A délelőtti pálma Tambakoszé
A délelőtt legmagasabb pontszámát a görög tornász-csapat, sőt a házigazdák olimpiai válogatottjának legnagyobb aranyérem-várományosa, a sydneyi olimpiai ezüstérmese, Csollány Szilveszter mögött gyűrűn a második helyet megszerző Dimosztenisz Tambakosz kapta, aki 9,85 ponttal zárt.
A délelőtti pálma Tambakoszé
A délelőtt legmagasabb pontszámát a görög tornász-csapat, sőt a házigazdák olimpiai válogatottjának legnagyobb aranyérem-várományosa, a sydneyi olimpiai ezüstérmese, Csollány Szilveszter mögött gyűrűn a második helyet megszerző Dimosztenisz Tambakosz kapta, aki 9,85 ponttal zárt.
A nyolcas döntőbe kerüléséhez maradt ugyan némi esélye, ám ehhez kisebbfajta csodára lenne szükség, hiszen a délutáni selejtezőkben olyan ország tornászai lépnek pódiumra, mint sportági nagyhatalomnak számító kínaiak, amerikaiak vagy például az oroszok.
Gál kezdésnek talajon 9,587 ponttal kezdett, előtte végzett a kanadai Kyle Shewfelt (9.737), a bolgár Jordan Jovcsev (9.7) és a francia Dimitri Karbanenko (9.612) is.
Ugrásban a magyar tornász 9.55 pontos teljesítményt kapott produkciójára, amelynek köszönhetően egyelőre a hatodik helyen áll.
Gál edzője, a korábbi szövetségi kapitány, Vereckei István szerint bár versenyzője vétett kisebb hibákat, azért Gál gyakorlatát a többiekéhez képest igencsak alulpontozták. Mindkét szeren. Talajon két kisebb ellépésről beszélt Gálnál, miközben az a román vetélytárs, aki kilépett a szőnyegről, a magyarénál magasabb pontszámmal végzett. Gál ugrásra kapott pontszámot pedig kifejezetten alacsonynak tartja.
Gál egykori edzője szerint rizikózni kellett- Robi gyakorlatának volt jó oldala, de nem hallgatom el a kritikai részeket sem - mondja megkeresésünkre
Zsákai Csaba, Gál egykori ferencvárosi klubedzője. - A dupla szuplét, amely elemmel zárta a gyakorlatát talajon, korábban még nem csinálta meg nagyversenyen. A közelmúltban Romániában egy tesztversenyen már megpróbálkozott vele, akadtak gondjai rendesen.
- Miért kellett akkor ezt bevállalnia?
- Mert a dupla csavarja az "csak" egy C nehézségi fokú elem, a dupla szuplé pedig D-fokú. Nemzetközi mezőnyben, ha keresni akar valamit, akkor ezt be kellett vállalnia, rizikóznia kellett. Robi eredményességét és a magyar tornasport jelenét, valamint jövőt tekintve egy biztos, 15. helyre elég gyakorlatot fölösleges lett volna bemutatnia. Nagyon kell egy döntős hely a magyar tornának! Bár Robi már nem edz nálunk, a klubban, azért gyakran találkozunk és sokat beszélgettünk erről az egészről. Robi gyakorlatának első fele gyönyörű volt, az első bizonytalanságot az emelésnél láttam nála. Ott nem tartott ki talán az előírt két másodperces időtartamig. A végén pedig a nagy ellépése minimum 0.2-es levonást jelent. Jovcsev ugyanezzel a szupléval fejezte be a gyakorlatát és tökéletesen beleállt. A talaj-döntőt a pillanatnyi negyedik helyétől függetlenül igazán neccesnek érzem Robi szempontjából még így is, hiszen ezen a szeren nagyon sok a kiváló tornász és sokan még csak most jönnek utána. Kínaiak, oroszok, amerikaiak, most pedig bejött elé a francia, kanadai és bolgár rivális is. Ugrásban az új gyakorlata végül nem jött össze, így a régit mutatta be. Azonban ha azt veszem, hogy azok közül, akik legutóbb az Eb-n megelőzték őt, most sokan nincsenek kint az olimpián, akkor még némi reményünk van a döntőre.
- Mióta gyakorolta Gál az új elemet? Nem futott ki az időből?
- Ez egy nehéz kérdés, hiszen Robi már tizenhat évesen tökéletes csavart ugrott. Azért kell innen indítanom a választ, mert a kettő között nagy az összefüggés esetében, ami néha éppen hátrányt is jelenthet. Ugyanis mindent megcsavart, már nyújtón az óriáskereket is meg akarta csavarni. Ez egy olyan komoly hiba volt nála, hogy majdnem ráment a tornája. Mert az hihetetlen nagy hiba, ha valaki önkéntelenül is elindítja a csavart mozgássort minden eleménél. Ezt nagyon nehéz kiküszöbölni, szinte a nulláról, az elejéről kell felépíteni az elemeket. Nem tudom pontosan, mióta készülnek, mióta állnak át erre az új elemre, de az roppant időigényes. Még egyszer mondom: sok választásuk nem lébén rizikózni kellett.