Kapaszkodik a Southampton

GALAMBOS PÉTERGALAMBOS PÉTER
2003.12.07. 22:26
A két vasárnapi mérkőzés közül papíron az EvertonManchester City volt a rangosabb, de a két egykori nagyság által produkált kilencven perc akkor is rangon aluli lett volna, ha mondjuk a harmadosztályban kerül rá sor.
A Southampton gyôztes góljának pillanata: Brett Ormerod lába lövésre lendül
Annál élvezetesebb volt a két, szürkébbnek elkönyvelt csapat által vívott Southampton–Charlton Athletic találkozó. A hazaiak (akik a kezdő sípszóig az egész mezőnyben a legkevesebb gólt szerezték) tüstént nekiestek az "arctalan”, mindazonáltal az idényben kiválóan szereplő vendégeknek, és Michael Svensson a 6. percben, Rory Delap lövésébe belepiszkálva megszerezte a vezetést. A Charlton hamarosan felvette a ritmust, de a félidő vége megint a "szenteké” volt, James Beattie előbb kihagyott egy ziccert, majd közvetlenül a pihenő előtt gólpasszt adott Brett Ormerodnak.
A második játékrész Scott Parker szépítő góljával indult, s ez a momentum úgy fellelkesítette a Charltont, hogy Graham Stuart telibe találta a kapufát, később pedig ismét jött Parker, és 25 méterről pazar gólt csavart a felső sarokba. Antti Niemi, a Southampton kapusa a végén óriási védésekkel tartotta az egy pontot, de Ormerod nem elégedett meg ennyivel, slusszpoénként a hajrában másodszor is beköszönt. A Southampton-játékosok négy nyeretlen összecsapás után örülhettek újra, de nemcsak a három pontnak, hanem mindjárt annak is, hogy a középmezőny sűrűségének köszönhetően a nyolcadik helyre léptek előre.
Az idényt nagyszerűen kezdő Manchester City már sokadik harmatgyenge produkciójával rukkolt ki, ezúttal a Goodison Parkban, pedig az Everton sem mutat sokat manapság. Ahogy most sem: Thomas Gravesen kései kapufáján kívül nincs is mit megemlíteni, leszámítva azt, hogy Wayne Rooney a jövő évi Eb előtt akár ki is kerülhet a válogatottból, ha továbbra is ily gyengén muzsikál. És még valami: David Seaman, a City kapusa a második félidőben sérülés miatt cserét kért.

Tv: a Sport1 ma 19.30-tól sugározza a bajnoki forduló összefoglalóját.

Premier League
15. forduló, vasárnapi mérkőzések: Southampton–Charlton Athletic 3–2 (Svensson 6., Ormerod 45., 86., ill. Parker 46., 65.), Everton–Manchester City 0–0