Biztató edzéseredmények

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2005.08.13. 21:38
Bitter Sándor és Rosivall Ágoston a felkészülési nehézségek miatt nem a legjobb hangulatban érkezett meg az endurance vb 4. futamára, az oscherslebeni 24 órásra, ráadásul a német viadal edzésein viharos időjárás miatt egyáltalán nem volt könnyű a motorozás, Bitter be is lázasodott.
Bitter Sándor rendkívül nehéz versenyre számít vasárnap

Azonban mindketten úrrá lettek a gondokon: folyamatosan gyorsultak - Bitter a két időmérőn 1.2, Rosivall 2 másodpercet javított -, és a vártnál sokkal jobb edzéseredményeket értek el csapatukkal, Bitter az osztrák Suzuki Austria színeiben a 11., Rosivall a német Innodrom Racingben a 18. helyet szerezte meg. A helyezések biztatóak, mind a ketten reménykednek a pontszerzésben, bár pontosan tudják, nem lesz könnyű.

"Nehéz verseny lesz, mert a pálya az egyik pillanatban száraz volt, a másikban pedig már le is szakadt az ég. Éjszaka a hideg lesz a legnagyobb ellenfél, hiszen az éjszakai edzéseken mindössze hét fok volt. A csapaton belül én vagyok a harmadik ember, vagyis elsősorban az éjszakai órákban kell bizonyítanom" - mondta Bitter. A tréningeken gyorsabb köridőkre volt képes, mint tavaly, amikor az előkelő 12. helyen végzett a versenyen.

Oscherslebeni 24 órás, az endurance-vb 4. futama
Rajtsorrend: 1. Philippe, Lagrive, Kitagava (francia, francia, japán, Suzuki) 1:29.960, …11. Bitter Sándor, Klein, Marjan (magyar, osztrák, szlovén, Suzuki) 1:32.917, …18. Rosivall Ágoston, Schmassmann, Albrecht (magyar, svájci, német, Suzuki) 1:34.164

Remekelnek a magyarok
Magyar éremeső várható a szupermoto Európa-bajnokság negyedik, Bolgár Nagydíján, amelyet vasárnap rendeznek meg Plevenben. A szombati edzéseken mind a három kategóriában remekeltek honfitársaink: a 250-ben az összetett éllovasa, a yamahás Kökényesi György a tréning legjobbja lett, a 450-ben a hondás Molnár Tamás a harmadik leggyorsabb volt, míg a quadosoknál Bucsi Attila szintén maga mögé utasította a mezőnyt.