Manapság a sok-sok nullára végződő összegért szerződtetett játékosokat szokták ezzel a kérdéssel zavarni: "Nem nyomasztja, hogy ekkora summa kötődik a költözéséhez?"
Természetesen a válasz általában az, hogy: "Nem" - mindegy, hogy őszintén, vagy csupán pókerarccal mondja-e az illető. Az viszont a legritkább esetben szokás korunk világában, hogy egy alapvetően csekély lehetőségű társaság megtáltosodjon, miután megszabadítják addigi ikonjától. Liverpoolban egyelőre mégis ez történik. Nem egetverő feladvány, hogy a minap élete első BL-meccsén triplázó Wayne Rooney történetünk egyik központi alakja. Az Evertonban nevelkedő Elefántbébi (avagy Shrek, Bikácska - kinek melyik becenév tetszik) ugyanis több mint húszmillió fontot ért a Manchester Unitednek, ami azért még a néhány esztendővel ezelőtti hatalmas átigazolási pénzekhez mérten sem kevés. Miután Rooney távozott, az angol szakértők azon nyomban tuti kiesőnek tippelték az Evertont, közölve: a kékeket még a csoda sem mentheti meg a pokol bugyraitól. Erre föl David Moyes emberei hét forduló után a harmadik helyen posztolnak, négy pont előnnyel az MU előtt - közelebb vannak az Arsenalhoz, mint a Charltonhoz…
Cahill (jobbra) a támadásokban sokat tett azért, hogy az Everton szurkolói elfelejtsék Wayne Rooneyt
"Ôszintén szólva örülök, hogy vége van már a Rooney-sztorinak. Persze, jobb lenne, ha maradt volna, de most mit csináljunk? A United az United. Személy szerint semmi bajom sincs vele, még az átigazolása napján is beszélgettünk, és az ajtó továbbra is nyitva áll előtte" - mondta Moyes némi keserűséggel. A 18 éves zseniért kapott fonthegyeknek pedig igencsak hasznát veszik a Mersey partján, merthogy az egyesület nem kevés ideje jelentős adósságot görget maga előtt. Jóllehet, folyamatosan járnak a klubházban potenciális befektetők, eddig semmi konkrét sem történt, főleg nem adásvétel, habár az angol bulvárírók virtuálisan már ezerszer "eladták" a klubot - s most is napirenden van egy eshetőség. A hírek szerint az elnök, Bill Kenwright egy Christopher Samuelson Fortress Sport Fund nevű céggel tárgyal, ennek eredményeképpen Moyes sohasem látott támogatást kap majd a januári igazolásokhoz. Az más kérdés, hogy az egyik lapban 13, a másikban meg 30 millió fontról beszélt az elnök… "Ha minden jól megy, a menedzser janurában és 2005 nyarán is bőségesen költhet majd új emberekre. Samuelson tagja lesz a vezetőségnek, a cége a részvényesek közé lép, én pedig maradok elnök. A pénz nagyságát nem fogom megmondani, David tudja, én is tudom, legyen ennyi elég" - mondta meglehetősen ködösen Kenwright. A XXI. századi, néha vadnyugatias állapotok közepette a legfontosabb a biztos anyagi háttér, úgyhogy ebből a szempontból lassan megnyugodhatnak a "stolverkosok" szimpatizánsai. Mondjuk, akkor sem kell kétségbe esni, ha szakmai kérdéseket firtatunk. A zöld gyepen maszszív hátsó alakzat az eredmények alapja: az első tag, a volt válogatott Nigel Martyn majdnem olyan jól teljesít a bajnokságban, mint a másik exleedsi, Paul Robinson. Előtte a Hibbert, Weir, Stubbs, Pistone négyes takarít. Ez az elsőrangú egység az eddigi hétből négy derbit dolgozott végig kapott gól nélkül, köztük két manchesteri és egy portsmouthi látogatással. Elöl Marcus Bent és Tim Cahill rohamoz - utóbbi 1.5 millió fontba került a nyáron, ami azért jelzi, hogy Rooney klasszisától igencsak távol álló, de azért használható emberekről van szó. A jelenleg jó formában lévő Everton a hét végén a Tottenhammel találkozik, korántsem rossz esélyekkel. Egyébként a tavalyi kínszenvedésekhez mérten szinte már csak jobb jöhetett. "Az előző évadban összesen nyertünk kilenc meccset, az idén már most ötnél tartunk. Persze ettől nem kell elájulni, de azért mutatja, hogy jó irányban haladunk" - zárta a mester, David Moyes.
Házon belül sült el az ágyú
Ismét nem jött ki a lépés az Arsenalnak az európai porondon (a Rosenborg ellen 1-1), ami nem először fordult elő az "ágyúsokkal", mint ahogyan az sem, hogy röpke harcművészeti bemutató kerekedett a találkozó értékeléséből - legalábbis erről számolt be egy norvég újság. A VG Nett szerint a csapat buszán Lauren és Vieira akadt össze haragosan. Azóta az incidenst az edző, Arséne Wenger "jelentéktelen esetnek" minősítette, a kapitány, Patrick Vieira pedig egyszerűen letagadta. Ezután már csak az a kérdés, hogy a trondheimi rendőrség emberei mégis mit csináltak a buszon?