Elképesztően nagy bravúr!

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2003.12.17. 22:43
Hatalmas bravúrt ért el a Vegyész RC-Kazincbarcika az Élcsapatok Kupájának nyolcaddöntőjében! Itthoni 3:1-es győzelmével jó eséllyel utazott a hollandiai visszavágóra, amelyen két megnyert szett már a magyarok továbbjutását jelentette.
Visszavágó

Piet Zoomers Apeldoorn (holland)–Vegyész RC-Kazincbarcika 3:2

(13, 20, –28, –21, 13)
Apeldoorn 1000 néző. V: Azevedo, Sovral (portugálok)
APELDOORN: M. van de Goor 13, RAUWERDING14, W. Koositra 12, Smuc 3 J. Koositra 12, MAAN 21. Cs: Lambourne (liberó), Horstink 6, Olsthoorn 2, B. van de Goor 3. Edző: Jeroen Bijl
KAZINCBARCIKA: SCHILDKRAUT 3, Szalai 5, SZEKERES 12, Tomanóczy 6, JÁNOSI 19, Szafronov 1. Cs: Bencsik (liberó), Toronyai, Tóth G. 5, Csala 1, Kárpáti, MOROZOV 15. Edző: Daniel Oravec

Az első játékrészben a tulipánosok kemény nyitásaival nem tudtak mit kezdeni a borsodiak, a rossz nyitásfogadások miatt pedig a támadások sem úgy sikerültek, ahogy kellett volna. A második szett is hasonlóképpen alakult. Így a döntés a maratoni hosszúságú harmadik felvonásra maradt. Daniel Oravec edző kicserélte szinte az egész csapatot, és ez bevált. Miután pedig a negyedik játékrészt is megnyerték Jánosiék, már biztos volt, hogy elbúcsúztatják a címvédőt. Mindenképpen ki kell emelni annak a körülbelül harminctagú barcikai szurkolótábornak a szerepét a továbbjutásban, amely végig biztatta együttesét.

Mestermérleg
Daniel Oravec: – A harmadik szett döntő volt, az egész csapatot ki kellett cserélnem, és ez bevált. Gratulálok a csapatomnak a jó játékhoz, és köszönöm a szurkolóinknak a biztatást.

Extraliga, férfiak

Dági SE–Kométa-Kaposvár 0:3
(–15, –13, –16)
Dág, 200 néző. V: Ujházi, Mocsnik
DÁG: Torda 3, Oszuska II Z. 1, SZAUTER 8, Zirigh 1, Oszuska I Z. 6, Haltrich 4. Cs: Koch N. (liberó). Edző: Bognár Ellák
KAPOSVÁR: Gubik 6, CSÍKOS 13, Gelencsér 4, Pampuch 9, Milosevics 8, PÁSZTOR 9. Cs: GEIGER (liberó), Bánhegyi 5, Kovács 1, Mészáros. Edző: Marko Jazvic
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:8, 10:16, 14:24. 2. játszma: 5:8, 8:8, 8.10, 13:16, 13:24. 3. játszma: 0:4, 4:8, 9:16, 13:23

Az év utolsó bajnoki mérkőzésén igazolta a papírformát a Kométa: a listavezetőnek mindössze 46 percre volt szüksége ahhoz, hogy besöpörje a három játszmát. A lelkes dágiak csak a második szett első részében voltak partiban a kaposváriakkal, akik ezúttal is szinte végig nagyszerűen nyitottak. A Jazvic-legénység nem vette félvállról az összecsapást, így tizenkét találkozó után is veretlen az Extraligában.

Bognár Ellák:
– Meghajlunk az ellenfél nagyobb tudása előtt, a Kométa sokkal jobban játszott a mi csapatunknál, gratulálok a győzelméhez.
Marko Jazvic: – Remek hangulatú mérkőzésen végig kellően összpontosítottunk, így biztosan nyertünk.