Jöhet az Európa-bajnokság!

G. R.G. R.
2005.04.04. 22:34
A magyar mérleg egészen parádés: férfiválogatottunk négy Világkupa-viadalon vett részt, ezeken összesen 17 érmet szerzett, a nemzetek versenyét Budapesten, Rómában és Bukarestben is Magyarország nyerte, Varsóban pedig éppen csak az oroszok mögé csúszott. Ha a mieink a májusi rotterdami Európa-bajnokságon is folytatni tudnák a sorozatukat, akkor a kontinensviadalon kétszer is eljátszanák a Himnuszt&
Kovács Antal a római Világkupa-versenyen nyert, Bukarestben pedig bronzérmet szerzett

3. Kovács Antal (100 kg)
A statisztikákat böngészve az is bizakodásra ad okot, hogy a magyar férfiak csupán egyetlen súlycsoportban, a 90 kilogrammban nem tudtak érmet szerezni, igaz, a junior-vb-ezüstérmes Rajcsányi Gergő sokáig sérüléssel küszködött. A paksiak újdonsült versenyzője a hét végi bukaresti versenyen sem volt még százszázalékos állapotban, ám az idei utolsó egyéni Világkupa-viadalt már nem akarta kihagyni, végül egy győzelemmel és két vereséggel zárta a versenyt.

A román fővárosban Neu Gábor (66 kg, Honvéd-Kipszer) és Nagysolymosi Sándor (81, Kecskeméti JC) is a dobogó legfelső fokára állhatott, Bor Barnát (+100, Paksi Atomerőmű SE) a fináléban az orosz Mihalin tartóztatta fel, míg Kovács Antal (100, Paksi Atomerőmű SE) a kanadai Ciupe elleni megingását kijavítva ipponnal nyerte a bronzmeccset - a magyar dzsúdó egyetlen olimpiai bajnoka ezzel Ungvári Miklós, Braun Ákos, Hadfi Dániel és Bor Barna után szintén bekerült súlycsoportjában a világranglista első tíz helyezettje közé.