Roba nyerte a bajnokok csatáját

M. B.M. B.
2004.04.12. 21:51
A húsvéthétfői naganói nemzetközi maratoni olimpiai bajnokok valóságos nosztalgiaversenye volt.
A mezőnyben három egykori ötkarikás bajnok is rajthoz állt: az orosz Valentyina Jegorova még 12 évvel ezelőtt Barcelonában diadalmaskodott, őt követte négy évvel később a trónon az etióp Fatuma Roba – no és ne feledkezzünk meg a férfiak atlantai győzteséről, Josiah Thogwane-ről sem, akit szintén a színvonal emelése végett szerződtettek a rendezők. Nos, az erősebb nem nem túl acélos mezőnyében az egykori bajnok már nem tudott maradandót alkotni, mert bár a dobogós helyezéshez 2:17:33 óra is elég lett volna, Thogwane-nak ezúttal ez sem jött össze. Az etióp Moges Taye 2:13:09 órával győzött. A nőknél viszont Roba remekelt: féltávtól magabiztosan vezetett, kétség sem fért győzelméhez. Valentyina Jegorova, aki 30 kilométert követően még csak az ötödik volt, erős utolsó 12 kilométerének köszönhette második helyet.Nemzetközi maratoni
Nagano. Férfiak: 1. Moges Taye (etióp) 2:13:09, 2. Dobrynski (lengyel) 2:14:26, 3. Vatanabe (japán) 2:17:33
Nők: 1. Fatuma Roba (etióp) 2:28:05, 2. V. Jegorova (orosz) 2:31:47, 3. Berkut (ukrán) 2:32:49