Lenullázták a Utah Jazzt

I. SZ.I. SZ.
2005.11.16. 01:27
Huszonnégyből tíz büntetődobást elrontott, huszonegyszer eladta a labdát, mégis nyerni tudott a New York Salt Lake Cityben.Az idény egyik leggyengébb színvonalú meccsén a Utah még a Knickst is alulmúlta, amiről elsősorban a csapatot sújtó sérüléshullám tehet. Három kezdőjátékos, Gordan Giricek, Keith McLeod és Andrij Kirilenko távollétében életében először kezdett Andre Owens, C. J. Miles és Robert Whaley pedig ezúttal mutatkozott be NBA-találkozón.
A New Yorki-i Eddy Curry (jobbra) tíz pontot gyûjtött a Jazz ellen
A 62 pontig jutó Jazz csupán 29.3 százalékkal dobott a mezőnyből (75 kísérletéből 22 volt sikeres), ami negatív NBA-idénycsúcs. A New York a támadóidő 51 évvel ezelőtti bevezetése óta nem kapott ilyen kevés pontot, az eddigi védekezési csúcsát 1999-ben állította fel a Chicago ellen 63 ponttal. Ahhoz, hogy az ellenfél ilyen gyengén játszik, remek védekezés kell, és ezt igazán szem előtt tartja Larry Brown vezetőedző.

"Mindkét csapat lassan játszott, ezért csúnya meccs volt" – mondta a Knicks játékosa, Quentin Richardson. Jerry Sloan, a Utah mestere megtalálta a New York játékának szépségét. "Fantasztikusan védekeztek, kizártak a palánk alól, igazi kaland volt egy-egy betörés. Távolról kellett dobálnunk, onnan pedig most az is bravúr volt, ha a palánkot eltaláltuk" – mondta a szakember.

A meccs mélypontját a hazaiak számára a harmadik negyed jelentette, amelyben ugyan 40–37-re vezetett a Jazz, ám a játékrész végére 55–44-es hátrányba került. Ebben a 12 percben 18 mezőnykísérletéből csupán kettőt értékesített, és nyolc pontig jutott.

Távirati stílusban
A Memphis sorozatban negyedszer győzte le a Los Angeles Lakerst.

A Chicago 1998 óta nem tud nyerni Oaklandben, a Warriors legújabb diadaláról elsősorban a 32 pontig jutó Jason Richardson gondosokodott.

Keleten a három találkozón átlagban 31 pontot és 7.7 gólpasszt jegyző, washingtoni Gilbert Arenas, nyugaton a meccsenként 19.3 pontot, 16.7 lepattanót és 5 blokkot elérő denveri Marcus Cambyt választották meg az elmúlt hét legjobbjának.

NBA, ALAPSZAKASZ,
14. JÁTÉKNAP

Golden State Warriors–Chicago Bulls 100–82 (23–18, 26–18, 26–20, 25–26). Legjobb dobók: J. Richardson 32, Murphy, Dunleavy 15-15, Pietrus 12, ill. Nocioni 17, Pargo 12

Memphis Grizzlies–Los Angeles Lakers 85–73 (22–21, 20–12, 31–14, 12–26). Ld: Gasol 20, E. Jones 16, M. Miller 13, Battier 11, ill. Bryant 18, Mihm 11

Utah Jazz–New York Knicks 62–73 (16–15, 20–22, 8–18, 18–18). Ld: D. Williams 18, Okur 12, ill. Crawford 20, Q. Richardson 12, Marbury, Curry 10-10