Romokban a St. Louis

I. SZ.I. SZ.
2005.11.06. 01:05
Szörnyű szériában van a St. Louis Blues, amely 1989 óta nem volt olyan mélyen, mint jelenleg. Sorozatban hetedik meccsét vesztette el, öt találkozó óta képtelen öt gól alatt tartani aktuális ellenfelét. Az Edmonton elleni 72-es kudarc során pedig minden eddiginél reménytelenebbül játszott, és 13 találkozón szerzett hét pontjával utolsó a ligában.
Ryan Smyth (jobbra) két góllal vette ki a részét a Blues legyôzésébôl

"Megérdemelten vagyunk sereghajtók, mert mind a huszonkilenc vetélytársunk sokkal jobb nálunk. Önerőből kell kilábalnunk ebből a gödörből, meg kell találnunk a ritmusunkat" – mondta Eric Brewer, a Blues hátvédje, aki éppen az Oilerstől igazolt St. Louisba a holt szezonban. Vele ellentétes utat járt be Chris Pronger. A veterán hokis kilenc idényt töltött a Bluesban, mielőtt Edmontonba költözött, és most testközelből láthatta, mi lett a nem is olyan régen még kiváló csapatból.

Az első harmad végén nem is volt reménytelen a hazai csapat helyzete, Jarrett Stoll és Alekszej Szemjonov góljára ugyanis tudott válaszolni Bryce Salvador.

Utána azonban nem volt megállás, Stoll második gólja és Ryan Smyth büntetője után végleg összezuhant a vendéglátó. "A korai gólok mindig megnyugtatnak, és mivel ellenfelünk nincs jó formában, ez döntőnek bizonyult, mint ahogy az is, hogy kapusunk, Jussi Markkanen magabiztos volt" – értékelt Craig McTavish, az Oilers méltán büszke edzője.

Az Edmonton sorozatban ötödször nyert, és a második mérkőzés után is veretlen a hét találkozóból álló túrája során. Egy napja Detroitban indult útnak, a Red Wings otthonában hosszabbítás után diadalmaskodott. A következő állomás keddre virradóra Dallas lesz.

NHL, alapszakasz, 30. játéknap
St. Louis Blues–Edmonton Oilers 2–7 (1–2, 0–2, 1–3). Gólszerzők: Salvador (14.), Stempniak (59.), ill. Stoll (2., 22. – a második ee.), Szemjonov (9.), Smyth (34. – büntető, 49. – ee.), Pisani (42.), Rita (60.). Kapusok: Lalime 11/15, a 40. perctől Divis 10/13, ill. Markkanen 34/36.

Anaheim Mighty Ducks–San Jose Sharks 0–1 (0–0, 0–0, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után. Gólszerző: Goc (61. – emberelőny). Kapusok: Giguere 31 védés/32 lövés, ill. Schaefer 21/21

Buffalo Sabres–Montreal Canadiens 2–3 (1–1, 1–0, 0–2). G: Fitzpatrick (3. – ee.), Mair (21.), ill. Perezsogyin (10.), Ryder (46.), Sundström (58.). K: Biron 28/31, ill. Danis 24/26

Dallas Stars–Chicago Blackhawks 9–1 (4–0, 4–1, 1–0). G: Barnes (2., 24., 34. – a harmadik emberhátrány), Guerin (11.), Lehtinen (14. – ee.), Morrow (15.), Arnott (23., 39. – a második ee.), N. Kapanen (58. – ee.), ill. Holmqvist (25.). K: Turco 18/19, ill. Habibulin 14/18, a 15. perctől Anderson 17/22

Vancouver Canucks–Columbus Blue Jackets 5–3 (0–1, 3–1, 2–1). G: Öhlund (26. – ee.), S. Salo (32. – ee.), H. Sedin (39.), A. Carter (43.), Näslund (60. – üres kapu), ill. Zserdev (8., 49.), Vyborny (38. – ee.). K: Auld 21/24, ill. Denis 21/25

Washington Capitals–Atlanta Thrashers 3–2 (0–0, 2–1, 0–1, 1–0) – büntetőkkel. G: Muir (30.), Klepis (31.), Ovecskin (65. – győztes büntető), ill. Bondra (23.), Holík (53.). K: Kölzig 35/37, ill. Dunham 30/32

Távirati stílusban
-Anaheimben – a Mighty Ducks történetében, valamint az idei évadban először – nem született gól a rendes játékidőben, a hosszabbításból azonban egy perc sem ment el, amikor Marcel Goc betalált, és megszerezte a győzelmet a Sharksnak.

-Alekszandr Ovecskin ugyan nem ütött gólt a Capitalsban az Atlanta ellen (Bryan Muir viszont 2002 márciusa óta tartó gólcsendjét törte meg), de az ő nevéhez fűződik a büntetőzés egyetlen sikeres, ráadásul mindent eldöntő próbálkozása.

-A Dallas a nap legnagyobb diadalát aratva 9–1-re megverte a Chicagót – a Stars több mint tíz éve nem szerzett kilenc gólt egy meccsen.