Borka János második duplája

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2005.07.17. 22:59
Látványos versenyt láthatott a több ezer szurkoló, aki a vasárnapját a kiskunlacházi motokrosszpályán töltötte, ahol a két ceremóniamester Borka János Németh Kornél volt. A két motoros közül egyértelműen Németh Kornél szereplését előzte meg nagyobb várakozás, hiszen vb-futamgyőztesünk majdnem egy év után versenyzett ismét itthon - Suzukival pedig először láthatta a hazai közönség.
A legtöbben arra voltak kíváncsiak, mennyit fejlődött vb-menőnk a motokrossz királykategóriájának (MX1) mezőnyében. Németh pedig még a legnagyobb kritikusait is meggyőzte: már az edzésen több mint hat másodpercet vert az egykori Európa-bajnok riválisára, a szlovák Erik Rihóra, a versenyen pedig még nagyobb fölényt mutatott. Az első futamban a yamahás Horváth László kapta el a legjobban a rajtot, de néhány ugrató után már Németh diktálta az iramot. Már az első kör végén az élen állt, a végére pedig 57 másodpercet (!) vert a második helyezettre. Sokan hitték, ezt nem lehet felülmúlni, de Németh ezt is megtoldotta "egy lépéssel". A második futamban 1:27.262 perccel előzte meg a mögötte érkezőt. Németh kettős győzelmének köszönhetően a Suzuki először nyert az idén Magyarországon.A 125 köbcentisek viadalán Borka János parádézott. Az edzésen csak Németh Kornél volt gyosabb nála, ami azt jelenti, hogy nemcsak a 125-ös, hanem a 250-es riválisokat is megelőzte az időmérőn. A két versenyfutamon sem férhetett kétség a sikeréhez - ő is fölényes győzelmeket aratott. Motokrossz ob-futam és nemzetközi Kawasaki-kupa, 5. forduló, Kiskunlacháza
125 kcm. 1 futam:
1. Borka János (Kawasaki MMSE, Kawasaki), 2. Hujber (Center MSC, Honda), 3. Soóky (Integrál MK, KTM). 2. futam: 1. Borka János, 2. Déczi (Yamaha Fehér Team, Yamaha), 3. Hujber. 250 kcm. 1. futam: 1. Németh Kornél (Reál MME, Suzuki), 2. Czuni (Kiskunlacházi KMC, KTM), 3. Grillmayer (Kawasaki MMSE, Kawasaki). 2. futam: 1. Németh Kornél, 2. Czuni, 3. Grillmayer