Chelsea 1–2 (Németh 46., ill. Gudjohnsen 17., Crespo 88.), Aston Villa–Bolton Wanderers 1–1 (Angel 59., ill. Nolan 46.)
Még nem közölt eredmény: Derby County–West Ham United 0–1
Az élcsoport: 1. West Bromwich 25 pont, 2. Sheffield United 23 (20–11), 3. West Ham 23 (14–6), 4. Sunderland 22, 5. Wigan 22, 6. Norwich 21