Jó az öreg a Warriorsnál

I. SZ.I. SZ.
2005.11.23. 01:29
Nem vitás, a sok nagy csatát megélő Derek Fishert azért szerződtette a Golden State Warriors vezetősége, hogy rutinjával győzelemhez segítse csapatát azokon a mérkőzéseken, amelyeken csupán hajszálnyi különbség dönt a küzdő felek között.
Derek Fisher nemcsak a pontokat gyűjtötte, a társait is űzte-hajtotta
Imago
Imago
Nos, a Golden State Warriors a New Jersey Nets ellen nagy hasznát vette a még mindig csak 31 éves, ám már háromszoros NBA-bajnok hátvédnek, aki 22 pontjából kilencet az összecsapás utolsó negyedében dobott. E pontmenynyiséggel, valamint társai szüntelen unszolásával kulcsszerepet vállalt abban, hogy a hazai gárda megtartson valamit (egészen pontosan három pontot) az addig kemény munkával megszerzett előnyéből.

A félidőig nem tudtak elszakadni ellenlábasuktól a keményen küzdő házigazdák, a nagyszünetre így mindössze hárompontos előnnyel ballagtak az öltözőbe az oaklandiek. Az utolsó negyed előtt ellenben már nyolc egységgel, mégpedig 82–74-re vezetett a Golden State Warriors, ám a Troy Murphy, Jeff McInnis duó vezérletével felzárkózó vendégek mindössze 8.3 másodperccel a vége előtt az egyenlítés reményében támadhattak. Ám az észak-amerikai profi liga egyik legpompásabb irányítója, Jason Kidd kezéből a sorsdöntő pillanatban kiesett a labda, és a – Vince Cartert hátfájdalmai miatt ezúttal nélkülöző – New Jersey Nets emiatt nem jutott, nem juthatott dobási lehetőséghez.

A Golden State Warriors ezzel a sikerrel remekül kezdte meg az alapszakasz e periódusának számára legreménytelibb időszakát, amelynek során kilenc mérkőzésből nyolcat saját otthonában, Oaklandben játszik majd.

NBA, alapszakasz, 21. játéknap
Golden State Warriors–New Jersey Nets 100–97 (22–21, 25–23, 35–30, 18–23). Legjobb dobók: J. Richardson 25, Fisher 22, Murphy 21, B. Davis 17, ill. R. Jefferson 23, Krsztics 21, Kidd 15