Új-Zélandon most kezdődik a nyár, de a magyar versenyzők véleménye szerint az évszakhoz képest meglehetősen hideg van a távoli szigetországban.
Kuttor Csaba természetesen a világbajnokságon is bizonyítani akarja, az elitben a helye (fotó: Meggyesi Bálint)
Kuttor Csaba természetesen a világbajnokságon is bizonyítani akarja, az elitben a helye (fotó: Meggyesi Bálint)
A rendezők bíznak abban, hogy még ezen a héten változik a helyzet az Új-Zéland déli részén található kisvárosban… "Hosszú és fárasztó utazást követően érkeztünk meg Queenstownba, s nyugodtan mondhatom, a sportágunk eddigi világbajnokságai is gyönyörű helyeken zajlottak, de ez a helyszín a természeti környezet tekintetében minden eddigit felülmúl. Nem véletlen, hogy ezt a várost a kalandra vágyók fővárosaként tartják számon szerte a világon, és évente másfél millió turista látogat ide” – vélekedett Czencz Péter, a magyar csapat vezetője, akitől megtudtuk azt is, hogy a triatlon-vb rendezőihez 1800 nevezés érkezett, de közülük egyelőre még főleg az európaiak tartózkodnak a helyszínen. A vb úszópályája árulkodik az új-zélandi kora nyárról, a víz hőfoka alig 13 Celsius-fok, ami lehetővé teszi majd a hidegtől védő neoprén ruha használatát. A kerékpárospálya az athéni előolimpia után és az előzetes várakozáshoz képest nem túl nehéz, a golfpályán kijelölt futópályán viszont az állandó szintkülönbség-változás alaposan megnehezítheti majd a versenyzők dolgát. A mieink valamennyien egészségesek, többségük a 12 órás időeltolódás miatt csak könnyített, fokozatosan növekvő terhelésű edzéseket tart. Kivételt képez a világranglistán legelőkelőbb – és olimpiai indulást érő – helyen jegyzett Kuttor Csaba, aki már a megérkezést követő naptól kezdve csúcsterheléshez közeli edzéseket végez. A legelszántabbak egy nyílt sprinttávú versenyen is részt vehettek, a viadalt az olimpiai bajnok kanadai Simon Whitfield nyerte, Hóbor Péter a 6. helyen végzett, Pocsai Balázs és Fecskovics Attila a 11., illetve a 12. helyen kocogott be a célba. A hivatalos versenyek kedden az aquathlon-világbajnoksággal kezdődnek, amelyen csak Kuttor Csaba és Gyenesei Judit vesz részt. Előbbi már komoly múlttal rendelkezik a futásból, úszásból, majd újra futásból álló sportágban, három éve az ötödik, 2001-ben a hetedik, tavaly pedig a 8. helyen ért célba az aquaathlon-vb-n.
Újabb magyar az olimpián
A 2004-es athéni olimpia triatlonszámának versenyigazgatója, Márkus Gergely mellett, egy újabb magyar sportdiplomata is részt vesz a játékokon. Varga Béla a kerékpárosszakág vezetôjeként fog bíráskodni a jövô augusztusi eseményen, akárcsak a legutóbbi athéni tesztversenyen. A 23 fôs nemzetközi bírói csapatban 12 nemzet képviselôit találjuk meg, a legtöbben a kanadaiak lesznek, szám szerint öten, ôket a spanyolok követik négy, majd a franciák három fôvel. A két-két ausztrál és luxemburgi bíró mellett egy-egy fô érkezik Mexikóból, az Egyesült Államokból, Dániából, Japánból, Magyarországról, Svájcból és Nagy-Britanniából.
A magyar vb-keret. Felnőttek: Kuttor Csaba (Buda-Cash Team Kaposvár), Ágoston Szabolcs (Békéscsabai AC), Hóbor Péter (Proform TK Pécs), Molnár Erika (UTE), Walkó Andrea (Batta TK Százhalombatta), Edöcsény Nóra (Proform TK Pécs). U23: Bajai Péter (Mogyi SE Baja), Bíró Zsolt (Debreceni Sportcentrum), Pocsai Balázs (Kistarcsai ÚTK), Török Dániel (TVK-Mali TK Tiszaújváros). Juniorok: Benőcs Zoltán (TVK-Mali TK Tiszaújváros), Fecskovics Attila (Kistarcsai ÚTK), Vanek Ákos (Budaörsi TK), Gyenesei Judit (Kaposvári Építők AC), Koch Renáta (Mogyi SE Baja), Poros Tímea (Mogyi SE Baja)