Hat gól az évad mérkőzésén

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2005.01.27. 21:05
A portugál sajtó egyöntetű véleménye szerint az évad - vagy akár az elmúlt évek - legjobb mérkőzését vívta szerda este a Benfica és a Sporting.
Simao Sabrosa szerezte a Benfica harmadik gólját a Sporting ellen
Az örök riválisok a Portugál Kupa nyolcaddöntőjében találkoztak egymással a piros-fehéreknek otthont adó Új Katedrális-stadionban, és mivel ebben a kiírásban egy mérkőzés dönt a továbbjutás sorsáról, mindkét fél nyílt sisakkal támadott. A Benfica korai góljára két percen belül kettővel válaszolt a Sporting, de nem volt sok idejük az örömködésre a vendégeknek, az első hazai találatot jegyző Geovanni ugyanis hamar egalizált.
A folytatásban is hasonlóan pörgős volt a ritmus, csak a helyzetek maradtak ki. Nem úgy a 90 percet követő hosszabbításban, amely során előbb a Sporting Paíto révén monumentális góllal majdnem eldöntötte a továbbjutását, ám az egykoron a zöld-fehéreknél nevelkedő Simao Sabrosa ismét egyenlített. A tizenegyespárbajt pedig a hazaiak bírták jobban idegekkel.
Nincs már versenyben a Dragóner Attilát foglalkoztató Guimaraes, amely elvérzett a Setúbal otthonában. A védő ugyan végigjátszotta a 90 percet, de ő sem tudta megakadályozni, hogy a hazaiak háromszor is betaláljanak, miközben csapattársai közül csak Moreno volt eredményes.

PORTUGÁL KUPA
Nyolcaddöntő: Nacional-Boavista 3-4 (Adriano 86., Nuno Viveros 109., Emerson 119., ill. José Manuel 38., Cafu 106., Diogo Valente 115., Lucas 116.) - hoszszabbítás után, Hospital (III. oszt.)-Braga 0-1 (Wender 46.), Setúbal-Guimaraes 3-1 (Jorginho 11., 82., Bruno Moraes 59., ill. Moreno 40.), Amadora (II.)-Penafiel 1-0 (Quim Berto 92. - 11-esből), Académica-Marítimo 1-2 (Rafael Gaúcho 77., ill. Bibiskov 38., Pena 80.), Pinhalnovense (III.)-Belenenses 1-2 (Rui Ferreira 93. - öngól, ill. Amaral 26., Rolando 72.), Benfica-Sporting 3-3 (Geovanni 3., 22., Simao Sabrosa 117., ill. Hugo Viana 14., Liedson 16., Paíto 110.) - 11-esekkel 7-6

A győztesek továbbjutottak, a Beira Mar erőnyerő volt.