A Real megoldotta a feladatát

I. SZ.I. SZ.
2005.05.07. 23:08
Könnyed győzelmet aratott a Real Madrid a Racing Santander felett, és három pontra megközelítette a Barcelonát, amely ma a Valencia otthonában lép pályára. A királyi gárda az első félidőben Michael Owen góljával kezdte, Ronaldo tizenegyesével, illetve a második félidőben duplázó Raúl találataival folytatta, majd Ronnie újabb góljával fejezte be kötelező feladatát.
Owen kezdte meg a gólgyártást a Racing Santander ellen
A Barca keretében ismét szerepel a brazil Edmílson, aki súlyos térdsérülése miatt október óta nem léphetett pályára. "Felkészültem, a mester elárulta, hogy a kispadon kezdek, és ha kell, beállít a csapatba" - mondta a 28 éves, világbajnok középpályás. A Barca másik két, súlyos sérüléssel bajlódó játékosa, Gabri és Henrik Larsson szintén közel áll a teljes felépüléshez.

Pamplonában a bentmaradás esélyének javításáért lépett pályára a Mallorca, amely jó úton járt rövid távú célja elérése felé. Az első félidő hajrájában Ricardo Sanzol kapus rosszul kiszámolt kifutása után a szemfüles Javier Farinos 45 méterről emelt a kapuba, és a vendégek a 83. percig meg is tartották méregdrága előnyüket. Ám ekkor Szavo Milosevics fejjel betalált, és pontot mentett. A Mallorca egy pontra megközelíthette volna az Albacete ellen készülő Levantét, amely így győzelmével hatpontos előnyt szerezhet.

Az európai porondra vágyók mérkőzésén a Bilbao nehéz kezdet után könnyedén verte meg a Zaragozát, és ezzel legyőzöttje elé ugrott.

PRIMERA DIVISIÓN
35. forduló: Real Madrid-Racing Santander 5-0 (Owen 29., Ronaldo 36. - 11-esből, 90., Raúl 54., 72.), Athletic Bilbao-Zaragoza 2-0 (Urzáiz 54., Lacruz 84.), Osasuna-Mallorca 1-1 (Milosevics 83., ill. Farinos 34.). A Betis-Sevilla derbi lapzártánk után ért véget, a többi találkozót ma játsszák.
Az élcsoport: 1. Barcelona 78 pont (34 mérk.), 2. Real Madrid 76, 3. Sevilla 58 (34)