Újabb Porto-vereség

G. P.G. P.
2004.12.04. 21:07
Meglepetésre kikapott a Chelsea elleni sorsdöntő Bajnokok Ligája-összecsapásra készülő Porto a bajnokságban. (Így a hetekkel ezelőtt jóval hátrébb kullogó Boavista vasárnap átveheti a vezetést a tabellán, ehhez csupán idegenben le kell győznie a Moreirense együttesét.)
Paulo Sérgio kapus hiba nélkül ôrizte a Beira Mar hálóját Portóban
A címvédő a Beira Martól szenvedett hazai pályán 1-0-s vereséget - a meccs egyetlen gólját a brazil Beto szerezte szabadrúgásból, az első félidő vége felé. A középpályást a térfélcsere után, második sárga lapjának felmutatásakor kiállította a bíró, de a Porto ezzel az előnnyel sem tudott élni.
Victor Fernández vezetőedző az eltiltott Jorge Costa és a dél-afrikai csatár, Benni McCarthy nélkül volt kénytelen pályára küldeni csapatát, amely rengeteg lehetőséget puskázott el az egyenlítésre. A Dragao-stadion 25 ezres közönsége mégis talált okot az ünneplésre, a szünetben ugyanis megérkezett Jorge Nuno Pinto da Costa, és elfoglalta az őt megillető helyet a páholyban. A szurkolók által istenített klubelnök, mint tegnapi számunkban beszámoltunk róla, nemrégiben felkeltette a rendőrség érdeklődését: hatalommal való visszaéléssel gyanúsítják.
Pinto da Costát éppen péntek este, a mérkőzés előtt kezdték kihallgatni, aztán három óra múltán elengedték, de azzal a kikötéssel, hogy időről időre rendelkezésére áll a hatóságoknak, s ennek érdekében nem is hagyja el Porto környékét. A következő jelenése kedden lesz.

SuperLiga
A 13. forduló nyitó mérkőzésén: Porto-Beira Mar 0-1 (Beto 38.). A többi mérkőzést részben lapzártánk után fejezték be, részben vasárnap és hétfőn játsszák.
Az élcsoport: 1. Porto 25 pont, 2. Boavista 23 (12 mérk.), 3. Benfica 22 (19-11, 12), 4. Braga 22 (17-11, 12)