Veronica Campbell még mindig javulni akar

M. B.M. B.
2005.04.21. 00:39
Máris megállapíthatjuk, hogy Veronica Campbell szinte ott folytatja, ahol az elmúlt idényben abbahagyta. Mint ismert, a jamaicaiak 200 méteren és a 4x400-as váltóval olimpiai bajnokságot nyerő futója az elmúlt szezon záró eseményén 10.91 másodpercet futva győzött a monte-carlói világdöntőn. Nos, az elmúlt hét végén a Mount Saint Antonio College versenyén - igaz, a megengedettnél erősebb hátszélben - 10.98-cal nyerte meg a 100-at.
"Rendkívül boldog vagyok! Igaz, hogy jó szelünk volt, de én nagyon döcögősen indultam, így a táv első felében csak a többiek hátát figyelhettem. Ha ezt is figyelembe vesszük, elmondható, több mint biztató volt a futásom. Főként, hogy még sohasem kerültem tizenegy másodperc alá egyetlen szezonnyitó versenyen sem" - lelkendezett a még mindig csak 22 esztendős szupertehetség, aki a tavalyi 200-as tündöklése helyett az idén inkább 100-on szeretne ragyogni. Igaz, januárban fitneszteszt gyanánt elindult 400-on is - 52.24 volt az eredménye -, és egykori középiskolás edzője megkérdezte, nem akarja-e komolyan megpróbálni a szabadtéren egykörös számot, ő mosolyogva közölte, szó sem lehet róla.Főként, hogy a hagyományosan gyenge rajtja miatt hátrányban lévő Campbell a fedett pályás évad legjobb eredményét (7.09) produkálta 60 méteren. Az előrelépés okát az erősebb edzésekben látja. "A nagyobb terhelés könnyen sérüléshez vezethetne. Több odafigyeléssel viszont megelőzhető a baj, és akkor nagyon szép eredményeket érhetek el" - véli az olimpiai bajnok futó, aki nem titkolja, világbajnoki címet szeretne nyerni az idén.